
Ajax opent Champions League met thuiswedstrijd tegen Rangers FC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax opent het nieuwe seizoen van de Champions League met een thuiswedstrijd tegen Rangers FC, aanvang 18.45 uur. Trainer Alfred Schreuder beschikt over een zo goed als fitte selectie. Alleen Owen Wijndal ontbreekt in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. De linksback heeft een enkelblessure.
Ajax treft met Rangers FC op papier de zwakste tegenstander van de poule, waar Liverpool en Napoli ook deel van uitmaken. Maar de Schotse ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst presteert goed in Europa.
Rangers FC bereikte voor het eerst in twaalf jaar de groepsfase van de Champions League door het Belgische Union Sint-Gillis en PSV uit te schakelen. Rangers FC haalde vorig seizoen ook de finale van de Europa League, na overwinningen op onder meer Borussia Dortmund en RB Leipzig.
Ajax won vorig seizoen alle zes de groepswedstrijden in de Champions League. Sébastien Haller, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui hadden een groot aandeel in dat succes. Zij vertrokken deze zomer naar grote clubs in Engeland en Duitsland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.
4 uur geledenTHUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
6 uur geledenOBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.
6 uur geleden