Ajax onderuit bij Heerenveen en verliest derde plek uit het oog
HEERENVEEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen verloren met 3-2. De club uit Amsterdam raakte verder achterop in de strijd om de derde plaats van de Eredivisie, die aan het einde van het seizoen een ticket voor de voorronden van de nieuwe editie van de Champions League oplevert.
FC Twente, de huidige nummer 3 van de ranglijst, heeft een voorsprong van 8 punten op het als vierde geklasseerde AZ. Ajax heeft 9 punten minder dan de club uit Enschede.
Pelle van Amersfoort opende in de elfde minuut de score voor Heerenveen en Osame Sahraoui tekende in de 38e minuut voor 2-0. Opnieuw Van Amersfoort vergrootte de voorsprong van de thuisploeg in de 46e minuut naar 3-0.
VAR
Ajax kwam in de 51e minuut op 3-1 door een eigen doelpunt van Pawel Bochniewicz, die een voorzet van Brian Brobbey verkeerd inschatte. Ajax kwam vervolgens niet verder meer dan de 3-2 van de ingevallen Chuba Akpom.
Veel spelers van Ajax dachten dat verdediger Sven van Beek van Heerenveen de bal in blessuretijd in eigen doel werkte, maar de videoscheidsrechter vond daar geen bewijs voor.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
10 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
12 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
12 uur geleden