Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax profiteert van zege Real en is groepshoofd bij loting CL

Ajax profiteert van zege Real en is groepshoofd bij loting CL

PARIJS (ANP) - Ajax is een van de acht groepshoofden bij de loting voor de nieuwe editie van de Champions League. De kampioen van Nederland zit in pot 1 omdat Real Madrid zaterdag de finale tegen Liverpool wist te winnen (1-0).

De kampioenen van de zes beste landen op de zogenoemde coëfficiëntenranglijst zitten tijdens de loting in pot 1, net als de winnaars van de Champions League en Europa League. Liverpool verloor de strijd om de Engelse landstitel van Manchester City en moest daardoor de finale tegen Real Madrid winnen om alsnog in pot 1 terecht te komen.

Real Madrid was als kampioen van Spanje al zeker van een plek in pot 1. Ajax neemt nu het ticket van Real over omdat Nederland de nummer 7 van de coëfficiëntenranglijst is.

Vorig jaar ingedeeld in pot 3

Clubs uit pot 1 ontlopen elkaar in de groepsfase van de nieuwe Champions League. Ajax speelt in de poule dus niet tegen Real Madrid, Bayern München, Paris-Saint-Germain, Manchester City, AC Milan, FC Porto en Eintracht Frankfurt, de winnaar van de Europa League.

Ajax was vorig jaar bij de loting voor de Champions League ingedeeld in pot 3.

Meer uit Voetbal

Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

4 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

6 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

7 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

7 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

9 uur geleden
Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

9 uur geleden
AZ verslaat Sparta en klimt naar vijfde plaats in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.

10 uur geleden