Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax naar halve finale van bekertoernooi na ruime zege op Vitesse

Ajax naar halve finale van bekertoernooi na ruime zege op Vitesse

AMSTERDAM (ANP) - Het abrupte afscheid van directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft voorlopig geen nadelige gevolgen voor de prestaties van het eerste elftal van Ajax. De landskampioen plaatste zich met speels gemak en af en toe oogstrelend spel ten koste van Vitesse (5-0) voor de halve finales van de KNVB-beker.

Ajax tegen Vitesse was het eerste duel sinds het vertrek van Overmars, die zich voor een langere periode schuldig zou hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag jegens vrouwelijke collega's. Een klein deel van de aanwezige aanhang van Ajax in de Johan Cruijff ArenA zong de vertrokken directeur voetbalzaken even toe. "Overmars, wie kent hem niet. Overmars, Overmars is een echte Ajacied", schalde het voor en na rust kort over de tribunes.

Edwin van der Sar benadrukte al dat Ajax alle ambitieuze sportieve ambities ook zonder Overmars wil najagen. De algemeen directeur moet niet alleen op zoek naar een opvolger voor zijn voormalige ploeggenoot bij Ajax en Oranje. Hij gaat zich ook inzetten voor een beter werkklimaat en in gesprek met geschrokken sponsors.

Veel te sterk

Wie Antony tegen Vitesse zag voetballen kreeg niet het idee dat hij zwaar was aangedaan door het vertrek van Overmars. De Braziliaan, opgegroeid in een beruchte favela, opende in de 17e minuut de score. Dertien minuten later speelde hij Maximilian Wittek door de benen en bracht Davy Klaassen spits Sébastien Haller in stelling voor de 2-0.

Ajax was ook zonder de geblesseerde Noussair Mazraoui en zieke Ryan Gravenberch veel te sterk voor Vitesse, dat met Loïs Openda en Jacob Rasmussen ook twee belangrijke spelers miste. De bezoekers uit Arnhem kwamen steeds een stap te laat en konden het snelle positiespel van de thuisclub zelden ontregelen.

Haller maakte in de 46e minuut ook de 3-0, op aangeven van Steven Berghuis. Nog geen vijf minuten later verzilverde Dusan Tadic een vrije trap. Antony bekroonde een sterk optreden met de 5-0. Hij dribbelde na een uur vanaf de linkerflank naar binnen en vond de verre hoek. De treffer was een kopie van zijn doelpunt van vorige week voor Brazilië tijdens een WK-kwalificatieduel met Paraguay.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

1 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

1 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

2 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

4 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

5 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

11 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

13 uur geleden