Ajax rekent op Godts voor uitduel met AZ
AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts maakt zondag tijdens het uitduel met AZ mogelijk zijn rentree bij Ajax. De linksbuiten lijkt hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand tijdens een uitduel met FC Twente opliep. Trainer Francesco Farioli weet nog niet of Devyne Rensch weer inzetbaar is. "Met hem ligt het iets gecompliceerder", meldt de oefenmeester uit Italië op de website van zijn club. "Als hij zaterdag kan deelnemen aan de laatste training, dan is hij zondag beschikbaar. Anders kijken we naar de volgende wedstrijd."
Ajax verspeelde afgelopen woensdag in de tweede helft een voorsprong tegen FC Utrecht (2-2). De ploeg kwam afgelopen maand na rust ook energie tekort in uitduels met Real Sociedad en FC Twente. "Maar het mentale aspect is nu ook belangrijk, want fysiek zijn we in orde", zei Farioli. "Het aantal wedstrijden dat we spelen is hoog en we moeten de laatste duels van dit jaar goed afmaken. We moeten niet met pijn naar de komende wedstrijden kijken, maar met plezier. Na AZ spelen we nog belangrijke duels die gaan bepalen hoe onze volgende stappen eruit gaan zien."
Farioli is onder de indruk van AZ. "Het is een team met kwaliteiten en met een goede organisatie", zegt hij. "We gaan ons zo goed mogelijk voorbereiden. Ik hoop weer een beetje scherpte terug te zien die ik de laatste wedstrijden een beetje heb gemist. Met een goede frisheid in het hoofd moeten we zorgen dat we weer de controle krijgen op het veld."
Ajax staat tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 10 punten op het als zesde geklasseerde AZ. Voor doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro komt de thuiswedstrijd tegen de concurrent uit Amsterdam te vroeg. Hij maakt vrijdagavond zijn rentree tijdens een duel tussen Jong AZ en FC Volendam. Trainer Maarten Martens beschikt over een nagenoeg fitte selectie. "We willen een goede partij op de mat leggen en de sfeer in het stadion versterken door agressief te spelen", zei hij tijdens een persconferentie. "We moeten Ajax weinig tijd en ruimte geven, want ze kunnen heel goed voetballen. Als we dat weten te verhinderen, moeten we zelf kunnen toeslaan. Dat is onze opdracht."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
7 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
11 uur geleden