Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax ontsnapt aan puntenverlies in ArenA

Ajax ontsnapt aan puntenverlies in ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is bij de hervatting van het seizoen ontsnapt aan puntenverlies. De koploper van de eredivisie versloeg Sparta Rotterdam in de Johan Cruijff ArenA met 2-1, maar had over geluk niet te klagen. Verdediger Lisandro Martinez wist vlak voor tijd een schot van Adil Auassar via de paal uit de doelmond te koppen, in de blessuretijd keerde doelman André Onana een inzet van Deroy Duarte. Hoe moeizaam de zege ook was, Ajax nam wel weer verder afstand van AZ en PSV. De voorsprong op achtervolger AZ bedraagt nu zes punten, PSV staat twaalf punten achter.

Stroef en plichtmatig, zo viel het eerste optreden van Ajax in 2020 het beste te typeren. De ploeg van trainer Erik ten Hag begon best aardig, met heel wat kansen in de openingsfase. Al was de eerste grote mogelijkheid binnen een minuut voor Sparta. Spits Ragnar Ache schoot rakelings voorlangs. Ajax, met de teruggekeerde aanvaller Ryan Babel aan de rechterkant en de weer fitte Quincy Promes op links, was na 10 minuten ook heel dicht bij een doelpunt. Babel legde de bal met z'n hoofd terug op de vrijstaande Dusan Tadic, maar de aanvoerder schoot de bal zo slap in, dat doelman Ariel Harush nog redding kon brengen.

Enkele minuten later deed Donny van de Beek het in een vergelijkbare situatie een stuk beter. De middenvelder schoot de bal hard en hoog in het doel, nadat een voorzet van Hakim Ziyech uit de kluts voor zijn voeten was beland: 1-0. Ziyech, die als aanvallende middenvelder speelde, was bij vrijwel alle gevaarlijke momenten van Ajax betrokken. De Marokkaan moest kort na rust wel geblesseerd naar de kant. Zijn creatieve ingevingen werden daarna gemist.

Ajax liet de bal in een te laag tempo rondgaan om Sparta uit elkaar te spelen. De Rotterdammers mochten daardoor tot de laatste seconden hopen op een stunt, ook nadat Ryan Gravenberch de voorsprong van Ajax had verdubbeld. De 17-jarige middenvelder prikte de bal na een uur spelen in een vol strafschopgebied langs Harush (2-0). Sparta bracht een kwartier voor tijd de spanning echter weer terug via een doelpunt van invaller Joël Piroe.

Meer uit Voetbal

Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

1 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

3 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

16 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

18 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

18 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

20 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

21 uur geleden