Ajax ook tegen Go Ahead zonder Brobbey en Henderson
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan ook donderdagavond in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles niet beschikken over Brian Brobbey. De spits is nog altijd niet wedstrijdfit. Ook Jordan Henderson mist het duel met de Eagles.
"Hopelijk kan hij zondag aansluiten en misschien een rol hebben", zei trainer John van 't Schip via het clubkanaal van Ajax over Brobbey. "Maar dat hangt af van de komende dagen." Zondag staat de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma.
Henderson verblijft volgens Van 't Schip deze week in Engeland. Daar wordt hij later in de week behandeld, waarna hij weer aansluit bij de selectie.
Onzeker
Ajax moet het ook stellen zonder de al langer geblesseerde Steven Berghuis. Josip Sutalo is er weer bij, terwijl het meedoen van zijn landgenoot Borna Sosa onzeker is. Hij is ziek. Ahmetcan Kaplan keert terug van een schorsing.
Ajax - Go Ahead begint om 21.00 uur. Het is een duel tussen de nummers 5 en 7 van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
1 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
6 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
9 uur geleden