Ajax pakt in slotfase punt bij PSV en behoudt grote voorsprong
EINDHOVEN (ANP) - PSV is er zondag niet in geslaagd de spanning in de strijd om de landstitel in de Eredivisie terug te brengen. De Eindhovenaren leken tegen Ajax op weg naar de zege, maar in blessuretijd kwamen de Amsterdammers langszij: 1-1. Ajax behoudt zo 6 punten voorsprong op PSV en heeft ook nog een wedstrijd meer te spelen.
In een tegenvallende topper, met veel balverlies aan beide kanten, maakte Eran Zahavi het openingsdoelpunt. De Israëliër schoot de bal in de 39e minuut uit een vrije trap fraai over de muur in het doel.
Ajax nam naarmate de tweede helft vorderde steeds meer risico. PSV leek ruim 10 minuten voor tijd via invaller Yorbe Vertessen het duel uit een counter te beslissen, maar die treffer werd wegens hands afgekeurd.
Strafschop
De zege leek niet meer in gevaar te komen, maar Ajax kwam dankzij een strafschop van Dusan Tadic alsnog langszij: 1-1. Die penalty werd gegeven na hands van Denzel Dumfries.
Tadic en Dumfries maakten daarna, in een hectische slotfase, ruzie met elkaar. Beide spelers moesten door ploeggenoten in bedwang worden gehouden.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
2 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
4 uur geleden