Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax rekent op Martínez en Mazraoui in bekerfinale

Ajax rekent op Martínez en Mazraoui in bekerfinale

AMSTERDAM (ANP) - Lisandro Martínez en Noussair Mazraoui zijn voldoende hersteld van blessures om zondag met Ajax in actie te kunnen komen in de bekerfinale tegen PSV. "Ze hebben afgelopen week goed en volledig getraind", zei trainer Erik ten Hag. "Ze lijken er klaar voor."

Martínez liep vorige maand een spierblessure op tijdens het thuisduel met Feyenoord. Mazraoui miste afgelopen zondag het thuisduel met Sparta vanwege een knieblessure. Ten Hag weet nog niet of hij in de uitverkochte Kuip een beroep kan doen op Nicolás Tagliafico. De linksback uit Argentinië viel tegen Sparta uit met een vleeswond. Aanvaller Antony en doelman Remko Pasveer missen de bekerfinale vanwege blessures.

Alles wijst erop dat Maarten Stekelenburg het doel van Ajax zal verdedigen in de bekerfinale. Ten Hag ziet dat André Onana niet in beste vorm verkeert. "Maar ik zeg nu niets over mijn opstelling of selectie." Onana was tijdens de laatste duels niet alleen schuldig aan enkele doelpunten. Hij heeft ook veel krediet verspeeld bij een groot deel van de supporters van Ajax. Zij nemen het hem kwalijk dat hij aan het einde van het seizoen transfervrij vertrekt, terwijl Ajax hem tijdens een dopingschorsing heeft gesteund.

Onana wordt al weken uitgefloten door een deel van de aanhang van de landskampioen. Hij vertelde na het duel met Sparta dat supporters van Ajax hem niet echt interesseren. Dat was voor de fanatieke fans van supportersclub AFCA weer reden om verhaal te gaan halen bij de directie van Ajax. Stekelenburg liet zich vorig jaar oktober aan een gekwetste lies opereren. Sindsdien is hij niet meer in actie gekomen.

Ten Hag wilde ook niet zeggen of hij Mohamed Ihattaren opneemt in zijn selectie voor de bekerfinale. "Hij traint goed en gaat vooruit. Zijn houding is ook goed", zei hij over de oud-speler van PSV, die recent al een paar keer meedeed met Jong Ajax. "Maar ik vertel eerst aan mijn spelers wie in opneem in mijn selectie."

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

9 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

14 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

14 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

14 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

17 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

17 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

18 uur geleden