Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na ruime thuiszege op Almere terug op tweede plaats

Ajax na ruime thuiszege op Almere terug op tweede plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van FC Utrecht. De Amsterdammers versloegen voor eigen publiek hekkensluiter Almere City FC met 3-0. Het betekende voor Ajax de eerste zege in vier duels, na een gelijkspel tegen FC Utrecht (2-2) en nederlagen tegen AZ (2-1) en Lazio (1-3).

Ajax verkleinde de achterstand op koploper PSV, dat zaterdag met 1-0 bij sc Heerenveen verloor, tot 6 punten. De ploeg van coach Francesco Farioli heeft evenveel punten als FC Utrecht, maar een beter doelsaldo. Feyenoord volgt op 1 punt van Ajax en Utrecht.

Na de bekerwedstrijd van donderdag tegen Telstar sluit Ajax de eerste seizoenshelft in de Eredivisie zondag af met een uitduel met Sparta Rotterdam, van voormalig Ajax-trainer Maurice Steijn.

Tweehonderdste doelpunt

Farioli veranderde zijn opstelling wederom op vele posities in vergelijking met de laatste wedstrijd, tegen Lazio. Davy Klaassen, Wout Weghorst, Chuba Akpom, Kian Fitz-Jim, Daniele Rugani en Owen Wijndal hadden dit keer een basisplaats. Brian Brobbey, Steven Berghuis, Jorrel Hato, Bertrand Traoré en Mika Godts verdwenen naar de reservebank en de zieke Josip Sutalo ontbrak helemaal.

Almere mocht zich in de elfde minuut beklagen toen scheidsrechter Jeroen Manschot de openingstreffer van Junior Kadile afkeurde. De Fransman zette rechtsback Devyne Rensch van de bal en daarbij leek van een overtreding geen sprake. Een minuut later lag de bal er aan de andere kant wel in. Davy Klaassen legde de bal knap met zijn borst terug op Wout Weghorst, die het tweehonderdste doelpunt uit zijn profloopbaan maakte.

Lob

Ajax speelde weinig overtuigend, maar liep voor rust toch verder uit. Na een goede dieptepass van aanvoerder Jordan Henderson, passeerde Kenneth Taylor met een fraaie lob de iets te ver voor zijn doel staande Nordin Bakker (2-0).

Taylor was ook betrokken bij het derde doelpunt. De middenvelder legde de bal in de 55e minuut met zijn hoofd opzij voor Kian Fitz-Jim, die hard uithaalde: 3-0. Ajax liet daarna na om verder uit te lopen. Op aangeven van Wijndal kopte Weghorst onder meer nog tegen de lat.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

24 minuten geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

1 uur geleden
Iraanse voetbalploeg stelt dat VS hun land niet kan weren van WK

TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".

1 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder geblesseerde aanvaller Rodríguez

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.

2 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

17 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

17 uur geleden
Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

1 dag geleden