Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax neemt al na vier maanden afscheid van trainer Steijn

Ajax neemt al na vier maanden afscheid van trainer Steijn

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Maurice Steijn. Beide partijen zijn maandag overeengekomen dat er een andere coach moet komen die de club uit een crisis moet leiden. Ajax zakte zondag na een nederlaag bij FC Utrecht (4-3) naar de zeventiende plaats van de Eredivisie.

"Vanochtend heb ik samen met de directie overleg gehad en we zijn aan het einde van de middag weer bij elkaar gekomen", laat Steijn via Ajax weten. "Wij kwamen tot de conclusie dat dit nu het beste is voor Ajax, al vind ik het vreselijk jammer. Iedereen die mij kent weet dat ik er alles aan heb gedaan om Ajax terug te brengen naar waar deze club hoort. Maar het is mij niet gelukt. Ik wil de supporters en de mensen met wie ik hier heb samengewerkt hartelijk bedanken en ik hoop dat Ajax snel de weg omhoog inslaat."

Steijn wordt voorlopig vervangen door Hedwiges Maduro, die als assistent onder de Haagse coach werkte. Ajax speelt donderdag een uitduel met Brighton & Hove Albion in de Europa League. Komende zondag staat een uitduel met PSV op het programma.

Maduro

Ajax is met 5 punten uit zeven duels nog nooit zo slecht aan een seizoen in de Eredivisie begonnen. De recordkampioen van Nederland verloor de laatste vier competitieduels en heeft al acht opeenvolgende officiële wedstrijden niet gewonnen.

"De afgelopen maanden hebben we heel intensief en professioneel samengewerkt, maar de sportieve resultaten en de ontwikkeling van het team bleven achter", meldt interim-directeur Jan van Halst. "Vandaar dat we vandaag weer met elkaar om de tafel zaten. Maurice gaf nu zelf ook aan twijfels te hebben of hij nog de juiste man op de juiste plaats is. Samen hebben we vervolgens de conclusie getrokken dat het beter is om uit elkaar te gaan. Hedwiges Maduro neemt voorlopig de honneurs waar."

Aanhoudende crisis

De 49-jarige Steijn tekende op 14 juni een driejarig contract bij Ajax. Velen zagen zijn aanstelling als een verrassing. Eerder was de Hagenaar trainer van ADO Den Haag, VVV-Venlo, Al-Wahda FC, NAC Breda en Sparta Rotterdam.

Afgelopen zomer bepaalde niet Steijn, maar directeur voetbalzaken Sven Mislintat het transferbeleid. Ajax nam afscheid van gewaardeerde voetballers als Dusan Tadic, Jurriën Timber, Mohammed Kudus en Edson Álvarez. Steijn gaf veel nieuwe spelers nauwelijks speeltijd. De ontslagen coach is het nieuwste slachtoffer in de aanhoudende crisis bij Ajax. Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen zijn ook al vertrokken.

Meer uit Voetbal

WK-selectie Iran heeft visa voor Mexico binnen

TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

8 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

11 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

16 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

16 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

16 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

17 uur geleden