Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na verlies bij Twente al vroeg in het seizoen in de problemen

Ajax na verlies bij Twente al vroeg in het seizoen in de problemen

ENSCHEDE (ANP) - Ajax heeft opnieuw punten verspeeld in de Eredivisie. FC Twente bezorgde het elftal van trainer Maurice Steijn de eerste nederlaag van het seizoen: 3-1. Ajax wist de vorige twee wedstrijden, tegen Excelsior (2-2) en Fortuna Sittard (0-0), ook al niet te winnen. De Amsterdammers staan na vier duels al 7 punten achter op koplopers PSV en FC Twente.

De druk staat er zo bij het vernieuwde Ajax al vroeg in het seizoen op. Het programma voor komende week is pittig, met donderdag de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de groepsfase van de Europa League en volgende week zondag de ontmoeting in de Eredivisie met regerend kampioen Feyenoord, ook in de Johan Cruijff ArenA.

Steijn had tegen Twente weer de beschikking over aanvallers Steven Berghuis en Steven Bergwijn. Berghuis miste de eerste drie competitieduels vanwege een schorsing. Bergwijn miste het duel met Fortuna en de navolgende interlandperiode met Oranje omdat hij een blessure had.

Van den Boomen

Naast Kristian Hlynsson en Carlos Forbs, die speelden op de plekken van Berghuis en Bergwijn, verdwenen ook linksback Gastón Ávila en middenvelders Branco van den Boomen en Georges Mikautadze uit de basis. Steijn koos voor Borna Sosa, Sivert Mannsverk en Chuba Akpom.

FC Twente overrompelde Ajax in de beginfase. De Enschedeërs lieten zien veel beter op elkaar ingespeeld te zijn dan Ajax, waar veel mis ging. Daan Rots opende in de 7e minuut al de score. Verdediger Josip Sutalo gleed uit, waardoor Michel Vlap kon schieten. Doelman Jay Gorter redde half, waarna Rots vanuit de rebound kon scoren: 1-0.

Zoon Steijn

Sem Steijn, de zoon van de Ajax-coach, verdubbelde de voorsprong voor de thuisploeg in de 11e minuut. Gorter werkte de bal na een schot van Michal Sadilek naar de zijkant. Manfred Ugalde vond de vrijstaande Steijn bij de tweede paal (2-0).

Ajax bleef een vroege derde tegentreffer bespaard. Uit een spaarzame tegenaanval verkleinde Brian Brobbey de achterstand. De aanvaller kwam in de 35e minuut, op aangeven van Sosa, goed voor Robin Pröpper en tikte binnen: 2-1.

Naarmate de tweede helft vorderde, kreeg Ajax wat meer de overhand. Twente profiteerde in de 79e minuut echter van slordig balverlies op het middenveld. Ajax-huurling Naci Ünüvar zorgde voor de beslissende 3-1.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

8 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

8 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

8 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

8 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

8 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

14 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

19 uur geleden