Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax net als Liverpool met rouwbanden voor koningin Elizabeth

Ajax net als Liverpool met rouwbanden voor koningin Elizabeth

LIVERPOOL (ANP) - De spelers van Ajax dragen net als de voetballers van Liverpool dinsdagavond rouwbanden op Anfield, bij het duel in de Champions League. Voor de aftrap wordt in het stadion van Liverpool een minuut stilte gehouden voor de afgelopen week overleden Britse koningin Elizabeth. "We willen alle Ajacieden vragen om hier respectvol mee om te gaan", aldus de club op Twitter.

Trainer Jürgen Klopp van Liverpool deed een dag eerder een min of meer vergelijkbare oproep aan de fans van zijn ploeg. Een deel van de Liverpool-aanhang verstoorde afgelopen seizoen tijdens de finales van de League Cup en FA Cup met boegeroep het volkslied. In Engeland wordt gevreesd dat fans van de 'Reds' ook de minuut stilte voor Queen Elizabeth II verstoren.

"Het is duidelijk wat we moeten doen. Er zijn tal van voorbeelden waarbij onze supporters het juiste respect toonden", zei Klopp. "Ik ben 55 jaar en Elizabeth is de enige koningin van Engeland die ik heb meegemaakt. Ik ga mijn respect voor haar tonen tijdens de minuut stilte."

Hymne

Bij alle wedstrijden waarbij Britse teams zijn betrokken, wordt vooraf niet de Champions League-hymne gespeeld. De UEFA heeft besloten om de hymne achterwege te laten uit respect voor Elizabeth en omdat Groot-Brittannië in rouw verkeert. Liverpool heeft een bloemenkrans gelegd voor de Sir Kenny Dalglish-tribune, voorheen de Centenary Stand, die na een verbouwing in 1993 officieel werd geopend door de Queen.

Vorige week donderdag, op de avond dat het nieuws over het overlijden van Elizabeth naar buiten kwam, werd bij enkele Europese wedstrijden waarbij Britse clubs betrokken waren al een minuut stilte gehouden. Afgelopen weekeinde lagen de Britse voetbalcompetities helemaal stil.

Meer uit Voetbal

Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

2 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

2 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

3 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

4 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

4 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

5 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

6 uur geleden