Ajax na verlies bij Twente al vroeg in het seizoen in de problemen
ENSCHEDE (ANP) - Ajax heeft opnieuw punten verspeeld in de Eredivisie. FC Twente bezorgde het elftal van trainer Maurice Steijn de eerste nederlaag van het seizoen: 3-1. Ajax wist de vorige twee wedstrijden, tegen Excelsior (2-2) en Fortuna Sittard (0-0), ook al niet te winnen. De Amsterdammers staan na vier duels al 7 punten achter op koplopers PSV en FC Twente.
De druk staat er zo bij het vernieuwde Ajax al vroeg in het seizoen op. Het programma voor komende week is pittig, met donderdag de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de groepsfase van de Europa League en volgende week zondag de ontmoeting in de Eredivisie met regerend kampioen Feyenoord, ook in de Johan Cruijff ArenA.
Steijn had tegen Twente weer de beschikking over aanvallers Steven Berghuis en Steven Bergwijn. Berghuis miste de eerste drie competitieduels vanwege een schorsing. Bergwijn miste het duel met Fortuna en de navolgende interlandperiode met Oranje omdat hij een blessure had.
Van den Boomen
Naast Kristian Hlynsson en Carlos Forbs, die speelden op de plekken van Berghuis en Bergwijn, verdwenen ook linksback Gastón Ávila en middenvelders Branco van den Boomen en Georges Mikautadze uit de basis. Steijn koos voor Borna Sosa, Sivert Mannsverk en Chuba Akpom.
FC Twente overrompelde Ajax in de beginfase. De Enschedeërs lieten zien veel beter op elkaar ingespeeld te zijn dan Ajax, waar veel mis ging. Daan Rots opende in de 7e minuut al de score. Verdediger Josip Sutalo gleed uit, waardoor Michel Vlap kon schieten. Doelman Jay Gorter redde half, waarna Rots vanuit de rebound kon scoren: 1-0.
Zoon Steijn
Sem Steijn, de zoon van de Ajax-coach, verdubbelde de voorsprong voor de thuisploeg in de 11e minuut. Gorter werkte de bal na een schot van Michal Sadilek naar de zijkant. Manfred Ugalde vond de vrijstaande Steijn bij de tweede paal (2-0).
Ajax bleef een vroege derde tegentreffer bespaard. Uit een spaarzame tegenaanval verkleinde Brian Brobbey de achterstand. De aanvaller kwam in de 35e minuut, op aangeven van Sosa, goed voor Robin Pröpper en tikte binnen: 2-1.
Naarmate de tweede helft vorderde, kreeg Ajax wat meer de overhand. Twente profiteerde in de 79e minuut echter van slordig balverlies op het middenveld. Ajax-huurling Naci Ünüvar zorgde voor de beslissende 3-1.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
11 uur geleden