Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax ontsnapt aan puntenverlies in ArenA

Ajax ontsnapt aan puntenverlies in ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is bij de hervatting van het seizoen ontsnapt aan puntenverlies. De koploper van de eredivisie versloeg Sparta Rotterdam in de Johan Cruijff ArenA met 2-1, maar had over geluk niet te klagen. Verdediger Lisandro Martinez wist vlak voor tijd een schot van Adil Auassar via de paal uit de doelmond te koppen, in de blessuretijd keerde doelman André Onana een inzet van Deroy Duarte. Hoe moeizaam de zege ook was, Ajax nam wel weer verder afstand van AZ en PSV. De voorsprong op achtervolger AZ bedraagt nu zes punten, PSV staat twaalf punten achter.

Stroef en plichtmatig, zo viel het eerste optreden van Ajax in 2020 het beste te typeren. De ploeg van trainer Erik ten Hag begon best aardig, met heel wat kansen in de openingsfase. Al was de eerste grote mogelijkheid binnen een minuut voor Sparta. Spits Ragnar Ache schoot rakelings voorlangs. Ajax, met de teruggekeerde aanvaller Ryan Babel aan de rechterkant en de weer fitte Quincy Promes op links, was na 10 minuten ook heel dicht bij een doelpunt. Babel legde de bal met z'n hoofd terug op de vrijstaande Dusan Tadic, maar de aanvoerder schoot de bal zo slap in, dat doelman Ariel Harush nog redding kon brengen.

Enkele minuten later deed Donny van de Beek het in een vergelijkbare situatie een stuk beter. De middenvelder schoot de bal hard en hoog in het doel, nadat een voorzet van Hakim Ziyech uit de kluts voor zijn voeten was beland: 1-0. Ziyech, die als aanvallende middenvelder speelde, was bij vrijwel alle gevaarlijke momenten van Ajax betrokken. De Marokkaan moest kort na rust wel geblesseerd naar de kant. Zijn creatieve ingevingen werden daarna gemist.

Ajax liet de bal in een te laag tempo rondgaan om Sparta uit elkaar te spelen. De Rotterdammers mochten daardoor tot de laatste seconden hopen op een stunt, ook nadat Ryan Gravenberch de voorsprong van Ajax had verdubbeld. De 17-jarige middenvelder prikte de bal na een uur spelen in een vol strafschopgebied langs Harush (2-0). Sparta bracht een kwartier voor tijd de spanning echter weer terug via een doelpunt van invaller Joël Piroe.

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

4 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

6 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

7 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

9 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

10 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

10 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

11 uur geleden