Ajax neemt eerste horde op weg naar hoofdtoernooi Europa League
BACKA TOPOLA (ANP) - Ajax heeft de eerste horde op weg naar het hoofdtoernooi van de Europa League met enige moeite genomen. De club nam in de slotfase van de uitwedstrijd afstand van FK Vojvodina (1-3), na een thuiszege van vorige week op de Servische ploeg (1-0) in de Johan Cruijff ArenA.
Panathinaikos is de tegenstander van Ajax in de derde voorronde. De Griekse club ontvangt de Amsterdammers komende donderdag in Athene. De return staat voor een week later in Amsterdam op het programma.
Brian Brobbey en Steven Bergwijn ontbraken nog bij Ajax na hun deelname met het Nederlands elftal aan het EK. Trainer Francesco Farioli hield Steven Berghuis nog buiten zijn basisformatie. De routinier, pas net hersteld van een blessure, zat net als de teruggekeerde Bertrand Traoré op de bank toen het duel begon in Backa Topola, de geboorteplaats van voormalige aanvoerder Dusan Tadic van de club uit Amsterdam.
Wijndal
Borna Sosa, Benjamin Tahirovic en Owen Wijndal reisden niet met Ajax naar Servië. Zij mogen uitkijken naar een andere club. Ajax is ook bereid andere spelers te verkopen. Zo stelden Chuba Akpom en Carlos Forbs teleur als basisspelers tegen Vojvodina. Ajax heeft geld van transfers nodig om zich te versterken. Tot dan blijven mogelijke aanwinsten als Daniele Rugani, Wout Weghorst en Pablo Rosario in de wachtkamer zitten.
Ajax begon slordig aan de return en speelde in een veel te laag tempo om de thuisploeg in de problemen te brengen. Voor rust was alleen Josip Sutalo dicht bij de openingstreffer. De Kroaat trof bijna doel met een hakbal. Ajax ontsnapte in de blessuretijd van de eerste helft toen Mihailo Ivanovic naast schoot.
Traoré
Sutalo trof in de 53e minuut wel doel na een hoekschop van de voor Kenneth Taylor ingevallen Branco van den Boomen. De Kroaat maakte vijf minuten later een eigen doelpunt nadat hij een schot van Lazar Nikolic had proberen te blokken. Trainer Farioli liet vlak na de gelijkmaker Berghuis invallen en bracht later ook Kristian Hlynsson, Traoré en Mika Godts.
Berghuis en Traoré hadden een rol in de tweede treffer van Ajax. Zij brachten de bal in de 85e minuut bij Jorrel Hato, die schitterend raak schoot. Traoré vierde zijn terugkeer bij Ajax na zeven jaar met de 1-3.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
6 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
22 uur geleden