Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na nederlaag verder in Europa League

Ajax na nederlaag verder in Europa League

AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax duurt het prachtige kalenderjaar 2019 net een maandje te lang. Het gehavende elftal van trainer Erik ten Hag verloor voor eigen publiek met 1-0 van Valencia en is na de winterstop niet meer in de Champions League, maar in de Europa League actief.

Ajax was in de laatste groepswedstrijd niet de makkelijk voetballende ploeg die Europa het afgelopen jaar heeft leren kennen. De kampioen van Nederland bleek niet in staat het gemis van de geblesseerde aanvallers Quincy Promes en David Neres te camoufleren.

Ten Hag zegt altijd dat hij zestien of zeventien basisspelers heeft, maar dat is niet het geval als er op het allerhoogste niveau van de Champions League wordt gevoetbald. Ajax werkte hard, maar oogde ook vermoeid na een loodzwaar 2019 met slechts een korte vakantie. De club miste ook de finesse om te profiteren van de ruimte die het wel degelijk kreeg.

Op een haar gemist

Zo wist Ajax een mooi kalenderjaar niet in stijl af te sluiten. Ajax maakte in het voorjaar indruk met prachtige wedstrijden tegen Real Madrid, Juventus en Tottenham Hotspur en miste de finale van de Champions League slechts op een haar. Ook zonder de vertrokken Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Lasse Schöne en Kasper Dolberg was de formatie uit Amsterdam de afgelopen maanden opnieuw een van de smaakmakers van de groepsfase van de Champions League.

Ajax versloeg Lille OSC, de huidige nummer drie van Frankrijk, over twee duels met 5-0 en verraste ook Valencia in het eigen stadion Mestalla (0-3). De koploper van de eredivisie kreeg te weinig in beide duels met Chelsea en miste in het beslissende duel met Valencia kracht en klasse. Noa Lang bleef ver verwijderd van het niveau dat Promes meestal haalt. Edson Álvarez vertraagde het spel op het middenveld. Hij speelde omdat Hakim Ziyech als rechtsbuiten nodig was.

Nauwelijks kansen

Ajax zocht de aanval, maar kreeg nauwelijks kansen. Valencia had aan één kans voldoende voor de openingstreffer. Rodrigo kon in de 24e minuut scoren omdat Joël Veltman hem niet buitenspel zette. Donny van de Beek was in de slotfase van de eerste helft dichtbij de gelijkmaker, maar verdediger José Gayà bracht redding op de doellijn.

Met Sergiño Dest voor Álvarez ging Ajax na rust op zoek naar de benodigde gelijkmaker. Valencia kwam niet veel verder meer dan verdedigen en zag Ziyech een grote kans missen. Ook Lang kreeg de bal niet in het doel voordat hij moest plaatsmaken voor Klaas-Jan Huntelaar, die net als de ingevallen Siem de Jong niet meer tot scoren kwam.

Meer uit Voetbal

Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

BOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.

15 minuten geleden
Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

4 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

5 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

6 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

6 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

8 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

10 uur geleden