Ajax onderuit bij Heerenveen en verliest derde plek uit het oog
HEERENVEEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen verloren met 3-2. De club uit Amsterdam raakte verder achterop in de strijd om de derde plaats van de Eredivisie, die aan het einde van het seizoen een ticket voor de voorronden van de nieuwe editie van de Champions League oplevert.
FC Twente, de huidige nummer 3 van de ranglijst, heeft een voorsprong van 8 punten op het als vierde geklasseerde AZ. Ajax heeft 9 punten minder dan de club uit Enschede.
Pelle van Amersfoort opende in de elfde minuut de score voor Heerenveen en Osame Sahraoui tekende in de 38e minuut voor 2-0. Opnieuw Van Amersfoort vergrootte de voorsprong van de thuisploeg in de 46e minuut naar 3-0.
VAR
Ajax kwam in de 51e minuut op 3-1 door een eigen doelpunt van Pawel Bochniewicz, die een voorzet van Brian Brobbey verkeerd inschatte. Ajax kwam vervolgens niet verder meer dan de 3-2 van de ingevallen Chuba Akpom.
Veel spelers van Ajax dachten dat verdediger Sven van Beek van Heerenveen de bal in blessuretijd in eigen doel werkte, maar de videoscheidsrechter vond daar geen bewijs voor.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
18 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden