Ajax opent Champions League met thuiswedstrijd tegen Rangers FC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax opent het nieuwe seizoen van de Champions League met een thuiswedstrijd tegen Rangers FC, aanvang 18.45 uur. Trainer Alfred Schreuder beschikt over een zo goed als fitte selectie. Alleen Owen Wijndal ontbreekt in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. De linksback heeft een enkelblessure.
Ajax treft met Rangers FC op papier de zwakste tegenstander van de poule, waar Liverpool en Napoli ook deel van uitmaken. Maar de Schotse ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst presteert goed in Europa.
Rangers FC bereikte voor het eerst in twaalf jaar de groepsfase van de Champions League door het Belgische Union Sint-Gillis en PSV uit te schakelen. Rangers FC haalde vorig seizoen ook de finale van de Europa League, na overwinningen op onder meer Borussia Dortmund en RB Leipzig.
Ajax won vorig seizoen alle zes de groepswedstrijden in de Champions League. Sébastien Haller, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui hadden een groot aandeel in dat succes. Zij vertrokken deze zomer naar grote clubs in Engeland en Duitsland.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
8 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
17 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden