Ajax reageert niet op mogelijke belangstelling voor Jordi Cruijff
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil niet reageren op berichten dat Jordi Cruijff in beeld is om Marc Overmars op te volgen als directeur voetbalzaken. Hij zou door de club uit Amsterdam gepolst zijn, zo brachten Spaanse media maandag.
De Telegraaf meldt dinsdag dat de zoon van Johan Cruijff niet meteen 'nee' heeft gezegd. Dat zou ruimte bieden voor verdere gesprekken. De 48-jarige Cruijff werkt op dit moment als technisch adviseur bij FC Barcelona. Hij was eerder technisch directeur bij AEK Larnaca op Cyprus en het Israëlische Maccabi Tel Aviv.
Cruijff voetbalde tot zijn veertiende jaar in de jeugdopleiding van Ajax en verhuisde vervolgens naar Barcelona. Hij voetbalde negen interlands voor het Nederlands elftal. Cruijff zou bij Ajax het werk van zijn vader bij Ajax kunnen voortzetten. Johan Cruijff gaf in 2010 de aanzet voor een ander beleid bij Amsterdamse club, met onder meer veel oud-spelers aan de top.
Mede daardoor is Edwin van der Sar nu algemeen directeur van Ajax. Overmars stapte vorige maand op als directeur voetbalzaken omdat hij zich tijdens een langdurige periode schuldig had gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Hij werkte bij Ajax nauw samen met technisch manager Gerry Hamstra en hoofdscout Henk Veldmate.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
20 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
20 uur geleden