Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na ruime thuiszege op Almere terug op tweede plaats

Ajax na ruime thuiszege op Almere terug op tweede plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van FC Utrecht. De Amsterdammers versloegen voor eigen publiek hekkensluiter Almere City FC met 3-0. Het betekende voor Ajax de eerste zege in vier duels, na een gelijkspel tegen FC Utrecht (2-2) en nederlagen tegen AZ (2-1) en Lazio (1-3).

Ajax verkleinde de achterstand op koploper PSV, dat zaterdag met 1-0 bij sc Heerenveen verloor, tot 6 punten. De ploeg van coach Francesco Farioli heeft evenveel punten als FC Utrecht, maar een beter doelsaldo. Feyenoord volgt op 1 punt van Ajax en Utrecht.

Na de bekerwedstrijd van donderdag tegen Telstar sluit Ajax de eerste seizoenshelft in de Eredivisie zondag af met een uitduel met Sparta Rotterdam, van voormalig Ajax-trainer Maurice Steijn.

Tweehonderdste doelpunt

Farioli veranderde zijn opstelling wederom op vele posities in vergelijking met de laatste wedstrijd, tegen Lazio. Davy Klaassen, Wout Weghorst, Chuba Akpom, Kian Fitz-Jim, Daniele Rugani en Owen Wijndal hadden dit keer een basisplaats. Brian Brobbey, Steven Berghuis, Jorrel Hato, Bertrand Traoré en Mika Godts verdwenen naar de reservebank en de zieke Josip Sutalo ontbrak helemaal.

Almere mocht zich in de elfde minuut beklagen toen scheidsrechter Jeroen Manschot de openingstreffer van Junior Kadile afkeurde. De Fransman zette rechtsback Devyne Rensch van de bal en daarbij leek van een overtreding geen sprake. Een minuut later lag de bal er aan de andere kant wel in. Davy Klaassen legde de bal knap met zijn borst terug op Wout Weghorst, die het tweehonderdste doelpunt uit zijn profloopbaan maakte.

Lob

Ajax speelde weinig overtuigend, maar liep voor rust toch verder uit. Na een goede dieptepass van aanvoerder Jordan Henderson, passeerde Kenneth Taylor met een fraaie lob de iets te ver voor zijn doel staande Nordin Bakker (2-0).

Taylor was ook betrokken bij het derde doelpunt. De middenvelder legde de bal in de 55e minuut met zijn hoofd opzij voor Kian Fitz-Jim, die hard uithaalde: 3-0. Ajax liet daarna na om verder uit te lopen. Op aangeven van Wijndal kopte Weghorst onder meer nog tegen de lat.

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

23 minuten geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

1 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

1 uur geleden
RC Lens verliest bij Lorient en laat kans op koppositie liggen

LORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.

3 uur geleden
Fortuna Sittard boekt tiende seizoenszege bij FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft bij FC Volendam de tiende overwinning van het seizoen behaald. De ploeg van coach Danny Buijs won met 2-1 door treffers van Paul Gladon en Dimitrios Limnios. Robert Mühren scoorde nog voor de thuisploeg.

3 uur geleden
De Graafschap klimt na overwinning op Dordrecht naar derde plaats

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is in de eerste divisie naar de derde plaats gestegen. De Doetinchemmers wonnen voor eigen publiek met 2-1 van FC Dordrecht en passeerden daardoor Jong PSV en Willem II.

3 uur geleden
Molina leidt Atlético Madrid met fraaie treffer langs Getafe

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde plaats van Villarreal overgenomen. Het elftal van trainer Diego Simeone boekte zaterdag een kleine zege op Getafe: 1-0.

3 uur geleden