Ajax pakt in slotfase punt bij PSV en behoudt grote voorsprong
EINDHOVEN (ANP) - PSV is er zondag niet in geslaagd de spanning in de strijd om de landstitel in de Eredivisie terug te brengen. De Eindhovenaren leken tegen Ajax op weg naar de zege, maar in blessuretijd kwamen de Amsterdammers langszij: 1-1. Ajax behoudt zo 6 punten voorsprong op PSV en heeft ook nog een wedstrijd meer te spelen.
In een tegenvallende topper, met veel balverlies aan beide kanten, maakte Eran Zahavi het openingsdoelpunt. De Israëliër schoot de bal in de 39e minuut uit een vrije trap fraai over de muur in het doel.
Ajax nam naarmate de tweede helft vorderde steeds meer risico. PSV leek ruim 10 minuten voor tijd via invaller Yorbe Vertessen het duel uit een counter te beslissen, maar die treffer werd wegens hands afgekeurd.
Strafschop
De zege leek niet meer in gevaar te komen, maar Ajax kwam dankzij een strafschop van Dusan Tadic alsnog langszij: 1-1. Die penalty werd gegeven na hands van Denzel Dumfries.
Tadic en Dumfries maakten daarna, in een hectische slotfase, ruzie met elkaar. Beide spelers moesten door ploeggenoten in bedwang worden gehouden.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
11 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden