Ajax rekent op Rensch en twijfelt of Sutalo fit is voor FC Twente
AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch kan zondag voor Ajax tegen FC Twente uitkomen. Trainer Francesco Farioli hoopt dat Josip Sutalo zaterdag weer aansluit op de training. "En als dat niet lukt, dan moet iemand anders hem vervangen", zei hij bij Ajax TV.
Rensch en Sutalo ontbraken donderdag in het gewonnen duel met Maccabi Tel Aviv (5-0) in de Europa League. "Het was goed dat we Jorrel Hato een helft rust konden geven", zei Farioli. "En Henderson heeft ook weer een half uur gespeeld. Ik denk dat we er goed voorstaan."
Ajax won de afgelopen anderhalve week ook van Feyenoord (0-2) en PSV (3-2). "Het gevaar is nu dat we onszelf gaan overschatten vanwege de goede resultaten van de laatste weken en gaan denken dat het makkelijk zal worden", zei de Italiaanse trainer van Ajax. "Maar voetbal is nooit makkelijk. De eerste twintig minuten tegen Maccabi waren dat ook niet. Na de 2-0 en 3-0 werd dat wel anders, maar ik denk dat we ons allemaal bewust zijn van de tegenstander en het belang van de wedstrijd."
Sterke tegenstander
Farioli ziet FC Twente als een sterke tegenstander. "Ze zijn fysiek heel sterk", vindt hij. "Ze hebben dit seizoen de meeste fysieke duels in de Eredivisie uitgevochten en ik heb begrepen dat er een goede sfeer in het stadion hangt. Dat zijn allemaal factoren die het ons lastig kunnen maken."
Ajax staat tweede in de Eredivisie, met 5 punten minder dan koploper PSV dat wel een duel meer heeft gespeeld. FC Twente heeft 7 verliespunten meer dan Ajax.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
22 uur geleden