Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax rekent op Godts voor uitduel met AZ

Ajax rekent op Godts voor uitduel met AZ

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts maakt zondag tijdens het uitduel met AZ mogelijk zijn rentree bij Ajax. De linksbuiten lijkt hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand tijdens een uitduel met FC Twente opliep. Trainer Francesco Farioli weet nog niet of Devyne Rensch weer inzetbaar is. "Met hem ligt het iets gecompliceerder", meldt de oefenmeester uit Italië op de website van zijn club. "Als hij zaterdag kan deelnemen aan de laatste training, dan is hij zondag beschikbaar. Anders kijken we naar de volgende wedstrijd."

Ajax verspeelde afgelopen woensdag in de tweede helft een voorsprong tegen FC Utrecht (2-2). De ploeg kwam afgelopen maand na rust ook energie tekort in uitduels met Real Sociedad en FC Twente. "Maar het mentale aspect is nu ook belangrijk, want fysiek zijn we in orde", zei Farioli. "Het aantal wedstrijden dat we spelen is hoog en we moeten de laatste duels van dit jaar goed afmaken. We moeten niet met pijn naar de komende wedstrijden kijken, maar met plezier. Na AZ spelen we nog belangrijke duels die gaan bepalen hoe onze volgende stappen eruit gaan zien."

Farioli is onder de indruk van AZ. "Het is een team met kwaliteiten en met een goede organisatie", zegt hij. "We gaan ons zo goed mogelijk voorbereiden. Ik hoop weer een beetje scherpte terug te zien die ik de laatste wedstrijden een beetje heb gemist. Met een goede frisheid in het hoofd moeten we zorgen dat we weer de controle krijgen op het veld."

Ajax staat tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 10 punten op het als zesde geklasseerde AZ. Voor doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro komt de thuiswedstrijd tegen de concurrent uit Amsterdam te vroeg. Hij maakt vrijdagavond zijn rentree tijdens een duel tussen Jong AZ en FC Volendam. Trainer Maarten Martens beschikt over een nagenoeg fitte selectie. "We willen een goede partij op de mat leggen en de sfeer in het stadion versterken door agressief te spelen", zei hij tijdens een persconferentie. "We moeten Ajax weinig tijd en ruimte geven, want ze kunnen heel goed voetballen. Als we dat weten te verhinderen, moeten we zelf kunnen toeslaan. Dat is onze opdracht."

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

5 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

7 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

8 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

9 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

10 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

11 uur geleden