Ajax neemt Berghuis ook mee naar een volle Kuip
AMSTERDAM (ANP) - Ajax neemt Steven Berghuis op 19 december ook mee naar de uitwedstrijd tegen Feyenoord als er publiek welkom is in De Kuip. "Natuurlijk nemen we hem mee", zegt trainer Erik ten Hag. "Come on, waarom zouden we dat niet doen? Bang? Als zijn veiligheid niet gewaarborgd kan worden, moeten we helemaal niet gaan."
Berghuis maakte afgelopen zomer de beladen overstap van Feyenoord naar Ajax. De voormalige aanvoerder van de club uit Rotterdam deed in augustus aangifte bij de politie van forse bedreigingen aan zijn adres en dat van zijn gezin. In de Rotterdamse wijk Crooswijk verscheen een antisemitische muurschildering van Berghuis als slachtoffer van de Holocaust.
Ten Hag ziet het vooral als een uitdaging om met Berghuis tegen Feyenoord in De Kuip te spelen. "Er zijn strategieën om je tegen vijandigheid te wapenen. We hebben pas bij Dortmund gespeeld, in een groot stadion met vijandigheid. Het gaat erom hoe wij als team en Steven zelf ermee omgaan. Daar ligt een prachtige uitdaging. Ik denk dat iedereen bij ons blij is met hem. Hij heeft het ongelooflijk naar zijn zin, ook vanwege de manier waarop wij voetballen. Ik zie hem groeien en denk dat er nog rek in zit."
Het zou mogelijk kunnen zijn dat bij de klassieker tussen Feyenoord en Ajax op 19 december in De Kuip publiek welkom is. De strengere maatregelen tegen het coronavirus gelden tot en met zaterdag 18 december. Het demissionaire kabinet beoordeelt op 14 december de situatie opnieuw. Na 18 december staan er vier duels in de Eredivisie op zondag 19 december op het programma, waaronder dus Feyenoord - Ajax. Daarna volgt nog een volledig doordeweeks programma in de Eredivisie, van 21 tot en met 23 december, voordat de winterstop begint.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
15 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
16 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
16 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
17 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
18 uur geleden