Ajax ontvangt soevereine koploper PSV in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat voor de loodzware opgave om PSV een lastige avond te bezorgen in de Johan Cruijff ArenA. De Eindhovense koploper van de Eredivisie is al 35 competitieduels op rij ongeslagen en vestigt met een zege of gelijkspel een clubrecord in Amsterdam.
Ajax is onder trainer John van 't Schip van de achttiende naar de vijfde positie van de ranglijst geklommen. Toch schiet de ploeg uit de hoofdstad nog regelmatig tekort als het gaat om goed verdedigen. Mogelijk kan Jordan Henderson zijn nieuwe ploeggenoten een beetje helpen. De ervaren Brit debuteert als basisspeler voor Ajax tegen PSV.
Trainer Van 't Schip hoopt ook dat centrale verdediger Josip Sutalo zijn rentree kan maken. Joey Veerman en Malik Tillman hebben afgelopen week niet aan de groepstraining van PSV kunnen deelnemen. Mogelijk zijn ze toch inzetbaar. Ismael Saibari is wel weer terug na zijn deelname met Marokko aan de Afrika Cup.
PSV voert de Eredivisie aan met een voorsprong van 12 punten op Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst. Ajax staat vijfde met een achterstand van 21 punten. De club uit Amsterdam heeft het verschil met het als derde geklasseerde FC Twente teruggebracht tot 4 punten. De wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA begint om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
8 uur geleden