Ajax neemt al na vier maanden afscheid van trainer Steijn
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Maurice Steijn. Beide partijen zijn maandag overeengekomen dat er een andere coach moet komen die de club uit een crisis moet leiden. Ajax zakte zondag na een nederlaag bij FC Utrecht (4-3) naar de zeventiende plaats van de Eredivisie.
"Vanochtend heb ik samen met de directie overleg gehad en we zijn aan het einde van de middag weer bij elkaar gekomen", laat Steijn via Ajax weten. "Wij kwamen tot de conclusie dat dit nu het beste is voor Ajax, al vind ik het vreselijk jammer. Iedereen die mij kent weet dat ik er alles aan heb gedaan om Ajax terug te brengen naar waar deze club hoort. Maar het is mij niet gelukt. Ik wil de supporters en de mensen met wie ik hier heb samengewerkt hartelijk bedanken en ik hoop dat Ajax snel de weg omhoog inslaat."
Steijn wordt voorlopig vervangen door Hedwiges Maduro, die als assistent onder de Haagse coach werkte. Ajax speelt donderdag een uitduel met Brighton & Hove Albion in de Europa League. Komende zondag staat een uitduel met PSV op het programma.
Maduro
Ajax is met 5 punten uit zeven duels nog nooit zo slecht aan een seizoen in de Eredivisie begonnen. De recordkampioen van Nederland verloor de laatste vier competitieduels en heeft al acht opeenvolgende officiële wedstrijden niet gewonnen.
"De afgelopen maanden hebben we heel intensief en professioneel samengewerkt, maar de sportieve resultaten en de ontwikkeling van het team bleven achter", meldt interim-directeur Jan van Halst. "Vandaar dat we vandaag weer met elkaar om de tafel zaten. Maurice gaf nu zelf ook aan twijfels te hebben of hij nog de juiste man op de juiste plaats is. Samen hebben we vervolgens de conclusie getrokken dat het beter is om uit elkaar te gaan. Hedwiges Maduro neemt voorlopig de honneurs waar."
Aanhoudende crisis
De 49-jarige Steijn tekende op 14 juni een driejarig contract bij Ajax. Velen zagen zijn aanstelling als een verrassing. Eerder was de Hagenaar trainer van ADO Den Haag, VVV-Venlo, Al-Wahda FC, NAC Breda en Sparta Rotterdam.
Afgelopen zomer bepaalde niet Steijn, maar directeur voetbalzaken Sven Mislintat het transferbeleid. Ajax nam afscheid van gewaardeerde voetballers als Dusan Tadic, Jurriën Timber, Mohammed Kudus en Edson Álvarez. Steijn gaf veel nieuwe spelers nauwelijks speeltijd. De ontslagen coach is het nieuwste slachtoffer in de aanhoudende crisis bij Ajax. Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen zijn ook al vertrokken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
49 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
5 uur geleden