Ajax rekent na belabberde eerste helft af met Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Ajax is het seizoen van de Eredivisie met een benauwde zege begonnen. De landskampioen rekende na een belabberde eerste helft na rust af met Fortuna Sittard (2-3), dat in problemen kwam nadat trainer Alfred Schreuder tweemaal had gewisseld.
De opvolger van Erik ten Hag hield Perr Schuurs en Steven Berghuis na rust aan de kant voor Davy Klaassen en Brian Brobbey. Dusan Tadic, gestart als spits, nam de rol van aanvallende middenvelder op zich. Daley Blind, begonnen op het middenveld, keerde terug centraal achterin.
Met een echte spits als Brobbey in de gelederen en de hardwerkende Klaassen op het middenveld ging Ajax veel makkelijker voetballen. De bezoekers hadden in tweede helft slechts 6 minuten nodig om vanuit een achterstand op voorsprong te komen. Kenneth Taylor schoot Ajax in de 48e minuut op gelijke hoogte en Devyne Rensch maakte in de 51e minuut de 1-2. Brobbey leek het duel na ruim een uur al te beslissen (1-3), totdat de ingevallen Turkse spits Burak Yilmaz het in de slotfase met zijn eerste treffer in de Eredivisie nog even spannend maakte.
Pasveer
Remko Pasveer keerde terug onder de lat bij Ajax. Hij kreeg van trainer Alfred Schreuder de voorkeur boven Jay Gorter, die afgelopen zaterdag schuld had aan minimaal twee treffers van PSV in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. Met Pasveer in het doel kreeg Ajax vorig seizoen vier doelpunten tegen in 21 competitiewedstrijden. De ervaren doelman werd in Sittard al na 6 minuten gepasseerd. Steven Bergwijn verloor de bal om het middenveld en Paul Gladon kon de eerste treffer van het nieuwe seizoen in de Eredivisie maken omdat Schuurs verkeerd opgesteld stond (1-0).
Ajax miste de geschorste Edson Álvarez en Calvin Bassey in het zuiden van Limburg. Schuurs startte in het centrum van de defensie tegen zijn oude club en Blind begon op het middenveld, waar opnieuw geen plaats was voor Klaassen. Bij Fortuna Sittard was Yilmaz nog onvoldoende fit voor een plek in de basisformatie. De 37-jarige spits verraste deze zomer door transfervrij van Lille OSC naar Fortuna SIttard te vertrekken. Hij scoorde anderhalf jaar geleden nog driemaal voor Turkije tijdens een duel met Oranje (4-2) in de WK-kwalificatie. Yilmaz mocht na 66 minuten invallen en maakte het duel in de 87e minuut nog even spannend door een vrije trap achter keeper Pasveer te schieten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
1 dag geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
1 dag geleden