Ajax neemt in statement afstand van wangedrag van deel aanhang
AMSTERDAM (ANP) - De directie en raad van commissarissen van Ajax nemen afstand van het wangedrag dat zondag heeft geleid tot het staken van het duel met Feyenoord en de ongeregeldheden achteraf. Dit is niet het gedrag dat bij Ajax hoort, stelt de club in een kort statement.
Ajax noemt de teleurstelling over de slechte seizoensstart 'volkomen begrijpelijk.' Maar dat mag volgens de club nooit aanleiding zijn voor ordeverstoringen. "Wij verontschuldigen ons tegenover iedereen die zich onveilig heeft gevoeld of hier op een andere manier last van heeft gehad", meldt de club uit Amsterdam via officiële kanalen.
Ajax keek na een klein uur tegen een achterstand van 3-0 aan toen de wedstrijd definitief werd gestaakt. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük had even daarvoor beide ploegen voor de tweede keer naar de kleedkamers gestuurd omdat er opnieuw vuurwerk op het veld werd gegooid. Ook lag het spel al even stil omdat er een drinkbeker op het veld lag.
KNVB
Hooligans van Ajax bestormden de hoofdingang van de Johan Cruijff ArenA, nadat het duel was gestaakt. Ze vernielden een glazen pui en liepen het hoofdgebouw binnen. De mobiele eenheid wist te voorkomen dat ze in de buurt kwamen van de bestuurskamer en de kleedkamers, waar de spelers van Ajax en Feyenoord zaten.
De KNVB kan nog niet zeggen of en eventueel hoe de Klassieker wordt uitgespeeld. Ajax is naar de veertiende plaats van de ranglijst gezakt en speelt woensdag een thuisduel met FC Volendam, de huidige nummer 17 van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
55 minuten geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
2 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
5 uur geleden