Ajax na gestaakt duel met Feyenoord met lege F-Side tegen Vitesse
ZEIST (ANP) - Supporters van de harde kern van Ajax zijn zaterdag 25 november niet welkom bij de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen Vitesse. De onafhankelijke aanklager betaald voetbal heeft bepaald dat de vijf vakken van de F-Side (125 tot en met 129) dan leeg moeten blijven als straf voor de gebeurtenissen tijdens de ontmoeting tussen Ajax en Feyenoord in september. Ajax moet daarnaast ook een boete van 25.000 euro betalen, meldt de KNVB woensdag.
Voor aanvang van de wedstrijd tegen Feyenoord werd vuurwerk afgestoken. Daarna gooiden supporters van de F-Side fakkels op het veld, eerst in de 44e minuut en daarna nog eens in de 52e minuut. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük staakte het duel eerst tijdelijk en daarna definitief. Ajax en Feyenoord speelden het restant drie dagen later in een lege Johan Cruijff ArenA uit. Feyenoord won met 4-0.
"Bij het bepalen van de strafmaat is mede gelet op de aard en ernst van de strafbare feiten en er is rekening gehouden met de strafkaart van Ajax, waarop meerdere aantekeningen staan", aldus de onafhankelijke aanklager betaald voetbal. De voorwaardelijke straf van één wedstrijd zonder publiek die Ajax nog had staan vanwege een eerder vuurwerkincident bij Ajax tegen Feyenoord in 2022 blijft eveneens van kracht.
Bestorming stadion
De straf met een lege F-Side betreft de wedstrijd tegen Vitesse omdat wordt gerekend vanaf drie weken na het uitspreken van de straf. Ajax speelt in de competitie eerst nog thuiswedstrijden tegen FC Volendam (donderdag) en sc Heerenveen (zondag).
Na de wedstrijd tegen Feyenoord braken hevige rellen uit rond de Johan Cruijff ArenA, waarbij supporters het stadion bestormden. "Ajax is er tot op heden in geslaagd om meer dan vijftig personen die bij de voornoemde incidenten betrokken waren te identificeren en te bestraffen", laat de Amsterdamse club woensdag weten. "Het beleid om boetes en schades op de verantwoordelijken te verhalen zal ook nu het uitgangspunt zijn. De supporters waarvoor deze sanctie directe gevolgen heeft, ontvangen nader bericht vanuit de club."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
7 uur geleden