Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na nederlaag bij Marseille uitgeschakeld in Europa League

Ajax na nederlaag bij Marseille uitgeschakeld in Europa League

MARSEILLE (ANP) - Ajax is na de nederlaag in Marseille definitief uitgeschakeld in de Europa League. De Amsterdammers van coach John van 't Schip verloren met 4-3 bij Olympique Marseille. Ajax kan wel nog derde worden en zich plaatsen voor de tussenronde in de Conference League.

Ajax kwam in de eerste helft twee keer terug van een achterstand door twee treffers van Brian Brobbey. De Fransen waren op voorsprong gekomen door een benutte strafschop van Pierre-Emerick Aubameyang en een kopbal van Chancel Mbemba. Aubameyang zorgde met een fraaie omhaal in de tweede helft voor de derde Franse treffer. Invaller Chuba Akpom maakte nog gelijk, maar een tweede strafschop van Aubameyang zorgde voor de 4-3.

Ajax staat na vijf wedstrijden laatste in groep B met 2 punten. Dat zijn er 2 minder dan AEK Athene. De Amsterdammers sluiten op 14 december de groepsfase af met een thuiswedstrijd tegen AEK Athene. Brighton & Hove Albion dat eerder donderdag met 1-0 won van AEK staat op 10 punten. Olympique Marseille gaat aan de leiding met 11 punten. Brighton en Olympique gaan door in de Europa League.

Van 't Schip had een basisplaats voor de herstelde Brobbey in Marseille. Daardoor begon zijn vervanger tegen Vitesse, Chuba Akpom op de bank. Na balverlies van Steven Bergwijn vroeg in de eerste helft schakelde Marseille snel om. Een licht duwtje van Jorrel Hato in de rug van Ismaïla Sarr werd door scheidsrechter Simone Sozza bestraft met een strafschop. Aubameyang faalde niet. In een snelle tegenaanval zette Brobbey een combinatie op met Berghuis en rondde zelf af in de korte hoek.

Uit een gemakkelijk weggegeven corner kwam Marseille opnieuw op voorsprong. Mbemba kopte hard binnen. Maar weer hield Brobbey Ajax in de wedstrijd. Hij kreeg de bal toegespeeld door Berghuis, draaide goed weg en schoot raak.

Ook in de tweede helft gaven de Amsterdammers ruimte weg. Amine Harit liep goed door naar de achterlijn en legde de bal terug. Aubameyang timede zijn omhaal perfect voor zijn tweede treffer. Het werd voor Ajax nog pijnlijker toen Steven Berghuis halverwege de tweede helft na ingrijpen van de VAR rood kreeg voor een onbesuisde tackle op Joaquín Correa. Invaller Akpom kopte Ajax op aangeven van Kristian Hlynsson nog naar 3-3, maar door een knullige actie van doelman Diant Ramaj kon Aubameyang nogmaals scoren vanaf 11 meter.

Ajax kan door het verlies van AEK Athene tegen Brighton nog strijden om de derde plaats in de groep.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

5 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

5 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

5 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

6 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

8 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

8 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

9 uur geleden