Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax omhoog op negatief Damrak

Ajax omhoog op negatief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak stond Ajax dinsdag in de belangstelling na de schorsing van algemeen directeur Alex Kroes. Hij wordt verdacht van handel met voorkennis. De Amsterdamse club zegt van plan te zijn de samenwerking "permanent te beëindigen". Het aandeel Ajax opende dinsdagochtend in het rood bij de kleinere fondsen in Amsterdam, maar sloot met een koerswinst van 1,5 procent.

Verder namen beleggers een afwachtende houding aan na de koersstijgingen van afgelopen week. Daarbij zorgde een lagere opening van Wall Street voor een domper. De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot een fractie lager op 881,42 punten. Vorige week bereikte de index nog de hoogste stand ooit.

De MidKap verloor 0,6 procent op 924,36 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt moesten de winsten van eerder op de dag inleveren en verloren tot 1 procent. Beleggers in Europa keerden terug van een lang paasweekend, want op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de markten gesloten.

Waterzuivering

In de AEX ging Shell (plus 3,2 procent) aan kop. Het energieconcern profiteerde van een gestegen olieprijs. Ook chiptoeleverancier Besi was gewild met een 1,8 procent hogere koers. Dat had te maken met een adviesverhoging door de Britse bank Barclays. Adyen kreeg een adviesverhoging door beleggingsadviseur Evercore ISI, maar verloor 0,4 procent.

NX Filtration maakte bekend een nieuwe opdracht te hebben van het Canadese Delco Water voor zijn waterzuiveringstechnologie. Er werden geen financiële details gemeld over de opdracht. Het aandeel klom 2 procent op Beursplein 5.

Op de valutamarkt was de euro dinsdag bij het slot van de handel 1,0768 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,4 procent tot 84,94 dollar en Brentolie werd 1,4 procent duurder op 88,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Persoonsgegevens buitgemaakt bij cyberaanval kledingsite ASOS

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.

19 minuten geleden
Japans modewinkelconcern achter Uniqlo op weg om H&M in te halen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.

19 minuten geleden
Sjoerdsma verwacht geen algeheel akkoord na overleg EU en China

DEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.

20 minuten geleden
Duitsland verdubbelt groeivooruitzicht economie voor dit jaar

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.

34 minuten geleden
Makelaars zien vaker vertraging huizenbouw om vol stroomnet

UTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.

1 uur geleden
VEH vreest hogere energierekening bij tijdsafhankelijk nettarief

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis maakt zich zorgen over de gevolgen van de tijdsafhankelijke nettarieven voor de energierekening van huishoudens. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceerde donderdag een voorstel voor nieuwe tarieven waarin huishoudens meer naar gebruik betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden.

1 uur geleden
Frankrijk biedt boeren renteloze leningen aan na hete zomer

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk stelt renteloze leningen ter waarde van 2 miljard euro beschikbaar aan boeren. Dat meldt het Franse ministerie van Landbouw. Franse boeren zagen gewassen en weilanden afgelopen zomer verwoest worden door hittegolven, droogte en branden.

2 uur geleden