Ajax na gestaakt duel met Feyenoord met lege F-Side tegen Vitesse
ZEIST (ANP) - Supporters van de harde kern van Ajax zijn zaterdag 25 november niet welkom bij de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen Vitesse. De onafhankelijke aanklager betaald voetbal heeft bepaald dat de vijf vakken van de F-Side (125 tot en met 129) dan leeg moeten blijven als straf voor de gebeurtenissen tijdens de ontmoeting tussen Ajax en Feyenoord in september. Ajax moet daarnaast ook een boete van 25.000 euro betalen, meldt de KNVB woensdag.
Voor aanvang van de wedstrijd tegen Feyenoord werd vuurwerk afgestoken. Daarna gooiden supporters van de F-Side fakkels op het veld, eerst in de 44e minuut en daarna nog eens in de 52e minuut. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük staakte het duel eerst tijdelijk en daarna definitief. Ajax en Feyenoord speelden het restant drie dagen later in een lege Johan Cruijff ArenA uit. Feyenoord won met 4-0.
"Bij het bepalen van de strafmaat is mede gelet op de aard en ernst van de strafbare feiten en er is rekening gehouden met de strafkaart van Ajax, waarop meerdere aantekeningen staan", aldus de onafhankelijke aanklager betaald voetbal. De voorwaardelijke straf van één wedstrijd zonder publiek die Ajax nog had staan vanwege een eerder vuurwerkincident bij Ajax tegen Feyenoord in 2022 blijft eveneens van kracht.
Bestorming stadion
De straf met een lege F-Side betreft de wedstrijd tegen Vitesse omdat wordt gerekend vanaf drie weken na het uitspreken van de straf. Ajax speelt in de competitie eerst nog thuiswedstrijden tegen FC Volendam (donderdag) en sc Heerenveen (zondag).
Na de wedstrijd tegen Feyenoord braken hevige rellen uit rond de Johan Cruijff ArenA, waarbij supporters het stadion bestormden. "Ajax is er tot op heden in geslaagd om meer dan vijftig personen die bij de voornoemde incidenten betrokken waren te identificeren en te bestraffen", laat de Amsterdamse club woensdag weten. "Het beleid om boetes en schades op de verantwoordelijken te verhalen zal ook nu het uitgangspunt zijn. De supporters waarvoor deze sanctie directe gevolgen heeft, ontvangen nader bericht vanuit de club."
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
8 uur geleden