Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax rekent op Godts voor uitduel met AZ

Ajax rekent op Godts voor uitduel met AZ

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts maakt zondag tijdens het uitduel met AZ mogelijk zijn rentree bij Ajax. De linksbuiten lijkt hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand tijdens een uitduel met FC Twente opliep. Trainer Francesco Farioli weet nog niet of Devyne Rensch weer inzetbaar is. "Met hem ligt het iets gecompliceerder", meldt de oefenmeester uit Italië op de website van zijn club. "Als hij zaterdag kan deelnemen aan de laatste training, dan is hij zondag beschikbaar. Anders kijken we naar de volgende wedstrijd."

Ajax verspeelde afgelopen woensdag in de tweede helft een voorsprong tegen FC Utrecht (2-2). De ploeg kwam afgelopen maand na rust ook energie tekort in uitduels met Real Sociedad en FC Twente. "Maar het mentale aspect is nu ook belangrijk, want fysiek zijn we in orde", zei Farioli. "Het aantal wedstrijden dat we spelen is hoog en we moeten de laatste duels van dit jaar goed afmaken. We moeten niet met pijn naar de komende wedstrijden kijken, maar met plezier. Na AZ spelen we nog belangrijke duels die gaan bepalen hoe onze volgende stappen eruit gaan zien."

Farioli is onder de indruk van AZ. "Het is een team met kwaliteiten en met een goede organisatie", zegt hij. "We gaan ons zo goed mogelijk voorbereiden. Ik hoop weer een beetje scherpte terug te zien die ik de laatste wedstrijden een beetje heb gemist. Met een goede frisheid in het hoofd moeten we zorgen dat we weer de controle krijgen op het veld."

Ajax staat tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 10 punten op het als zesde geklasseerde AZ. Voor doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro komt de thuiswedstrijd tegen de concurrent uit Amsterdam te vroeg. Hij maakt vrijdagavond zijn rentree tijdens een duel tussen Jong AZ en FC Volendam. Trainer Maarten Martens beschikt over een nagenoeg fitte selectie. "We willen een goede partij op de mat leggen en de sfeer in het stadion versterken door agressief te spelen", zei hij tijdens een persconferentie. "We moeten Ajax weinig tijd en ruimte geven, want ze kunnen heel goed voetballen. Als we dat weten te verhinderen, moeten we zelf kunnen toeslaan. Dat is onze opdracht."

Meer uit Voetbal

Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

2 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

2 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

3 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

3 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

4 uur geleden
Heracles Almelo degradeert na drie jaar uit Eredivisie

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.

4 uur geleden