Ajax moet vrezen voor Europese uitschakeling
GETAFE (ANP) - Voor Ajax wordt het bereiken van de achtste finales van de Europa League komende donderdag een loodzware opgave. De kampioen van Nederland verloor de uitwedstrijd tegen Getafe (2-0), de huidige nummer 3 van Spanje die er echt alles aan deed om het spel van de bezoekers uit Amsterdam te ontregelen.
Getafe liet in het knusse Coliseum Alfonso Pérez zien waarom geen club in Spanje graag tegen de ploeg uit de voorstad van Madrid speelt. De spelers van de fanatieke trainer José Bordalás zetten de koploper van de eredivisie al op eigen helft onder druk. Ze maakten veel kleine overtredingen en bleven maar provoceren. Ook probeerden ze de scheidsrechter continu te bespelen.
Het spel lag voortdurend stil en Ajax kwam geen moment in het juiste ritme. Het elftal van trainer Erik ten Hag was geen schim van de ploeg die al veertien Europese uitwedstrijden op rij niet had verloren. Hakim Ziyech grossierde in balverlies en Bruno Varela bleek een onzekere vervanger van de geschorste André Onana. De keeper uit Portugal voorkwam in de 20e minuut wel dat Deyverson scoorde en kwam even later ook goed weg toen Nemanja Maksimović een foutje van Ziyech niet wist af te straffen.
Kansloos
Varela was in de 37e minuut kansloos toen Deyverson weer een kans kreeg (1-0). De Braziliaan vierde zijn treffer een beetje provocerend voor de tribune met Nederlandse fans. Hij leek te worden geraakt door een aansteker. Dat kan Ajax opnieuw op een straf komen te staan. Want de fans van de landskampioen zijn inmiddels berucht bij de UEFA.
Ajax miste voorin de snelheid van de geblesseerde David Neres en Quincy Promes. Lassina Traoré en ook Ryan Babel kwamen nauwelijks in het spel voor. Eigenlijk waren alleen Daley Blind en Donny van de Beek betrouwbaar aan de bal. Trainer Ten Hag probeerde wat te veranderen en bracht Klaas-Jan Huntelaar en Perr Schuurs voor Traoré en Edson Álvarez.
Ajax ging iets beter voetballen na de dubbele wissel maar kwam over de hele wedstrijd niet tot een serieuze kans. Pas in de slotfase werd Van de Beek even gevaarlijk en schoot Huntelaar voorlangs. De wedstrijd was al in blessuretijd aanbeland toen Schuurs zijn ploeg zwaar in de problemen bracht. Hij leed knullig balverlies en zag Kenedy scoren.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
5 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.
8 uur geleden