Ajax na ruime thuiszege op Almere terug op tweede plaats
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van FC Utrecht. De Amsterdammers versloegen voor eigen publiek hekkensluiter Almere City FC met 3-0. Het betekende voor Ajax de eerste zege in vier duels, na een gelijkspel tegen FC Utrecht (2-2) en nederlagen tegen AZ (2-1) en Lazio (1-3).
Ajax verkleinde de achterstand op koploper PSV, dat zaterdag met 1-0 bij sc Heerenveen verloor, tot 6 punten. De ploeg van coach Francesco Farioli heeft evenveel punten als FC Utrecht, maar een beter doelsaldo. Feyenoord volgt op 1 punt van Ajax en Utrecht.
Na de bekerwedstrijd van donderdag tegen Telstar sluit Ajax de eerste seizoenshelft in de Eredivisie zondag af met een uitduel met Sparta Rotterdam, van voormalig Ajax-trainer Maurice Steijn.
Tweehonderdste doelpunt
Farioli veranderde zijn opstelling wederom op vele posities in vergelijking met de laatste wedstrijd, tegen Lazio. Davy Klaassen, Wout Weghorst, Chuba Akpom, Kian Fitz-Jim, Daniele Rugani en Owen Wijndal hadden dit keer een basisplaats. Brian Brobbey, Steven Berghuis, Jorrel Hato, Bertrand Traoré en Mika Godts verdwenen naar de reservebank en de zieke Josip Sutalo ontbrak helemaal.
Almere mocht zich in de elfde minuut beklagen toen scheidsrechter Jeroen Manschot de openingstreffer van Junior Kadile afkeurde. De Fransman zette rechtsback Devyne Rensch van de bal en daarbij leek van een overtreding geen sprake. Een minuut later lag de bal er aan de andere kant wel in. Davy Klaassen legde de bal knap met zijn borst terug op Wout Weghorst, die het tweehonderdste doelpunt uit zijn profloopbaan maakte.
Lob
Ajax speelde weinig overtuigend, maar liep voor rust toch verder uit. Na een goede dieptepass van aanvoerder Jordan Henderson, passeerde Kenneth Taylor met een fraaie lob de iets te ver voor zijn doel staande Nordin Bakker (2-0).
Taylor was ook betrokken bij het derde doelpunt. De middenvelder legde de bal in de 55e minuut met zijn hoofd opzij voor Kian Fitz-Jim, die hard uithaalde: 3-0. Ajax liet daarna na om verder uit te lopen. Op aangeven van Wijndal kopte Weghorst onder meer nog tegen de lat.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
11 uur geleden