Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax omhoog op negatief Damrak

Ajax omhoog op negatief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak stond Ajax dinsdag in de belangstelling na de schorsing van algemeen directeur Alex Kroes. Hij wordt verdacht van handel met voorkennis. De Amsterdamse club zegt van plan te zijn de samenwerking "permanent te beëindigen". Het aandeel Ajax opende dinsdagochtend in het rood bij de kleinere fondsen in Amsterdam, maar sloot met een koerswinst van 1,5 procent.

Verder namen beleggers een afwachtende houding aan na de koersstijgingen van afgelopen week. Daarbij zorgde een lagere opening van Wall Street voor een domper. De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot een fractie lager op 881,42 punten. Vorige week bereikte de index nog de hoogste stand ooit.

De MidKap verloor 0,6 procent op 924,36 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt moesten de winsten van eerder op de dag inleveren en verloren tot 1 procent. Beleggers in Europa keerden terug van een lang paasweekend, want op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de markten gesloten.

Waterzuivering

In de AEX ging Shell (plus 3,2 procent) aan kop. Het energieconcern profiteerde van een gestegen olieprijs. Ook chiptoeleverancier Besi was gewild met een 1,8 procent hogere koers. Dat had te maken met een adviesverhoging door de Britse bank Barclays. Adyen kreeg een adviesverhoging door beleggingsadviseur Evercore ISI, maar verloor 0,4 procent.

NX Filtration maakte bekend een nieuwe opdracht te hebben van het Canadese Delco Water voor zijn waterzuiveringstechnologie. Er werden geen financiële details gemeld over de opdracht. Het aandeel klom 2 procent op Beursplein 5.

Op de valutamarkt was de euro dinsdag bij het slot van de handel 1,0768 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,4 procent tot 84,94 dollar en Brentolie werd 1,4 procent duurder op 88,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

2 uur geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

2 uur geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

6 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

7 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

8 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

9 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

10 uur geleden