Ajax rekent op Rensch en twijfelt of Sutalo fit is voor FC Twente
AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch kan zondag voor Ajax tegen FC Twente uitkomen. Trainer Francesco Farioli hoopt dat Josip Sutalo zaterdag weer aansluit op de training. "En als dat niet lukt, dan moet iemand anders hem vervangen", zei hij bij Ajax TV.
Rensch en Sutalo ontbraken donderdag in het gewonnen duel met Maccabi Tel Aviv (5-0) in de Europa League. "Het was goed dat we Jorrel Hato een helft rust konden geven", zei Farioli. "En Henderson heeft ook weer een half uur gespeeld. Ik denk dat we er goed voorstaan."
Ajax won de afgelopen anderhalve week ook van Feyenoord (0-2) en PSV (3-2). "Het gevaar is nu dat we onszelf gaan overschatten vanwege de goede resultaten van de laatste weken en gaan denken dat het makkelijk zal worden", zei de Italiaanse trainer van Ajax. "Maar voetbal is nooit makkelijk. De eerste twintig minuten tegen Maccabi waren dat ook niet. Na de 2-0 en 3-0 werd dat wel anders, maar ik denk dat we ons allemaal bewust zijn van de tegenstander en het belang van de wedstrijd."
Sterke tegenstander
Farioli ziet FC Twente als een sterke tegenstander. "Ze zijn fysiek heel sterk", vindt hij. "Ze hebben dit seizoen de meeste fysieke duels in de Eredivisie uitgevochten en ik heb begrepen dat er een goede sfeer in het stadion hangt. Dat zijn allemaal factoren die het ons lastig kunnen maken."
Ajax staat tweede in de Eredivisie, met 5 punten minder dan koploper PSV dat wel een duel meer heeft gespeeld. FC Twente heeft 7 verliespunten meer dan Ajax.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
3 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in Belgiƫ voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
4 uur geleden