Ajax rekent na belabberde eerste helft af met Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Ajax is het seizoen van de Eredivisie met een benauwde zege begonnen. De landskampioen rekende na een belabberde eerste helft na rust af met Fortuna Sittard (2-3), dat in problemen kwam nadat trainer Alfred Schreuder tweemaal had gewisseld.
De opvolger van Erik ten Hag hield Perr Schuurs en Steven Berghuis na rust aan de kant voor Davy Klaassen en Brian Brobbey. Dusan Tadic, gestart als spits, nam de rol van aanvallende middenvelder op zich. Daley Blind, begonnen op het middenveld, keerde terug centraal achterin.
Met een echte spits als Brobbey in de gelederen en de hardwerkende Klaassen op het middenveld ging Ajax veel makkelijker voetballen. De bezoekers hadden in tweede helft slechts 6 minuten nodig om vanuit een achterstand op voorsprong te komen. Kenneth Taylor schoot Ajax in de 48e minuut op gelijke hoogte en Devyne Rensch maakte in de 51e minuut de 1-2. Brobbey leek het duel na ruim een uur al te beslissen (1-3), totdat de ingevallen Turkse spits Burak Yilmaz het in de slotfase met zijn eerste treffer in de Eredivisie nog even spannend maakte.
Pasveer
Remko Pasveer keerde terug onder de lat bij Ajax. Hij kreeg van trainer Alfred Schreuder de voorkeur boven Jay Gorter, die afgelopen zaterdag schuld had aan minimaal twee treffers van PSV in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. Met Pasveer in het doel kreeg Ajax vorig seizoen vier doelpunten tegen in 21 competitiewedstrijden. De ervaren doelman werd in Sittard al na 6 minuten gepasseerd. Steven Bergwijn verloor de bal om het middenveld en Paul Gladon kon de eerste treffer van het nieuwe seizoen in de Eredivisie maken omdat Schuurs verkeerd opgesteld stond (1-0).
Ajax miste de geschorste Edson Álvarez en Calvin Bassey in het zuiden van Limburg. Schuurs startte in het centrum van de defensie tegen zijn oude club en Blind begon op het middenveld, waar opnieuw geen plaats was voor Klaassen. Bij Fortuna Sittard was Yilmaz nog onvoldoende fit voor een plek in de basisformatie. De 37-jarige spits verraste deze zomer door transfervrij van Lille OSC naar Fortuna SIttard te vertrekken. Hij scoorde anderhalf jaar geleden nog driemaal voor Turkije tijdens een duel met Oranje (4-2) in de WK-kwalificatie. Yilmaz mocht na 66 minuten invallen en maakte het duel in de 87e minuut nog even spannend door een vrije trap achter keeper Pasveer te schieten.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
18 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
18 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
21 uur geleden