Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na nederlaag verder in Europa League

Ajax na nederlaag verder in Europa League

AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax duurt het prachtige kalenderjaar 2019 net een maandje te lang. Het gehavende elftal van trainer Erik ten Hag verloor voor eigen publiek met 1-0 van Valencia en is na de winterstop niet meer in de Champions League, maar in de Europa League actief.

Ajax was in de laatste groepswedstrijd niet de makkelijk voetballende ploeg die Europa het afgelopen jaar heeft leren kennen. De kampioen van Nederland bleek niet in staat het gemis van de geblesseerde aanvallers Quincy Promes en David Neres te camoufleren.

Ten Hag zegt altijd dat hij zestien of zeventien basisspelers heeft, maar dat is niet het geval als er op het allerhoogste niveau van de Champions League wordt gevoetbald. Ajax werkte hard, maar oogde ook vermoeid na een loodzwaar 2019 met slechts een korte vakantie. De club miste ook de finesse om te profiteren van de ruimte die het wel degelijk kreeg.

Op een haar gemist

Zo wist Ajax een mooi kalenderjaar niet in stijl af te sluiten. Ajax maakte in het voorjaar indruk met prachtige wedstrijden tegen Real Madrid, Juventus en Tottenham Hotspur en miste de finale van de Champions League slechts op een haar. Ook zonder de vertrokken Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Lasse Schöne en Kasper Dolberg was de formatie uit Amsterdam de afgelopen maanden opnieuw een van de smaakmakers van de groepsfase van de Champions League.

Ajax versloeg Lille OSC, de huidige nummer drie van Frankrijk, over twee duels met 5-0 en verraste ook Valencia in het eigen stadion Mestalla (0-3). De koploper van de eredivisie kreeg te weinig in beide duels met Chelsea en miste in het beslissende duel met Valencia kracht en klasse. Noa Lang bleef ver verwijderd van het niveau dat Promes meestal haalt. Edson Álvarez vertraagde het spel op het middenveld. Hij speelde omdat Hakim Ziyech als rechtsbuiten nodig was.

Nauwelijks kansen

Ajax zocht de aanval, maar kreeg nauwelijks kansen. Valencia had aan één kans voldoende voor de openingstreffer. Rodrigo kon in de 24e minuut scoren omdat Joël Veltman hem niet buitenspel zette. Donny van de Beek was in de slotfase van de eerste helft dichtbij de gelijkmaker, maar verdediger José Gayà bracht redding op de doellijn.

Met Sergiño Dest voor Álvarez ging Ajax na rust op zoek naar de benodigde gelijkmaker. Valencia kwam niet veel verder meer dan verdedigen en zag Ziyech een grote kans missen. Ook Lang kreeg de bal niet in het doel voordat hij moest plaatsmaken voor Klaas-Jan Huntelaar, die net als de ingevallen Siem de Jong niet meer tot scoren kwam.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

20 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

20 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

20 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

21 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

22 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

1 dag geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

1 dag geleden