Ajax rekent op Rensch en twijfelt of Sutalo fit is voor FC Twente
AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch kan zondag voor Ajax tegen FC Twente uitkomen. Trainer Francesco Farioli hoopt dat Josip Sutalo zaterdag weer aansluit op de training. "En als dat niet lukt, dan moet iemand anders hem vervangen", zei hij bij Ajax TV.
Rensch en Sutalo ontbraken donderdag in het gewonnen duel met Maccabi Tel Aviv (5-0) in de Europa League. "Het was goed dat we Jorrel Hato een helft rust konden geven", zei Farioli. "En Henderson heeft ook weer een half uur gespeeld. Ik denk dat we er goed voorstaan."
Ajax won de afgelopen anderhalve week ook van Feyenoord (0-2) en PSV (3-2). "Het gevaar is nu dat we onszelf gaan overschatten vanwege de goede resultaten van de laatste weken en gaan denken dat het makkelijk zal worden", zei de Italiaanse trainer van Ajax. "Maar voetbal is nooit makkelijk. De eerste twintig minuten tegen Maccabi waren dat ook niet. Na de 2-0 en 3-0 werd dat wel anders, maar ik denk dat we ons allemaal bewust zijn van de tegenstander en het belang van de wedstrijd."
Sterke tegenstander
Farioli ziet FC Twente als een sterke tegenstander. "Ze zijn fysiek heel sterk", vindt hij. "Ze hebben dit seizoen de meeste fysieke duels in de Eredivisie uitgevochten en ik heb begrepen dat er een goede sfeer in het stadion hangt. Dat zijn allemaal factoren die het ons lastig kunnen maken."
Ajax staat tweede in de Eredivisie, met 5 punten minder dan koploper PSV dat wel een duel meer heeft gespeeld. FC Twente heeft 7 verliespunten meer dan Ajax.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
23 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
2 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabiƫ.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
10 uur geleden