
Ajax moet zaakwaarnemer Tagliafico 100.000 euro betalen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet de zaakwaarnemer van oud-speler Nicolás Tagliafico 100.000 euro extra overmaken. De Amsterdamse club had juist een half miljoen van hem willen hebben, maar de arbitragecommissie van de KNVB heeft de Argentijn Ricardo Schlieper in het gelijk gesteld.
Toen Tagliafico begin 2018 tekende bij Ajax, ontving Schlieper 200.000 euro voor zijn werk als zaakwaarnemer. In het contract werd opgenomen dat Schlieper bonussen zou krijgen als Tagliafico langer bij Ajax zou blijven. Maar toen de linksback in 2020 zijn contract verlengde, werd een nieuwe premie voor Schlieper afgesproken: 500.000 euro.
Ajax stelt dat het nieuwe bedrag in de plaats komt van de eerdere afspraken, maar Schlieper dacht dat het tarief bovenop de eerder besproken premies zou komen. Ajax wilde het volledige bedrag van de tweede deal terug, omdat Schlieper "tekortschiet in de nakoming van zijn verplichtingen", staat te lezen in het vonnis van de arbitragecommissie.
Die gaat niet mee in die eis van Ajax en oordeelt bovendien dat de club de bij tweede overeenkomst niet voldoende duidelijk heeft gemaakt dat de eerste daarmee vervangen was. Ajax moet Schlieper dus nog 100.000 euro betalen, het bedrag waar de zaakwaarnemer recht op had op basis van het eerste contract.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Beerschot heeft afscheid genomen van trainer Dirk Kuijt. Dat meldt de club uit Antwerpen op zijn website. De voormalige international van Oranje degradeerde afgelopen seizoen met Beerschot uit de hoogste Belgische klasse.
36 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft de transfer van Florian Wirtz afgerond. De 22-jarige Duitse international van Bayer Leverkusen tekent een meerjarig contract bij de club van trainer Arne Slot. De Engelse landskampioen betaalt naar verluidt een recordbedrag van 116 miljoen pond (136,4 miljoen euro), inclusief bonussen, voor de aanvallende middenvelder.
49 minuten geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk verruilt OL Lyonnes voor London City Lionesses. Dat meldt de club op de website. De 33-jarige international van Oranje vertrekt transfervrij naar de club die komend seizoen uitkomt in de Barclays Women's Super League. "Ik heb al zes jaar in Engeland gespeeld, en dat was een goede tijd. Ik heb niet getwijfeld om terug te komen", zegt Van de Donk op de site van de club. "Ik kijk ernaar uit de fans te ontmoeten. Ik beloof dat ik 100 procent zal geven."
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de Franse aanvaller Maxence Rivera van USL Dunkerque overgenomen. De 23-jarige linksbuiten tekent een contract voor drie jaar, met een optie voor nog een seizoen, bij de nummer 9 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Daphne van Domselaar gaat met Oranje naar het EK om de hoofdprijs te winnen. "We gaan naar Zwitserland om te winnen. Met die instelling gaan we erheen", zegt de keeper van de Nederlandse vrouwen. "Sommigen van de selectie hebben een finale gewonnen, anderen hebben er één verloren. Het kriebelt bij mij om zover te komen."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lyneth Beerensteyn verwacht op tijd fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Wales. De aanvalster van Oranje herstelt nog van een spierblessure en traint nog niet volledig mee met de ploeg. "Het gaat goed", zegt de 28-jarige Beerensteyn in Zeist. "Ik maak me niet snel zorgen. En als ik me geen zorgen maak, dan hoeft de rest dat ook niet te doen."
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - De eerste vrouwelijke voetbalscheidsrechters Ineke Boom en Nel Rentenaar hebben na bijna 65 jaar een officieel KNVB-diploma gekregen. Dat gebeurde vrijdag in Alkmaar nadat ze bij de presentatie van het boek 'De vrouwen van '61', geschreven door sporthistoricus Jurryt van de Vooren, ook al de eerste exemplaren in ontvangst hadden genomen.
9 uur geleden