
Ajax opent Champions League met thuiswedstrijd tegen Rangers FC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax opent het nieuwe seizoen van de Champions League met een thuiswedstrijd tegen Rangers FC, aanvang 18.45 uur. Trainer Alfred Schreuder beschikt over een zo goed als fitte selectie. Alleen Owen Wijndal ontbreekt in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. De linksback heeft een enkelblessure.
Ajax treft met Rangers FC op papier de zwakste tegenstander van de poule, waar Liverpool en Napoli ook deel van uitmaken. Maar de Schotse ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst presteert goed in Europa.
Rangers FC bereikte voor het eerst in twaalf jaar de groepsfase van de Champions League door het Belgische Union Sint-Gillis en PSV uit te schakelen. Rangers FC haalde vorig seizoen ook de finale van de Europa League, na overwinningen op onder meer Borussia Dortmund en RB Leipzig.
Ajax won vorig seizoen alle zes de groepswedstrijden in de Champions League. Sébastien Haller, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui hadden een groot aandeel in dat succes. Zij vertrokken deze zomer naar grote clubs in Engeland en Duitsland.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
18 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
19 uur geleden