Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax neemt al na vier maanden afscheid van trainer Steijn

Ajax neemt al na vier maanden afscheid van trainer Steijn

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Maurice Steijn. Beide partijen zijn maandag overeengekomen dat er een andere coach moet komen die de club uit een crisis moet leiden. Ajax zakte zondag na een nederlaag bij FC Utrecht (4-3) naar de zeventiende plaats van de Eredivisie.

"Vanochtend heb ik samen met de directie overleg gehad en we zijn aan het einde van de middag weer bij elkaar gekomen", laat Steijn via Ajax weten. "Wij kwamen tot de conclusie dat dit nu het beste is voor Ajax, al vind ik het vreselijk jammer. Iedereen die mij kent weet dat ik er alles aan heb gedaan om Ajax terug te brengen naar waar deze club hoort. Maar het is mij niet gelukt. Ik wil de supporters en de mensen met wie ik hier heb samengewerkt hartelijk bedanken en ik hoop dat Ajax snel de weg omhoog inslaat."

Steijn wordt voorlopig vervangen door Hedwiges Maduro, die als assistent onder de Haagse coach werkte. Ajax speelt donderdag een uitduel met Brighton & Hove Albion in de Europa League. Komende zondag staat een uitduel met PSV op het programma.

Maduro

Ajax is met 5 punten uit zeven duels nog nooit zo slecht aan een seizoen in de Eredivisie begonnen. De recordkampioen van Nederland verloor de laatste vier competitieduels en heeft al acht opeenvolgende officiële wedstrijden niet gewonnen.

"De afgelopen maanden hebben we heel intensief en professioneel samengewerkt, maar de sportieve resultaten en de ontwikkeling van het team bleven achter", meldt interim-directeur Jan van Halst. "Vandaar dat we vandaag weer met elkaar om de tafel zaten. Maurice gaf nu zelf ook aan twijfels te hebben of hij nog de juiste man op de juiste plaats is. Samen hebben we vervolgens de conclusie getrokken dat het beter is om uit elkaar te gaan. Hedwiges Maduro neemt voorlopig de honneurs waar."

Aanhoudende crisis

De 49-jarige Steijn tekende op 14 juni een driejarig contract bij Ajax. Velen zagen zijn aanstelling als een verrassing. Eerder was de Hagenaar trainer van ADO Den Haag, VVV-Venlo, Al-Wahda FC, NAC Breda en Sparta Rotterdam.

Afgelopen zomer bepaalde niet Steijn, maar directeur voetbalzaken Sven Mislintat het transferbeleid. Ajax nam afscheid van gewaardeerde voetballers als Dusan Tadic, Jurriën Timber, Mohammed Kudus en Edson Álvarez. Steijn gaf veel nieuwe spelers nauwelijks speeltijd. De ontslagen coach is het nieuwste slachtoffer in de aanhoudende crisis bij Ajax. Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen zijn ook al vertrokken.

Meer uit Voetbal

Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

10 minuten geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

48 minuten geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

1 uur geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

1 uur geleden
Koeman twijfelt of hij op WK direct met Depay moet starten

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.

1 uur geleden
De Roon in ogen van Koeman enige juiste vervanger voor Schouten

ZEIST (ANP) - Marten de Roon is in de ogen van Ronald Koeman de beste vervanger voor Jerdy Schouten in de WK-selectie van Oranje. De PSV'er liep begin april een zware blessure op en staat maanden aan de kant.

2 uur geleden
Maatsen en Geertruida op reservelijst Oranje voor WK

ZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.

2 uur geleden