Ajax ontvangt AS Roma in kwartfinale Europa League
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil donderdagavond in de thuiswedstrijd tegen AS Roma een goede uitgangspositie voor een plek in de halve finales van de Europa League verdienen. Trainer Erik ten Hag kan geen beroep doen op André Onana, Daley Blind, Sébastien Haller en Noussair Mazraoui. Mogelijk ontbreekt ook Maarten Stekelenburg. In dat geval moet derde keeper Kjell Scherpen het doel van de club uit Amsterdam verdedigen.
Ondanks de vele afwezigen heeft Ajax vertrouwen in een goede afloop van de eerste confrontatie met de huidige nummer 7 van de Serie A. De koploper van de Eredivisie en finalist van de KNVB-beker verkeert in goede vorm en is al 24 duels op rij ongeslagen. AS Roma start ook niet op volle sterkte. De geblesseerde Henrikh Mkhitaryan, Chris Smalling en Stephan El Shaarawy zijn in Italië achtergebleven. Ook de geschorste oud-Feyenoorder Rick Karsdorp ontbreekt bij AS Roma.
Het duel in een lege Johan Cruijff ArenA begint om 21.00 uur. De return staat voor komende donderdag in het Olympisch Stadion van Rome op het programma.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
5 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
7 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
19 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
19 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
19 uur geleden