Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na ruime thuiszege op Almere terug op tweede plaats

Ajax na ruime thuiszege op Almere terug op tweede plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van FC Utrecht. De Amsterdammers versloegen voor eigen publiek hekkensluiter Almere City FC met 3-0. Het betekende voor Ajax de eerste zege in vier duels, na een gelijkspel tegen FC Utrecht (2-2) en nederlagen tegen AZ (2-1) en Lazio (1-3).

Ajax verkleinde de achterstand op koploper PSV, dat zaterdag met 1-0 bij sc Heerenveen verloor, tot 6 punten. De ploeg van coach Francesco Farioli heeft evenveel punten als FC Utrecht, maar een beter doelsaldo. Feyenoord volgt op 1 punt van Ajax en Utrecht.

Na de bekerwedstrijd van donderdag tegen Telstar sluit Ajax de eerste seizoenshelft in de Eredivisie zondag af met een uitduel met Sparta Rotterdam, van voormalig Ajax-trainer Maurice Steijn.

Tweehonderdste doelpunt

Farioli veranderde zijn opstelling wederom op vele posities in vergelijking met de laatste wedstrijd, tegen Lazio. Davy Klaassen, Wout Weghorst, Chuba Akpom, Kian Fitz-Jim, Daniele Rugani en Owen Wijndal hadden dit keer een basisplaats. Brian Brobbey, Steven Berghuis, Jorrel Hato, Bertrand Traoré en Mika Godts verdwenen naar de reservebank en de zieke Josip Sutalo ontbrak helemaal.

Almere mocht zich in de elfde minuut beklagen toen scheidsrechter Jeroen Manschot de openingstreffer van Junior Kadile afkeurde. De Fransman zette rechtsback Devyne Rensch van de bal en daarbij leek van een overtreding geen sprake. Een minuut later lag de bal er aan de andere kant wel in. Davy Klaassen legde de bal knap met zijn borst terug op Wout Weghorst, die het tweehonderdste doelpunt uit zijn profloopbaan maakte.

Lob

Ajax speelde weinig overtuigend, maar liep voor rust toch verder uit. Na een goede dieptepass van aanvoerder Jordan Henderson, passeerde Kenneth Taylor met een fraaie lob de iets te ver voor zijn doel staande Nordin Bakker (2-0).

Taylor was ook betrokken bij het derde doelpunt. De middenvelder legde de bal in de 55e minuut met zijn hoofd opzij voor Kian Fitz-Jim, die hard uithaalde: 3-0. Ajax liet daarna na om verder uit te lopen. Op aangeven van Wijndal kopte Weghorst onder meer nog tegen de lat.

Meer uit Voetbal

KNVB hoopt op veel Oranjefans op WK ondanks forse ticketprijzen

WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.

2 uur geleden
Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

11 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

11 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

11 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

12 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

13 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

13 uur geleden