Ajax neemt Bergwijn voor 31 miljoen euro over van Tottenham
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Steven Bergwijn de eerste grote versterking van deze zomer binnen. De 24-jarige international van Oranje komt over van Tottenham Hotspur en heeft een contract getekend voor vijf seizoenen. Ajax betaalt 31,25 miljoen euro voor de aanvaller, een clubrecord. Dat was met ruim 22 miljoen euro eerst in handen van Sébastien Haller voor zijn transfer vorig jaar van West Ham United.
Bergwijn speelde sinds begin 2020 bij Tottenham, toen hij overkwam van PSV. De geboren Amsterdammer speelde zestig competitiewedstrijden voor de Spurs en scoorde daarin zeven keer. De meeste duels kwam Bergwijn, die nog een contract had in Londen tot de zomer van 2025, als invaller in het veld.
"Het is tekenend voor de ambitie van Steven dat hij ervoor kiest om de stap naar Ajax te maken", zegt trainer Alfred Schreuder. "Het is een speler met veel kwaliteiten, hij heeft een enorme drive en is ook bijzonder doelgericht. Uiteraard ben ik blij dat we hem hebben weten vast te leggen, het betekent een nieuwe kwaliteitsimpuls voor onze selectie."
Richting basisplaats
In het Nederlands elftal van bondscoach Louis van Gaal lijkt Bergwijn, die zes jaar lang in de jeugdopleiding van Ajax speelde, in aanloop naar het WK in Qatar van eind dit jaar op weg naar een basisplaats. In de afgelopen reeks Nations League-wedstrijden scoorde de aanvaller tegen België (1-4-overwinning). Hij speelde in de aanval samen met Memphis Depay.
Landskampioen Ajax is ook nog bezig met de komst van AZ-verdediger Owen Wijndal en Brian Brobbey van RB Leipzig.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
15 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
15 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
1 dag geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
1 dag geleden