Ajax naar halve finale van bekertoernooi na ruime zege op Vitesse
AMSTERDAM (ANP) - Het abrupte afscheid van directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft voorlopig geen nadelige gevolgen voor de prestaties van het eerste elftal van Ajax. De landskampioen plaatste zich met speels gemak en af en toe oogstrelend spel ten koste van Vitesse (5-0) voor de halve finales van de KNVB-beker.
Ajax tegen Vitesse was het eerste duel sinds het vertrek van Overmars, die zich voor een langere periode schuldig zou hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag jegens vrouwelijke collega's. Een klein deel van de aanwezige aanhang van Ajax in de Johan Cruijff ArenA zong de vertrokken directeur voetbalzaken even toe. "Overmars, wie kent hem niet. Overmars, Overmars is een echte Ajacied", schalde het voor en na rust kort over de tribunes.
Edwin van der Sar benadrukte al dat Ajax alle ambitieuze sportieve ambities ook zonder Overmars wil najagen. De algemeen directeur moet niet alleen op zoek naar een opvolger voor zijn voormalige ploeggenoot bij Ajax en Oranje. Hij gaat zich ook inzetten voor een beter werkklimaat en in gesprek met geschrokken sponsors.
Veel te sterk
Wie Antony tegen Vitesse zag voetballen kreeg niet het idee dat hij zwaar was aangedaan door het vertrek van Overmars. De Braziliaan, opgegroeid in een beruchte favela, opende in de 17e minuut de score. Dertien minuten later speelde hij Maximilian Wittek door de benen en bracht Davy Klaassen spits Sébastien Haller in stelling voor de 2-0.
Ajax was ook zonder de geblesseerde Noussair Mazraoui en zieke Ryan Gravenberch veel te sterk voor Vitesse, dat met Loïs Openda en Jacob Rasmussen ook twee belangrijke spelers miste. De bezoekers uit Arnhem kwamen steeds een stap te laat en konden het snelle positiespel van de thuisclub zelden ontregelen.
Haller maakte in de 46e minuut ook de 3-0, op aangeven van Steven Berghuis. Nog geen vijf minuten later verzilverde Dusan Tadic een vrije trap. Antony bekroonde een sterk optreden met de 5-0. Hij dribbelde na een uur vanaf de linkerflank naar binnen en vond de verre hoek. De treffer was een kopie van zijn doelpunt van vorige week voor Brazilië tijdens een WK-kwalificatieduel met Paraguay.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
8 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
13 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
14 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
14 uur geleden