Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax net als Liverpool met rouwbanden voor koningin Elizabeth

Ajax net als Liverpool met rouwbanden voor koningin Elizabeth

LIVERPOOL (ANP) - De spelers van Ajax dragen net als de voetballers van Liverpool dinsdagavond rouwbanden op Anfield, bij het duel in de Champions League. Voor de aftrap wordt in het stadion van Liverpool een minuut stilte gehouden voor de afgelopen week overleden Britse koningin Elizabeth. "We willen alle Ajacieden vragen om hier respectvol mee om te gaan", aldus de club op Twitter.

Trainer Jürgen Klopp van Liverpool deed een dag eerder een min of meer vergelijkbare oproep aan de fans van zijn ploeg. Een deel van de Liverpool-aanhang verstoorde afgelopen seizoen tijdens de finales van de League Cup en FA Cup met boegeroep het volkslied. In Engeland wordt gevreesd dat fans van de 'Reds' ook de minuut stilte voor Queen Elizabeth II verstoren.

"Het is duidelijk wat we moeten doen. Er zijn tal van voorbeelden waarbij onze supporters het juiste respect toonden", zei Klopp. "Ik ben 55 jaar en Elizabeth is de enige koningin van Engeland die ik heb meegemaakt. Ik ga mijn respect voor haar tonen tijdens de minuut stilte."

Hymne

Bij alle wedstrijden waarbij Britse teams zijn betrokken, wordt vooraf niet de Champions League-hymne gespeeld. De UEFA heeft besloten om de hymne achterwege te laten uit respect voor Elizabeth en omdat Groot-Brittannië in rouw verkeert. Liverpool heeft een bloemenkrans gelegd voor de Sir Kenny Dalglish-tribune, voorheen de Centenary Stand, die na een verbouwing in 1993 officieel werd geopend door de Queen.

Vorige week donderdag, op de avond dat het nieuws over het overlijden van Elizabeth naar buiten kwam, werd bij enkele Europese wedstrijden waarbij Britse clubs betrokken waren al een minuut stilte gehouden. Afgelopen weekeinde lagen de Britse voetbalcompetities helemaal stil.

Meer uit Voetbal

FC Groningen bezorgt Fortuna eerste thuisnederlaag dit seizoen

SITTARD (ANP) - FC Groningen heeft Fortuna Sittard zaterdag de eerste nederlaag van het seizoen op eigen veld bezorgd. De ploeg van trainer Dick Lukkien won met 2-1 in Limburg en boekte daarmee de derde uitzege op rij.

8 minuten geleden
FC Barcelona ook nog zonder Raphinha in Clásico

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona moet het zondag in de competitiewedstrijd bij Real Madrid ook nog doen zonder aanvaller Raphinha. De Braziliaan kent een terugval in zijn herstel van een hamstringblessure, zei assistent-trainer Marcus Sorg tijdens een persconferentie in aanloop naar de Clásico. Hoofdcoach Hansi Flick ontbreekt door een schorsing.

4 uur geleden
Messi met twee treffers belangrijk voor Inter Miami in play-offs

FORT LAUDERDALE (ANP) - Inter Miami heeft dankzij twee doelpunten en een assist van Lionel Messi al een grote stap naar de volgende ronde van de play-offs gezet. In het thuisduel met Nashville (3-1) maakte de 38-jarige Argentijn de eerste en derde treffer. Bij de 2-0 van Tadeo Allende was hij de aangever.

9 uur geleden
Koploper AC Milan ontsnapt aan nederlaag tegen hekkensluiter Pisa

MILAAN (ANP) - AC Milan is aan een pijnlijke nederlaag in de Serie A ontsnapt. De koploper stond na negentig minuten met 2-1 achter tegen hekkensluiter Pisa, maar kwam nog tot 2-2 dankzij een treffer van Zachary Athekame in blessuretijd.

19 uur geleden
Nassoh redt diep in blessuretijd punt voor NAC bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen is er in de Eredivisie niet in geslaagd te winnen van NAC Breda. Het na rust spectaculaire duel in Friesland eindigde in 3-3. Invaller Mohamed Nassoh redde in de 94e minuut een punt voor NAC.

20 uur geleden
Bühl helpt Duitsland aan zege in halve finale Nations League

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De Duitse voetbalsters hebben de eerste wedstrijd tegen Frankrijk in de halve finale van de Nations League gewonnen. In Düsseldorf maakte spits Klara Bühl voor ruim 37.000 toeschouwers in de 79e minuut het enige doelpunt: 1-0. De tweede ontmoeting is dinsdag in Caen.

22 uur geleden
Nieuwe bondscoach Veurink begint met gelijkspel bij Oranje

GDANSK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink niet kunnen winnen. In Gdansk eindigde een tegenvallende oefenwedstrijd tegen Polen in 0-0.

22 uur geleden