Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na verlies bij Twente al vroeg in het seizoen in de problemen

Ajax na verlies bij Twente al vroeg in het seizoen in de problemen

ENSCHEDE (ANP) - Ajax heeft opnieuw punten verspeeld in de Eredivisie. FC Twente bezorgde het elftal van trainer Maurice Steijn de eerste nederlaag van het seizoen: 3-1. Ajax wist de vorige twee wedstrijden, tegen Excelsior (2-2) en Fortuna Sittard (0-0), ook al niet te winnen. De Amsterdammers staan na vier duels al 7 punten achter op koplopers PSV en FC Twente.

De druk staat er zo bij het vernieuwde Ajax al vroeg in het seizoen op. Het programma voor komende week is pittig, met donderdag de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de groepsfase van de Europa League en volgende week zondag de ontmoeting in de Eredivisie met regerend kampioen Feyenoord, ook in de Johan Cruijff ArenA.

Steijn had tegen Twente weer de beschikking over aanvallers Steven Berghuis en Steven Bergwijn. Berghuis miste de eerste drie competitieduels vanwege een schorsing. Bergwijn miste het duel met Fortuna en de navolgende interlandperiode met Oranje omdat hij een blessure had.

Van den Boomen

Naast Kristian Hlynsson en Carlos Forbs, die speelden op de plekken van Berghuis en Bergwijn, verdwenen ook linksback Gastón Ávila en middenvelders Branco van den Boomen en Georges Mikautadze uit de basis. Steijn koos voor Borna Sosa, Sivert Mannsverk en Chuba Akpom.

FC Twente overrompelde Ajax in de beginfase. De Enschedeërs lieten zien veel beter op elkaar ingespeeld te zijn dan Ajax, waar veel mis ging. Daan Rots opende in de 7e minuut al de score. Verdediger Josip Sutalo gleed uit, waardoor Michel Vlap kon schieten. Doelman Jay Gorter redde half, waarna Rots vanuit de rebound kon scoren: 1-0.

Zoon Steijn

Sem Steijn, de zoon van de Ajax-coach, verdubbelde de voorsprong voor de thuisploeg in de 11e minuut. Gorter werkte de bal na een schot van Michal Sadilek naar de zijkant. Manfred Ugalde vond de vrijstaande Steijn bij de tweede paal (2-0).

Ajax bleef een vroege derde tegentreffer bespaard. Uit een spaarzame tegenaanval verkleinde Brian Brobbey de achterstand. De aanvaller kwam in de 35e minuut, op aangeven van Sosa, goed voor Robin Pröpper en tikte binnen: 2-1.

Naarmate de tweede helft vorderde, kreeg Ajax wat meer de overhand. Twente profiteerde in de 79e minuut echter van slordig balverlies op het middenveld. Ajax-huurling Naci Ünüvar zorgde voor de beslissende 3-1.

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

11 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

13 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

13 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

14 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

15 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

17 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

19 uur geleden