Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na nederlaag verder in Europa League

Ajax na nederlaag verder in Europa League

AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax duurt het prachtige kalenderjaar 2019 net een maandje te lang. Het gehavende elftal van trainer Erik ten Hag verloor voor eigen publiek met 1-0 van Valencia en is na de winterstop niet meer in de Champions League, maar in de Europa League actief.

Ajax was in de laatste groepswedstrijd niet de makkelijk voetballende ploeg die Europa het afgelopen jaar heeft leren kennen. De kampioen van Nederland bleek niet in staat het gemis van de geblesseerde aanvallers Quincy Promes en David Neres te camoufleren.

Ten Hag zegt altijd dat hij zestien of zeventien basisspelers heeft, maar dat is niet het geval als er op het allerhoogste niveau van de Champions League wordt gevoetbald. Ajax werkte hard, maar oogde ook vermoeid na een loodzwaar 2019 met slechts een korte vakantie. De club miste ook de finesse om te profiteren van de ruimte die het wel degelijk kreeg.

Op een haar gemist

Zo wist Ajax een mooi kalenderjaar niet in stijl af te sluiten. Ajax maakte in het voorjaar indruk met prachtige wedstrijden tegen Real Madrid, Juventus en Tottenham Hotspur en miste de finale van de Champions League slechts op een haar. Ook zonder de vertrokken Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Lasse Schöne en Kasper Dolberg was de formatie uit Amsterdam de afgelopen maanden opnieuw een van de smaakmakers van de groepsfase van de Champions League.

Ajax versloeg Lille OSC, de huidige nummer drie van Frankrijk, over twee duels met 5-0 en verraste ook Valencia in het eigen stadion Mestalla (0-3). De koploper van de eredivisie kreeg te weinig in beide duels met Chelsea en miste in het beslissende duel met Valencia kracht en klasse. Noa Lang bleef ver verwijderd van het niveau dat Promes meestal haalt. Edson Álvarez vertraagde het spel op het middenveld. Hij speelde omdat Hakim Ziyech als rechtsbuiten nodig was.

Nauwelijks kansen

Ajax zocht de aanval, maar kreeg nauwelijks kansen. Valencia had aan één kans voldoende voor de openingstreffer. Rodrigo kon in de 24e minuut scoren omdat Joël Veltman hem niet buitenspel zette. Donny van de Beek was in de slotfase van de eerste helft dichtbij de gelijkmaker, maar verdediger José Gayà bracht redding op de doellijn.

Met Sergiño Dest voor Álvarez ging Ajax na rust op zoek naar de benodigde gelijkmaker. Valencia kwam niet veel verder meer dan verdedigen en zag Ziyech een grote kans missen. Ook Lang kreeg de bal niet in het doel voordat hij moest plaatsmaken voor Klaas-Jan Huntelaar, die net als de ingevallen Siem de Jong niet meer tot scoren kwam.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

31 minuten geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

50 minuten geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

51 minuten geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

52 minuten geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

3 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

3 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

4 uur geleden