
Ajax rekent op Godts voor uitduel met AZ
AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts maakt zondag tijdens het uitduel met AZ mogelijk zijn rentree bij Ajax. De linksbuiten lijkt hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand tijdens een uitduel met FC Twente opliep. Trainer Francesco Farioli weet nog niet of Devyne Rensch weer inzetbaar is. "Met hem ligt het iets gecompliceerder", meldt de oefenmeester uit Italië op de website van zijn club. "Als hij zaterdag kan deelnemen aan de laatste training, dan is hij zondag beschikbaar. Anders kijken we naar de volgende wedstrijd."
Ajax verspeelde afgelopen woensdag in de tweede helft een voorsprong tegen FC Utrecht (2-2). De ploeg kwam afgelopen maand na rust ook energie tekort in uitduels met Real Sociedad en FC Twente. "Maar het mentale aspect is nu ook belangrijk, want fysiek zijn we in orde", zei Farioli. "Het aantal wedstrijden dat we spelen is hoog en we moeten de laatste duels van dit jaar goed afmaken. We moeten niet met pijn naar de komende wedstrijden kijken, maar met plezier. Na AZ spelen we nog belangrijke duels die gaan bepalen hoe onze volgende stappen eruit gaan zien."
Farioli is onder de indruk van AZ. "Het is een team met kwaliteiten en met een goede organisatie", zegt hij. "We gaan ons zo goed mogelijk voorbereiden. Ik hoop weer een beetje scherpte terug te zien die ik de laatste wedstrijden een beetje heb gemist. Met een goede frisheid in het hoofd moeten we zorgen dat we weer de controle krijgen op het veld."
Ajax staat tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 10 punten op het als zesde geklasseerde AZ. Voor doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro komt de thuiswedstrijd tegen de concurrent uit Amsterdam te vroeg. Hij maakt vrijdagavond zijn rentree tijdens een duel tussen Jong AZ en FC Volendam. Trainer Maarten Martens beschikt over een nagenoeg fitte selectie. "We willen een goede partij op de mat leggen en de sfeer in het stadion versterken door agressief te spelen", zei hij tijdens een persconferentie. "We moeten Ajax weinig tijd en ruimte geven, want ze kunnen heel goed voetballen. Als we dat weten te verhinderen, moeten we zelf kunnen toeslaan. Dat is onze opdracht."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Oranje-internationals Xavi Simons en Lutsharel Geertruida krijgen bij RB Leipzig Ole Werner als nieuwe trainer. De 37-jarige Duitser ondertekende dinsdag een tweejarig contract bij de nummer 7 van vorig seizoen. RB Leipzig wist zich niet te plaatsen voor Europees voetbal.
42 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Roos Kwakkenbos wordt een van de assistent-trainers van Arjan Veurink, de nieuwe bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De drievoudig international is nu nog bondscoach van Oranje onder 19.
3 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De UEFA rekent op het komende EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland op een bezoekersrecord. De Europese voetbalbond meldt dat 570.000 van de 673.000 beschikbare toegangskaarten zijn verkocht. Het recordaantal bezoekers staat op 574.875, tijdens het EK van 2022 in Engeland.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De voetballers van het Nederlands elftal onder 19 hebben voor het eerst de finale van het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Peter van der Veen versloeg in de halve finale in Boekarest gastland Roemenië met 3-1. In de finale donderdag in Boekarest wacht Spanje, dat na verlenging met 6-5 won van Duitsland.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft verdedigster Daniëlle Noordermeer overgenomen van ADO Den Haag. De 26-jarige Zuid-Hollandse heeft een contract voor twee jaar getekend.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft doelman Walter Benítez, die vertrekt bij PSV, vastgelegd. De winnaar van de FA Cup meldt dat de Argentijnse keeper per 1 juli voor de club gaat spelen.
19 uur geleden