Ajax onderuit bij Heerenveen en verliest derde plek uit het oog
HEERENVEEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen verloren met 3-2. De club uit Amsterdam raakte verder achterop in de strijd om de derde plaats van de Eredivisie, die aan het einde van het seizoen een ticket voor de voorronden van de nieuwe editie van de Champions League oplevert.
FC Twente, de huidige nummer 3 van de ranglijst, heeft een voorsprong van 8 punten op het als vierde geklasseerde AZ. Ajax heeft 9 punten minder dan de club uit Enschede.
Pelle van Amersfoort opende in de elfde minuut de score voor Heerenveen en Osame Sahraoui tekende in de 38e minuut voor 2-0. Opnieuw Van Amersfoort vergrootte de voorsprong van de thuisploeg in de 46e minuut naar 3-0.
VAR
Ajax kwam in de 51e minuut op 3-1 door een eigen doelpunt van Pawel Bochniewicz, die een voorzet van Brian Brobbey verkeerd inschatte. Ajax kwam vervolgens niet verder meer dan de 3-2 van de ingevallen Chuba Akpom.
Veel spelers van Ajax dachten dat verdediger Sven van Beek van Heerenveen de bal in blessuretijd in eigen doel werkte, maar de videoscheidsrechter vond daar geen bewijs voor.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
38 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
5 uur geleden