Ajax overweegt doelman Ruiter contract te geven
ALKMAAR (ANP) - Ajax overweegt Robbin Ruiter een contract tot aan het einde van het seizoen te geven. De 34-jarige doelman nam in januari afscheid van Willem II en zit op dit moment zonder club. Ruiter heeft al meegetraind met Ajax.
Trainer Erik ten Hag werkte bij FC Utrecht al met Ruiter. "Hij is gewoon een uitstekende doelman", zei hij over de in Amsterdam geboren keeper. "We zitten dun in onze doelmannen en we zijn ons aan het oriënteren."
Ajax kan acht weken niet beschikken over Remko Pasveer, die een vinger heeft gebroken. Ook keeper Jay Gorter is voorlopig geblesseerd. André Onana verdedigde donderdag het doel van Ajax in de gewonnen halve finale van de KNVB-beker tegen AZ (0-2). Charlie Setford en Calvin Raatsie zaten als tweede en derde keeper op de bank.
Ruiter verloor dit seizoen zijn basisplaats bij Willem II aan Timon Wellenreuther. Hij speelde eerder voor FC Volendam, FC Utrecht, Sunderland en PSV.
Meer uit Voetbal
IPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
5 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
17 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
20 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
1 dag geleden