Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na nederlaag bij Marseille uitgeschakeld in Europa League

Ajax na nederlaag bij Marseille uitgeschakeld in Europa League

MARSEILLE (ANP) - Ajax is na de nederlaag in Marseille definitief uitgeschakeld in de Europa League. De Amsterdammers van coach John van 't Schip verloren met 4-3 bij Olympique Marseille. Ajax kan wel nog derde worden en zich plaatsen voor de tussenronde in de Conference League.

Ajax kwam in de eerste helft twee keer terug van een achterstand door twee treffers van Brian Brobbey. De Fransen waren op voorsprong gekomen door een benutte strafschop van Pierre-Emerick Aubameyang en een kopbal van Chancel Mbemba. Aubameyang zorgde met een fraaie omhaal in de tweede helft voor de derde Franse treffer. Invaller Chuba Akpom maakte nog gelijk, maar een tweede strafschop van Aubameyang zorgde voor de 4-3.

Ajax staat na vijf wedstrijden laatste in groep B met 2 punten. Dat zijn er 2 minder dan AEK Athene. De Amsterdammers sluiten op 14 december de groepsfase af met een thuiswedstrijd tegen AEK Athene. Brighton & Hove Albion dat eerder donderdag met 1-0 won van AEK staat op 10 punten. Olympique Marseille gaat aan de leiding met 11 punten. Brighton en Olympique gaan door in de Europa League.

Van 't Schip had een basisplaats voor de herstelde Brobbey in Marseille. Daardoor begon zijn vervanger tegen Vitesse, Chuba Akpom op de bank. Na balverlies van Steven Bergwijn vroeg in de eerste helft schakelde Marseille snel om. Een licht duwtje van Jorrel Hato in de rug van Ismaïla Sarr werd door scheidsrechter Simone Sozza bestraft met een strafschop. Aubameyang faalde niet. In een snelle tegenaanval zette Brobbey een combinatie op met Berghuis en rondde zelf af in de korte hoek.

Uit een gemakkelijk weggegeven corner kwam Marseille opnieuw op voorsprong. Mbemba kopte hard binnen. Maar weer hield Brobbey Ajax in de wedstrijd. Hij kreeg de bal toegespeeld door Berghuis, draaide goed weg en schoot raak.

Ook in de tweede helft gaven de Amsterdammers ruimte weg. Amine Harit liep goed door naar de achterlijn en legde de bal terug. Aubameyang timede zijn omhaal perfect voor zijn tweede treffer. Het werd voor Ajax nog pijnlijker toen Steven Berghuis halverwege de tweede helft na ingrijpen van de VAR rood kreeg voor een onbesuisde tackle op Joaquín Correa. Invaller Akpom kopte Ajax op aangeven van Kristian Hlynsson nog naar 3-3, maar door een knullige actie van doelman Diant Ramaj kon Aubameyang nogmaals scoren vanaf 11 meter.

Ajax kan door het verlies van AEK Athene tegen Brighton nog strijden om de derde plaats in de groep.

Meer uit Voetbal

Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

7 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

7 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

7 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

8 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

9 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

9 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

9 uur geleden