Ajax profiteert van zege Real en is groepshoofd bij loting CL
PARIJS (ANP) - Ajax is een van de acht groepshoofden bij de loting voor de nieuwe editie van de Champions League. De kampioen van Nederland zit in pot 1 omdat Real Madrid zaterdag de finale tegen Liverpool wist te winnen (1-0).
De kampioenen van de zes beste landen op de zogenoemde coëfficiëntenranglijst zitten tijdens de loting in pot 1, net als de winnaars van de Champions League en Europa League. Liverpool verloor de strijd om de Engelse landstitel van Manchester City en moest daardoor de finale tegen Real Madrid winnen om alsnog in pot 1 terecht te komen.
Real Madrid was als kampioen van Spanje al zeker van een plek in pot 1. Ajax neemt nu het ticket van Real over omdat Nederland de nummer 7 van de coëfficiëntenranglijst is.
Vorig jaar ingedeeld in pot 3
Clubs uit pot 1 ontlopen elkaar in de groepsfase van de nieuwe Champions League. Ajax speelt in de poule dus niet tegen Real Madrid, Bayern München, Paris-Saint-Germain, Manchester City, AC Milan, FC Porto en Eintracht Frankfurt, de winnaar van de Europa League.
Ajax was vorig jaar bij de loting voor de Champions League ingedeeld in pot 3.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
14 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
5 uur geleden