Ajax profiteert van zege Real en is groepshoofd bij loting CL
PARIJS (ANP) - Ajax is een van de acht groepshoofden bij de loting voor de nieuwe editie van de Champions League. De kampioen van Nederland zit in pot 1 omdat Real Madrid zaterdag de finale tegen Liverpool wist te winnen (1-0).
De kampioenen van de zes beste landen op de zogenoemde coëfficiëntenranglijst zitten tijdens de loting in pot 1, net als de winnaars van de Champions League en Europa League. Liverpool verloor de strijd om de Engelse landstitel van Manchester City en moest daardoor de finale tegen Real Madrid winnen om alsnog in pot 1 terecht te komen.
Real Madrid was als kampioen van Spanje al zeker van een plek in pot 1. Ajax neemt nu het ticket van Real over omdat Nederland de nummer 7 van de coëfficiëntenranglijst is.
Vorig jaar ingedeeld in pot 3
Clubs uit pot 1 ontlopen elkaar in de groepsfase van de nieuwe Champions League. Ajax speelt in de poule dus niet tegen Real Madrid, Bayern München, Paris-Saint-Germain, Manchester City, AC Milan, FC Porto en Eintracht Frankfurt, de winnaar van de Europa League.
Ajax was vorig jaar bij de loting voor de Champions League ingedeeld in pot 3.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
16 uur geleden