Ajax rekent op Godts voor uitduel met AZ
AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts maakt zondag tijdens het uitduel met AZ mogelijk zijn rentree bij Ajax. De linksbuiten lijkt hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand tijdens een uitduel met FC Twente opliep. Trainer Francesco Farioli weet nog niet of Devyne Rensch weer inzetbaar is. "Met hem ligt het iets gecompliceerder", meldt de oefenmeester uit Italië op de website van zijn club. "Als hij zaterdag kan deelnemen aan de laatste training, dan is hij zondag beschikbaar. Anders kijken we naar de volgende wedstrijd."
Ajax verspeelde afgelopen woensdag in de tweede helft een voorsprong tegen FC Utrecht (2-2). De ploeg kwam afgelopen maand na rust ook energie tekort in uitduels met Real Sociedad en FC Twente. "Maar het mentale aspect is nu ook belangrijk, want fysiek zijn we in orde", zei Farioli. "Het aantal wedstrijden dat we spelen is hoog en we moeten de laatste duels van dit jaar goed afmaken. We moeten niet met pijn naar de komende wedstrijden kijken, maar met plezier. Na AZ spelen we nog belangrijke duels die gaan bepalen hoe onze volgende stappen eruit gaan zien."
Farioli is onder de indruk van AZ. "Het is een team met kwaliteiten en met een goede organisatie", zegt hij. "We gaan ons zo goed mogelijk voorbereiden. Ik hoop weer een beetje scherpte terug te zien die ik de laatste wedstrijden een beetje heb gemist. Met een goede frisheid in het hoofd moeten we zorgen dat we weer de controle krijgen op het veld."
Ajax staat tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 10 punten op het als zesde geklasseerde AZ. Voor doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro komt de thuiswedstrijd tegen de concurrent uit Amsterdam te vroeg. Hij maakt vrijdagavond zijn rentree tijdens een duel tussen Jong AZ en FC Volendam. Trainer Maarten Martens beschikt over een nagenoeg fitte selectie. "We willen een goede partij op de mat leggen en de sfeer in het stadion versterken door agressief te spelen", zei hij tijdens een persconferentie. "We moeten Ajax weinig tijd en ruimte geven, want ze kunnen heel goed voetballen. Als we dat weten te verhinderen, moeten we zelf kunnen toeslaan. Dat is onze opdracht."
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
15 uur geleden