Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax omhoog op negatief Damrak

Ajax omhoog op negatief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak stond Ajax dinsdag in de belangstelling na de schorsing van algemeen directeur Alex Kroes. Hij wordt verdacht van handel met voorkennis. De Amsterdamse club zegt van plan te zijn de samenwerking "permanent te beëindigen". Het aandeel Ajax opende dinsdagochtend in het rood bij de kleinere fondsen in Amsterdam, maar sloot met een koerswinst van 1,5 procent.

Verder namen beleggers een afwachtende houding aan na de koersstijgingen van afgelopen week. Daarbij zorgde een lagere opening van Wall Street voor een domper. De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot een fractie lager op 881,42 punten. Vorige week bereikte de index nog de hoogste stand ooit.

De MidKap verloor 0,6 procent op 924,36 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt moesten de winsten van eerder op de dag inleveren en verloren tot 1 procent. Beleggers in Europa keerden terug van een lang paasweekend, want op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de markten gesloten.

Waterzuivering

In de AEX ging Shell (plus 3,2 procent) aan kop. Het energieconcern profiteerde van een gestegen olieprijs. Ook chiptoeleverancier Besi was gewild met een 1,8 procent hogere koers. Dat had te maken met een adviesverhoging door de Britse bank Barclays. Adyen kreeg een adviesverhoging door beleggingsadviseur Evercore ISI, maar verloor 0,4 procent.

NX Filtration maakte bekend een nieuwe opdracht te hebben van het Canadese Delco Water voor zijn waterzuiveringstechnologie. Er werden geen financiële details gemeld over de opdracht. Het aandeel klom 2 procent op Beursplein 5.

Op de valutamarkt was de euro dinsdag bij het slot van de handel 1,0768 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,4 procent tot 84,94 dollar en Brentolie werd 1,4 procent duurder op 88,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Maker slimme ringen Oura stelt beursgang in VS uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.

1 uur geleden
Run op .si-domeinen na uitspraak Trump over superintelligentie

LJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.

2 uur geleden
Vakantieparken Peter Gillis mogen geveild worden

DEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.

2 uur geleden
Vliegveld Catania heropend na verlaagde vulkaandreiging

CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

3 uur geleden
Jørgensen: EU betaalde al 100 miljard extra voor evenveel energie

DUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".

3 uur geleden
Anthropic noemt AI risico voor mensheid in beursgangdocument

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.

4 uur geleden
Bloomberg: KKR en RWE willen gezamenlijk bod doen op Duits Uniper

DÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.

4 uur geleden