Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na ruime thuiszege op Almere terug op tweede plaats

Ajax na ruime thuiszege op Almere terug op tweede plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van FC Utrecht. De Amsterdammers versloegen voor eigen publiek hekkensluiter Almere City FC met 3-0. Het betekende voor Ajax de eerste zege in vier duels, na een gelijkspel tegen FC Utrecht (2-2) en nederlagen tegen AZ (2-1) en Lazio (1-3).

Ajax verkleinde de achterstand op koploper PSV, dat zaterdag met 1-0 bij sc Heerenveen verloor, tot 6 punten. De ploeg van coach Francesco Farioli heeft evenveel punten als FC Utrecht, maar een beter doelsaldo. Feyenoord volgt op 1 punt van Ajax en Utrecht.

Na de bekerwedstrijd van donderdag tegen Telstar sluit Ajax de eerste seizoenshelft in de Eredivisie zondag af met een uitduel met Sparta Rotterdam, van voormalig Ajax-trainer Maurice Steijn.

Tweehonderdste doelpunt

Farioli veranderde zijn opstelling wederom op vele posities in vergelijking met de laatste wedstrijd, tegen Lazio. Davy Klaassen, Wout Weghorst, Chuba Akpom, Kian Fitz-Jim, Daniele Rugani en Owen Wijndal hadden dit keer een basisplaats. Brian Brobbey, Steven Berghuis, Jorrel Hato, Bertrand Traoré en Mika Godts verdwenen naar de reservebank en de zieke Josip Sutalo ontbrak helemaal.

Almere mocht zich in de elfde minuut beklagen toen scheidsrechter Jeroen Manschot de openingstreffer van Junior Kadile afkeurde. De Fransman zette rechtsback Devyne Rensch van de bal en daarbij leek van een overtreding geen sprake. Een minuut later lag de bal er aan de andere kant wel in. Davy Klaassen legde de bal knap met zijn borst terug op Wout Weghorst, die het tweehonderdste doelpunt uit zijn profloopbaan maakte.

Lob

Ajax speelde weinig overtuigend, maar liep voor rust toch verder uit. Na een goede dieptepass van aanvoerder Jordan Henderson, passeerde Kenneth Taylor met een fraaie lob de iets te ver voor zijn doel staande Nordin Bakker (2-0).

Taylor was ook betrokken bij het derde doelpunt. De middenvelder legde de bal in de 55e minuut met zijn hoofd opzij voor Kian Fitz-Jim, die hard uithaalde: 3-0. Ajax liet daarna na om verder uit te lopen. Op aangeven van Wijndal kopte Weghorst onder meer nog tegen de lat.

Meer uit Voetbal

Cambuur: ongeregeldheden gestaakt duel met Vitesse 'onacceptabel'

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.

15 minuten geleden
Fernandes wil carrière Ronaldo bekronen met wereldtitel

LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.

5 uur geleden
Trainer Rehm over wangedrag fans: dit verdiende Vitesse niet

LEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.

5 uur geleden
Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

17 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

17 uur geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

19 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

23 uur geleden