Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
Kroes heeft na het ontslag van trainer John Heitinga zijn vertrek bij Ajax aangekondigd. Op verzoek van de directeur en raad van commissarissen blijft hij in functie totdat Ajax een opvolger voor hem heeft gevonden. Hij zit maandag niet bij een gesprek met Cruijff dat volgens bronnen in Spanje plaatsvindt. De Telegraaf heeft een foto geplaatst waarop te zien is dat Cruijff aan tafel zit met algemeen directeur Menno Geelen en directeur Marijn Beuker.
Ajax voert een oriënterend gesprek met de 51-jarige Cruijff. Beide partijen willen erachter komen of het zin heeft om verder te onderhandelen over een functie in de directie. De zoon van Johan Cruijff was vaker in beeld voor een technische functie bij Ajax, maar tot een samenwerking kwam het nooit.
Carrière
Cruijff speelde in de jeugd van Ajax en verhuisde vervolgens met zijn familie naar Barcelona. Hij voetbalde voor FC Barcelona, Manchester United, Celta de Vigo, Deportivo Alavés, Espanyol, Metaloerh Donetsk en Valletta. Cruijff speelde negen interlands voor het Nederlands elftal en was bondscoach van Ecuador en trainer van Maccabi Tel Aviv en het Chinese Chongqing Lifan en Shenzhen.
Cruijff werkte als technisch directeur bij het Cypriotische AEK Larnaca en Maccabi Tel Aviv en verliet FC Barcelona ruim twee jaar geleden als sportief directeur. Hij is sinds dit jaar adviseur van de voetbalbond van Indonesië.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
4 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
21 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
1 dag geleden