Ajax na verlies bij Twente al vroeg in het seizoen in de problemen
ENSCHEDE (ANP) - Ajax heeft opnieuw punten verspeeld in de Eredivisie. FC Twente bezorgde het elftal van trainer Maurice Steijn de eerste nederlaag van het seizoen: 3-1. Ajax wist de vorige twee wedstrijden, tegen Excelsior (2-2) en Fortuna Sittard (0-0), ook al niet te winnen. De Amsterdammers staan na vier duels al 7 punten achter op koplopers PSV en FC Twente.
De druk staat er zo bij het vernieuwde Ajax al vroeg in het seizoen op. Het programma voor komende week is pittig, met donderdag de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de groepsfase van de Europa League en volgende week zondag de ontmoeting in de Eredivisie met regerend kampioen Feyenoord, ook in de Johan Cruijff ArenA.
Steijn had tegen Twente weer de beschikking over aanvallers Steven Berghuis en Steven Bergwijn. Berghuis miste de eerste drie competitieduels vanwege een schorsing. Bergwijn miste het duel met Fortuna en de navolgende interlandperiode met Oranje omdat hij een blessure had.
Van den Boomen
Naast Kristian Hlynsson en Carlos Forbs, die speelden op de plekken van Berghuis en Bergwijn, verdwenen ook linksback Gastón Ávila en middenvelders Branco van den Boomen en Georges Mikautadze uit de basis. Steijn koos voor Borna Sosa, Sivert Mannsverk en Chuba Akpom.
FC Twente overrompelde Ajax in de beginfase. De Enschedeërs lieten zien veel beter op elkaar ingespeeld te zijn dan Ajax, waar veel mis ging. Daan Rots opende in de 7e minuut al de score. Verdediger Josip Sutalo gleed uit, waardoor Michel Vlap kon schieten. Doelman Jay Gorter redde half, waarna Rots vanuit de rebound kon scoren: 1-0.
Zoon Steijn
Sem Steijn, de zoon van de Ajax-coach, verdubbelde de voorsprong voor de thuisploeg in de 11e minuut. Gorter werkte de bal na een schot van Michal Sadilek naar de zijkant. Manfred Ugalde vond de vrijstaande Steijn bij de tweede paal (2-0).
Ajax bleef een vroege derde tegentreffer bespaard. Uit een spaarzame tegenaanval verkleinde Brian Brobbey de achterstand. De aanvaller kwam in de 35e minuut, op aangeven van Sosa, goed voor Robin Pröpper en tikte binnen: 2-1.
Naarmate de tweede helft vorderde, kreeg Ajax wat meer de overhand. Twente profiteerde in de 79e minuut echter van slordig balverlies op het middenveld. Ajax-huurling Naci Ünüvar zorgde voor de beslissende 3-1.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
13 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
17 uur geleden