Ajax net als Liverpool met rouwbanden voor koningin Elizabeth
LIVERPOOL (ANP) - De spelers van Ajax dragen net als de voetballers van Liverpool dinsdagavond rouwbanden op Anfield, bij het duel in de Champions League. Voor de aftrap wordt in het stadion van Liverpool een minuut stilte gehouden voor de afgelopen week overleden Britse koningin Elizabeth. "We willen alle Ajacieden vragen om hier respectvol mee om te gaan", aldus de club op Twitter.
Trainer Jürgen Klopp van Liverpool deed een dag eerder een min of meer vergelijkbare oproep aan de fans van zijn ploeg. Een deel van de Liverpool-aanhang verstoorde afgelopen seizoen tijdens de finales van de League Cup en FA Cup met boegeroep het volkslied. In Engeland wordt gevreesd dat fans van de 'Reds' ook de minuut stilte voor Queen Elizabeth II verstoren.
"Het is duidelijk wat we moeten doen. Er zijn tal van voorbeelden waarbij onze supporters het juiste respect toonden", zei Klopp. "Ik ben 55 jaar en Elizabeth is de enige koningin van Engeland die ik heb meegemaakt. Ik ga mijn respect voor haar tonen tijdens de minuut stilte."
Hymne
Bij alle wedstrijden waarbij Britse teams zijn betrokken, wordt vooraf niet de Champions League-hymne gespeeld. De UEFA heeft besloten om de hymne achterwege te laten uit respect voor Elizabeth en omdat Groot-Brittannië in rouw verkeert. Liverpool heeft een bloemenkrans gelegd voor de Sir Kenny Dalglish-tribune, voorheen de Centenary Stand, die na een verbouwing in 1993 officieel werd geopend door de Queen.
Vorige week donderdag, op de avond dat het nieuws over het overlijden van Elizabeth naar buiten kwam, werd bij enkele Europese wedstrijden waarbij Britse clubs betrokken waren al een minuut stilte gehouden. Afgelopen weekeinde lagen de Britse voetbalcompetities helemaal stil.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
17 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
20 uur geleden