Ajax opent Champions League met thuiswedstrijd tegen Rangers FC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax opent het nieuwe seizoen van de Champions League met een thuiswedstrijd tegen Rangers FC, aanvang 18.45 uur. Trainer Alfred Schreuder beschikt over een zo goed als fitte selectie. Alleen Owen Wijndal ontbreekt in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. De linksback heeft een enkelblessure.
Ajax treft met Rangers FC op papier de zwakste tegenstander van de poule, waar Liverpool en Napoli ook deel van uitmaken. Maar de Schotse ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst presteert goed in Europa.
Rangers FC bereikte voor het eerst in twaalf jaar de groepsfase van de Champions League door het Belgische Union Sint-Gillis en PSV uit te schakelen. Rangers FC haalde vorig seizoen ook de finale van de Europa League, na overwinningen op onder meer Borussia Dortmund en RB Leipzig.
Ajax won vorig seizoen alle zes de groepswedstrijden in de Champions League. Sébastien Haller, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui hadden een groot aandeel in dat succes. Zij vertrokken deze zomer naar grote clubs in Engeland en Duitsland.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
5 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
7 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
7 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
9 uur geleden