Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Hlynsson
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax rekent voorlopig niet op Kristian Hlynsson. De IJslander heeft donderdagavond een enkelblessure opgelopen in het uitduel met Slavia Praag (1-1) in de Europa League. "Ik verwacht dat hij er vier tot zes weken uitligt", laat de coach op de website van zijn club weten.
Ajax speelde in Praag zonder de geblesseerde Steven Berghuis, Bertrand Traoré, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim en Wout Weghorst. Sivert Mannsverk en Gastón Ávila staan al langer aan de kant bij de club uit Amsterdam.
Ajax neemt het zondag op tegen FC Groningen in de Johan Cruijff ArenA. "We treffen weer een erg fysieke ploeg", zei Farioli. "Het is een team dat veel druk zet en erg agressief kan spelen. Ze doen het goed in de Eredivisie. We zullen goed moeten zijn en elk moment benutten om ons voor te bereiden."
Ajax staat vijfde in de Eredivisie, met een achterstand van 11 punten op koploper PSV dat twee duels meer heeft gespeeld. FC Groningen staat op de negende positie van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
13 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
13 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
15 uur geleden