Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax neemt Berghuis ook mee naar een volle Kuip

Ajax neemt Berghuis ook mee naar een volle Kuip

AMSTERDAM (ANP) - Ajax neemt Steven Berghuis op 19 december ook mee naar de uitwedstrijd tegen Feyenoord als er publiek welkom is in De Kuip. "Natuurlijk nemen we hem mee", zegt trainer Erik ten Hag. "Come on, waarom zouden we dat niet doen? Bang? Als zijn veiligheid niet gewaarborgd kan worden, moeten we helemaal niet gaan."

Berghuis maakte afgelopen zomer de beladen overstap van Feyenoord naar Ajax. De voormalige aanvoerder van de club uit Rotterdam deed in augustus aangifte bij de politie van forse bedreigingen aan zijn adres en dat van zijn gezin. In de Rotterdamse wijk Crooswijk verscheen een antisemitische muurschildering van Berghuis als slachtoffer van de Holocaust.

Ten Hag ziet het vooral als een uitdaging om met Berghuis tegen Feyenoord in De Kuip te spelen. "Er zijn strategieën om je tegen vijandigheid te wapenen. We hebben pas bij Dortmund gespeeld, in een groot stadion met vijandigheid. Het gaat erom hoe wij als team en Steven zelf ermee omgaan. Daar ligt een prachtige uitdaging. Ik denk dat iedereen bij ons blij is met hem. Hij heeft het ongelooflijk naar zijn zin, ook vanwege de manier waarop wij voetballen. Ik zie hem groeien en denk dat er nog rek in zit."

Het zou mogelijk kunnen zijn dat bij de klassieker tussen Feyenoord en Ajax op 19 december in De Kuip publiek welkom is. De strengere maatregelen tegen het coronavirus gelden tot en met zaterdag 18 december. Het demissionaire kabinet beoordeelt op 14 december de situatie opnieuw. Na 18 december staan er vier duels in de Eredivisie op zondag 19 december op het programma, waaronder dus Feyenoord - Ajax. Daarna volgt nog een volledig doordeweeks programma in de Eredivisie, van 21 tot en met 23 december, voordat de winterstop begint.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

2 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

3 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

4 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

6 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

16 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

19 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

20 uur geleden