Ajax naar halve finale van bekertoernooi na ruime zege op Vitesse
AMSTERDAM (ANP) - Het abrupte afscheid van directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft voorlopig geen nadelige gevolgen voor de prestaties van het eerste elftal van Ajax. De landskampioen plaatste zich met speels gemak en af en toe oogstrelend spel ten koste van Vitesse (5-0) voor de halve finales van de KNVB-beker.
Ajax tegen Vitesse was het eerste duel sinds het vertrek van Overmars, die zich voor een langere periode schuldig zou hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag jegens vrouwelijke collega's. Een klein deel van de aanwezige aanhang van Ajax in de Johan Cruijff ArenA zong de vertrokken directeur voetbalzaken even toe. "Overmars, wie kent hem niet. Overmars, Overmars is een echte Ajacied", schalde het voor en na rust kort over de tribunes.
Edwin van der Sar benadrukte al dat Ajax alle ambitieuze sportieve ambities ook zonder Overmars wil najagen. De algemeen directeur moet niet alleen op zoek naar een opvolger voor zijn voormalige ploeggenoot bij Ajax en Oranje. Hij gaat zich ook inzetten voor een beter werkklimaat en in gesprek met geschrokken sponsors.
Veel te sterk
Wie Antony tegen Vitesse zag voetballen kreeg niet het idee dat hij zwaar was aangedaan door het vertrek van Overmars. De Braziliaan, opgegroeid in een beruchte favela, opende in de 17e minuut de score. Dertien minuten later speelde hij Maximilian Wittek door de benen en bracht Davy Klaassen spits Sébastien Haller in stelling voor de 2-0.
Ajax was ook zonder de geblesseerde Noussair Mazraoui en zieke Ryan Gravenberch veel te sterk voor Vitesse, dat met Loïs Openda en Jacob Rasmussen ook twee belangrijke spelers miste. De bezoekers uit Arnhem kwamen steeds een stap te laat en konden het snelle positiespel van de thuisclub zelden ontregelen.
Haller maakte in de 46e minuut ook de 3-0, op aangeven van Steven Berghuis. Nog geen vijf minuten later verzilverde Dusan Tadic een vrije trap. Antony bekroonde een sterk optreden met de 5-0. Hij dribbelde na een uur vanaf de linkerflank naar binnen en vond de verre hoek. De treffer was een kopie van zijn doelpunt van vorige week voor Brazilië tijdens een WK-kwalificatieduel met Paraguay.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
40 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
17 uur geleden