Ajax rekent na belabberde eerste helft af met Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Ajax is het seizoen van de Eredivisie met een benauwde zege begonnen. De landskampioen rekende na een belabberde eerste helft na rust af met Fortuna Sittard (2-3), dat in problemen kwam nadat trainer Alfred Schreuder tweemaal had gewisseld.
De opvolger van Erik ten Hag hield Perr Schuurs en Steven Berghuis na rust aan de kant voor Davy Klaassen en Brian Brobbey. Dusan Tadic, gestart als spits, nam de rol van aanvallende middenvelder op zich. Daley Blind, begonnen op het middenveld, keerde terug centraal achterin.
Met een echte spits als Brobbey in de gelederen en de hardwerkende Klaassen op het middenveld ging Ajax veel makkelijker voetballen. De bezoekers hadden in tweede helft slechts 6 minuten nodig om vanuit een achterstand op voorsprong te komen. Kenneth Taylor schoot Ajax in de 48e minuut op gelijke hoogte en Devyne Rensch maakte in de 51e minuut de 1-2. Brobbey leek het duel na ruim een uur al te beslissen (1-3), totdat de ingevallen Turkse spits Burak Yilmaz het in de slotfase met zijn eerste treffer in de Eredivisie nog even spannend maakte.
Pasveer
Remko Pasveer keerde terug onder de lat bij Ajax. Hij kreeg van trainer Alfred Schreuder de voorkeur boven Jay Gorter, die afgelopen zaterdag schuld had aan minimaal twee treffers van PSV in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. Met Pasveer in het doel kreeg Ajax vorig seizoen vier doelpunten tegen in 21 competitiewedstrijden. De ervaren doelman werd in Sittard al na 6 minuten gepasseerd. Steven Bergwijn verloor de bal om het middenveld en Paul Gladon kon de eerste treffer van het nieuwe seizoen in de Eredivisie maken omdat Schuurs verkeerd opgesteld stond (1-0).
Ajax miste de geschorste Edson Álvarez en Calvin Bassey in het zuiden van Limburg. Schuurs startte in het centrum van de defensie tegen zijn oude club en Blind begon op het middenveld, waar opnieuw geen plaats was voor Klaassen. Bij Fortuna Sittard was Yilmaz nog onvoldoende fit voor een plek in de basisformatie. De 37-jarige spits verraste deze zomer door transfervrij van Lille OSC naar Fortuna SIttard te vertrekken. Hij scoorde anderhalf jaar geleden nog driemaal voor Turkije tijdens een duel met Oranje (4-2) in de WK-kwalificatie. Yilmaz mocht na 66 minuten invallen en maakte het duel in de 87e minuut nog even spannend door een vrije trap achter keeper Pasveer te schieten.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
25 minuten geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
14 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden