Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax naar halve finale van bekertoernooi na ruime zege op Vitesse

Ajax naar halve finale van bekertoernooi na ruime zege op Vitesse

AMSTERDAM (ANP) - Het abrupte afscheid van directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft voorlopig geen nadelige gevolgen voor de prestaties van het eerste elftal van Ajax. De landskampioen plaatste zich met speels gemak en af en toe oogstrelend spel ten koste van Vitesse (5-0) voor de halve finales van de KNVB-beker.

Ajax tegen Vitesse was het eerste duel sinds het vertrek van Overmars, die zich voor een langere periode schuldig zou hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag jegens vrouwelijke collega's. Een klein deel van de aanwezige aanhang van Ajax in de Johan Cruijff ArenA zong de vertrokken directeur voetbalzaken even toe. "Overmars, wie kent hem niet. Overmars, Overmars is een echte Ajacied", schalde het voor en na rust kort over de tribunes.

Edwin van der Sar benadrukte al dat Ajax alle ambitieuze sportieve ambities ook zonder Overmars wil najagen. De algemeen directeur moet niet alleen op zoek naar een opvolger voor zijn voormalige ploeggenoot bij Ajax en Oranje. Hij gaat zich ook inzetten voor een beter werkklimaat en in gesprek met geschrokken sponsors.

Veel te sterk

Wie Antony tegen Vitesse zag voetballen kreeg niet het idee dat hij zwaar was aangedaan door het vertrek van Overmars. De Braziliaan, opgegroeid in een beruchte favela, opende in de 17e minuut de score. Dertien minuten later speelde hij Maximilian Wittek door de benen en bracht Davy Klaassen spits Sébastien Haller in stelling voor de 2-0.

Ajax was ook zonder de geblesseerde Noussair Mazraoui en zieke Ryan Gravenberch veel te sterk voor Vitesse, dat met Loïs Openda en Jacob Rasmussen ook twee belangrijke spelers miste. De bezoekers uit Arnhem kwamen steeds een stap te laat en konden het snelle positiespel van de thuisclub zelden ontregelen.

Haller maakte in de 46e minuut ook de 3-0, op aangeven van Steven Berghuis. Nog geen vijf minuten later verzilverde Dusan Tadic een vrije trap. Antony bekroonde een sterk optreden met de 5-0. Hij dribbelde na een uur vanaf de linkerflank naar binnen en vond de verre hoek. De treffer was een kopie van zijn doelpunt van vorige week voor Brazilië tijdens een WK-kwalificatieduel met Paraguay.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

4 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

5 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

5 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

6 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

7 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

7 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

7 uur geleden