Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax na gestaakt duel met Feyenoord met lege F-Side tegen Vitesse

Ajax na gestaakt duel met Feyenoord met lege F-Side tegen Vitesse

ZEIST (ANP) - Supporters van de harde kern van Ajax zijn zaterdag 25 november niet welkom bij de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen Vitesse. De onafhankelijke aanklager betaald voetbal heeft bepaald dat de vijf vakken van de F-Side (125 tot en met 129) dan leeg moeten blijven als straf voor de gebeurtenissen tijdens de ontmoeting tussen Ajax en Feyenoord in september. Ajax moet daarnaast ook een boete van 25.000 euro betalen, meldt de KNVB woensdag.

Voor aanvang van de wedstrijd tegen Feyenoord werd vuurwerk afgestoken. Daarna gooiden supporters van de F-Side fakkels op het veld, eerst in de 44e minuut en daarna nog eens in de 52e minuut. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük staakte het duel eerst tijdelijk en daarna definitief. Ajax en Feyenoord speelden het restant drie dagen later in een lege Johan Cruijff ArenA uit. Feyenoord won met 4-0.

"Bij het bepalen van de strafmaat is mede gelet op de aard en ernst van de strafbare feiten en er is rekening gehouden met de strafkaart van Ajax, waarop meerdere aantekeningen staan", aldus de onafhankelijke aanklager betaald voetbal. De voorwaardelijke straf van één wedstrijd zonder publiek die Ajax nog had staan vanwege een eerder vuurwerkincident bij Ajax tegen Feyenoord in 2022 blijft eveneens van kracht.

Bestorming stadion

De straf met een lege F-Side betreft de wedstrijd tegen Vitesse omdat wordt gerekend vanaf drie weken na het uitspreken van de straf. Ajax speelt in de competitie eerst nog thuiswedstrijden tegen FC Volendam (donderdag) en sc Heerenveen (zondag).

Na de wedstrijd tegen Feyenoord braken hevige rellen uit rond de Johan Cruijff ArenA, waarbij supporters het stadion bestormden. "Ajax is er tot op heden in geslaagd om meer dan vijftig personen die bij de voornoemde incidenten betrokken waren te identificeren en te bestraffen", laat de Amsterdamse club woensdag weten. "Het beleid om boetes en schades op de verantwoordelijken te verhalen zal ook nu het uitgangspunt zijn. De supporters waarvoor deze sanctie directe gevolgen heeft, ontvangen nader bericht vanuit de club."

Meer uit Voetbal

Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

3 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

4 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

21 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

23 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 dag geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

1 dag geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

1 dag geleden