Ajax ontvangt soevereine koploper PSV in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat voor de loodzware opgave om PSV een lastige avond te bezorgen in de Johan Cruijff ArenA. De Eindhovense koploper van de Eredivisie is al 35 competitieduels op rij ongeslagen en vestigt met een zege of gelijkspel een clubrecord in Amsterdam.
Ajax is onder trainer John van 't Schip van de achttiende naar de vijfde positie van de ranglijst geklommen. Toch schiet de ploeg uit de hoofdstad nog regelmatig tekort als het gaat om goed verdedigen. Mogelijk kan Jordan Henderson zijn nieuwe ploeggenoten een beetje helpen. De ervaren Brit debuteert als basisspeler voor Ajax tegen PSV.
Trainer Van 't Schip hoopt ook dat centrale verdediger Josip Sutalo zijn rentree kan maken. Joey Veerman en Malik Tillman hebben afgelopen week niet aan de groepstraining van PSV kunnen deelnemen. Mogelijk zijn ze toch inzetbaar. Ismael Saibari is wel weer terug na zijn deelname met Marokko aan de Afrika Cup.
PSV voert de Eredivisie aan met een voorsprong van 12 punten op Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst. Ajax staat vijfde met een achterstand van 21 punten. De club uit Amsterdam heeft het verschil met het als derde geklasseerde FC Twente teruggebracht tot 4 punten. De wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA begint om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
1 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
9 uur geleden