Ajax neemt al na vier maanden afscheid van trainer Steijn
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Maurice Steijn. Beide partijen zijn maandag overeengekomen dat er een andere coach moet komen die de club uit een crisis moet leiden. Ajax zakte zondag na een nederlaag bij FC Utrecht (4-3) naar de zeventiende plaats van de Eredivisie.
"Vanochtend heb ik samen met de directie overleg gehad en we zijn aan het einde van de middag weer bij elkaar gekomen", laat Steijn via Ajax weten. "Wij kwamen tot de conclusie dat dit nu het beste is voor Ajax, al vind ik het vreselijk jammer. Iedereen die mij kent weet dat ik er alles aan heb gedaan om Ajax terug te brengen naar waar deze club hoort. Maar het is mij niet gelukt. Ik wil de supporters en de mensen met wie ik hier heb samengewerkt hartelijk bedanken en ik hoop dat Ajax snel de weg omhoog inslaat."
Steijn wordt voorlopig vervangen door Hedwiges Maduro, die als assistent onder de Haagse coach werkte. Ajax speelt donderdag een uitduel met Brighton & Hove Albion in de Europa League. Komende zondag staat een uitduel met PSV op het programma.
Maduro
Ajax is met 5 punten uit zeven duels nog nooit zo slecht aan een seizoen in de Eredivisie begonnen. De recordkampioen van Nederland verloor de laatste vier competitieduels en heeft al acht opeenvolgende officiële wedstrijden niet gewonnen.
"De afgelopen maanden hebben we heel intensief en professioneel samengewerkt, maar de sportieve resultaten en de ontwikkeling van het team bleven achter", meldt interim-directeur Jan van Halst. "Vandaar dat we vandaag weer met elkaar om de tafel zaten. Maurice gaf nu zelf ook aan twijfels te hebben of hij nog de juiste man op de juiste plaats is. Samen hebben we vervolgens de conclusie getrokken dat het beter is om uit elkaar te gaan. Hedwiges Maduro neemt voorlopig de honneurs waar."
Aanhoudende crisis
De 49-jarige Steijn tekende op 14 juni een driejarig contract bij Ajax. Velen zagen zijn aanstelling als een verrassing. Eerder was de Hagenaar trainer van ADO Den Haag, VVV-Venlo, Al-Wahda FC, NAC Breda en Sparta Rotterdam.
Afgelopen zomer bepaalde niet Steijn, maar directeur voetbalzaken Sven Mislintat het transferbeleid. Ajax nam afscheid van gewaardeerde voetballers als Dusan Tadic, Jurriën Timber, Mohammed Kudus en Edson Álvarez. Steijn gaf veel nieuwe spelers nauwelijks speeltijd. De ontslagen coach is het nieuwste slachtoffer in de aanhoudende crisis bij Ajax. Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen zijn ook al vertrokken.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
5 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
9 uur geleden