Ajax rekent op Rensch en twijfelt of Sutalo fit is voor FC Twente
AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch kan zondag voor Ajax tegen FC Twente uitkomen. Trainer Francesco Farioli hoopt dat Josip Sutalo zaterdag weer aansluit op de training. "En als dat niet lukt, dan moet iemand anders hem vervangen", zei hij bij Ajax TV.
Rensch en Sutalo ontbraken donderdag in het gewonnen duel met Maccabi Tel Aviv (5-0) in de Europa League. "Het was goed dat we Jorrel Hato een helft rust konden geven", zei Farioli. "En Henderson heeft ook weer een half uur gespeeld. Ik denk dat we er goed voorstaan."
Ajax won de afgelopen anderhalve week ook van Feyenoord (0-2) en PSV (3-2). "Het gevaar is nu dat we onszelf gaan overschatten vanwege de goede resultaten van de laatste weken en gaan denken dat het makkelijk zal worden", zei de Italiaanse trainer van Ajax. "Maar voetbal is nooit makkelijk. De eerste twintig minuten tegen Maccabi waren dat ook niet. Na de 2-0 en 3-0 werd dat wel anders, maar ik denk dat we ons allemaal bewust zijn van de tegenstander en het belang van de wedstrijd."
Sterke tegenstander
Farioli ziet FC Twente als een sterke tegenstander. "Ze zijn fysiek heel sterk", vindt hij. "Ze hebben dit seizoen de meeste fysieke duels in de Eredivisie uitgevochten en ik heb begrepen dat er een goede sfeer in het stadion hangt. Dat zijn allemaal factoren die het ons lastig kunnen maken."
Ajax staat tweede in de Eredivisie, met 5 punten minder dan koploper PSV dat wel een duel meer heeft gespeeld. FC Twente heeft 7 verliespunten meer dan Ajax.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
10 uur geleden