Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax neemt Bergwijn voor 31 miljoen euro over van Tottenham

Ajax neemt Bergwijn voor 31 miljoen euro over van Tottenham

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Steven Bergwijn de eerste grote versterking van deze zomer binnen. De 24-jarige international van Oranje komt over van Tottenham Hotspur en heeft een contract getekend voor vijf seizoenen. Ajax betaalt 31,25 miljoen euro voor de aanvaller, een clubrecord. Dat was met ruim 22 miljoen euro eerst in handen van Sébastien Haller voor zijn transfer vorig jaar van West Ham United.

Bergwijn speelde sinds begin 2020 bij Tottenham, toen hij overkwam van PSV. De geboren Amsterdammer speelde zestig competitiewedstrijden voor de Spurs en scoorde daarin zeven keer. De meeste duels kwam Bergwijn, die nog een contract had in Londen tot de zomer van 2025, als invaller in het veld.

"Het is tekenend voor de ambitie van Steven dat hij ervoor kiest om de stap naar Ajax te maken", zegt trainer Alfred Schreuder. "Het is een speler met veel kwaliteiten, hij heeft een enorme drive en is ook bijzonder doelgericht. Uiteraard ben ik blij dat we hem hebben weten vast te leggen, het betekent een nieuwe kwaliteitsimpuls voor onze selectie."

Richting basisplaats

In het Nederlands elftal van bondscoach Louis van Gaal lijkt Bergwijn, die zes jaar lang in de jeugdopleiding van Ajax speelde, in aanloop naar het WK in Qatar van eind dit jaar op weg naar een basisplaats. In de afgelopen reeks Nations League-wedstrijden scoorde de aanvaller tegen België (1-4-overwinning). Hij speelde in de aanval samen met Memphis Depay.

Landskampioen Ajax is ook nog bezig met de komst van AZ-verdediger Owen Wijndal en Brian Brobbey van RB Leipzig.

Meer uit Voetbal

Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

2 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

2 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

3 uur geleden
Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

4 uur geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

4 uur geleden
Ajax verliest van Excelsior in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.

4 uur geleden
PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

7 uur geleden