Ajax overweegt doelman Ruiter contract te geven
ALKMAAR (ANP) - Ajax overweegt Robbin Ruiter een contract tot aan het einde van het seizoen te geven. De 34-jarige doelman nam in januari afscheid van Willem II en zit op dit moment zonder club. Ruiter heeft al meegetraind met Ajax.
Trainer Erik ten Hag werkte bij FC Utrecht al met Ruiter. "Hij is gewoon een uitstekende doelman", zei hij over de in Amsterdam geboren keeper. "We zitten dun in onze doelmannen en we zijn ons aan het oriënteren."
Ajax kan acht weken niet beschikken over Remko Pasveer, die een vinger heeft gebroken. Ook keeper Jay Gorter is voorlopig geblesseerd. André Onana verdedigde donderdag het doel van Ajax in de gewonnen halve finale van de KNVB-beker tegen AZ (0-2). Charlie Setford en Calvin Raatsie zaten als tweede en derde keeper op de bank.
Ruiter verloor dit seizoen zijn basisplaats bij Willem II aan Timon Wellenreuther. Hij speelde eerder voor FC Volendam, FC Utrecht, Sunderland en PSV.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
11 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
13 uur geleden