Ajax neemt eerste horde op weg naar hoofdtoernooi Europa League
BACKA TOPOLA (ANP) - Ajax heeft de eerste horde op weg naar het hoofdtoernooi van de Europa League met enige moeite genomen. De club nam in de slotfase van de uitwedstrijd afstand van FK Vojvodina (1-3), na een thuiszege van vorige week op de Servische ploeg (1-0) in de Johan Cruijff ArenA.
Panathinaikos is de tegenstander van Ajax in de derde voorronde. De Griekse club ontvangt de Amsterdammers komende donderdag in Athene. De return staat voor een week later in Amsterdam op het programma.
Brian Brobbey en Steven Bergwijn ontbraken nog bij Ajax na hun deelname met het Nederlands elftal aan het EK. Trainer Francesco Farioli hield Steven Berghuis nog buiten zijn basisformatie. De routinier, pas net hersteld van een blessure, zat net als de teruggekeerde Bertrand Traoré op de bank toen het duel begon in Backa Topola, de geboorteplaats van voormalige aanvoerder Dusan Tadic van de club uit Amsterdam.
Wijndal
Borna Sosa, Benjamin Tahirovic en Owen Wijndal reisden niet met Ajax naar Servië. Zij mogen uitkijken naar een andere club. Ajax is ook bereid andere spelers te verkopen. Zo stelden Chuba Akpom en Carlos Forbs teleur als basisspelers tegen Vojvodina. Ajax heeft geld van transfers nodig om zich te versterken. Tot dan blijven mogelijke aanwinsten als Daniele Rugani, Wout Weghorst en Pablo Rosario in de wachtkamer zitten.
Ajax begon slordig aan de return en speelde in een veel te laag tempo om de thuisploeg in de problemen te brengen. Voor rust was alleen Josip Sutalo dicht bij de openingstreffer. De Kroaat trof bijna doel met een hakbal. Ajax ontsnapte in de blessuretijd van de eerste helft toen Mihailo Ivanovic naast schoot.
Traoré
Sutalo trof in de 53e minuut wel doel na een hoekschop van de voor Kenneth Taylor ingevallen Branco van den Boomen. De Kroaat maakte vijf minuten later een eigen doelpunt nadat hij een schot van Lazar Nikolic had proberen te blokken. Trainer Farioli liet vlak na de gelijkmaker Berghuis invallen en bracht later ook Kristian Hlynsson, Traoré en Mika Godts.
Berghuis en Traoré hadden een rol in de tweede treffer van Ajax. Zij brachten de bal in de 85e minuut bij Jorrel Hato, die schitterend raak schoot. Traoré vierde zijn terugkeer bij Ajax na zeven jaar met de 1-3.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
21 uur geleden