Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax moet spits Brobbey voorlopig missen

Ajax moet spits Brobbey voorlopig missen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax kan voorlopig geen beroep doen op Brian Brobbey. De spits heeft zondag tijdens de gewonnen uitwedstrijd tegen PSV (1-2) een knieblessure opgelopen en is voorlopig uitgeschakeld. "Brobbey is in elk geval de komende weken niet inzetbaar", zo liet de koploper van de Eredivisie weten, nadat de speler in het ziekenhuis was onderzocht.

"Het is heel vervelend dat ik de komende tijd langs de kant zal moeten staan", zei Brobbey. "Ik zat er juist lekker in, wist het doel goed te vinden. Voor mij is het nu zaak om er alles aan te doen om spoedig nog sterker terug te komen."

De 19-jarige Brobbey verliet Ajax afgelopen zomer transfervrij voor RB Leipzig. Hij keerde tijdens de winterstop op huurbasis terug. Brobbey scoorde vorige week tweemaal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (0-3). De spits opende zondag ook de score tegen PSV, terwijl hij vanwege een knieblessure nauwelijks meer kon lopen.

Fikse tegenvaller

De blessure van Brobbey is een fikse tegenvaller voor Ajax. Sébastien Haller, de eerste centrumspits, is voorlopig nog actief met Ivoorkust in de strijd om de Afrika Cup. Ajax slaagde er de afgelopen weken niet in om Steven Bergwijn van Tottenham Hotspur over te nemen.

De Eredivisie staat komend weekeinde stil vanwege de vele wedstrijden voor landenploegen buiten Europa.

Meer uit Voetbal

Conditietrainer Wormhoudt stopt na veertien jaar bij Oranje

ZEIST (ANP) - Conditietrainer René Wormhoudt stopt na veertien jaar bij het Nederlands elftal. Wormhoudt had dit besluit eerder dit jaar al intern bekendgemaakt bij de KNVB, meldt de voetbalbond.

24 minuten geleden
Britse minister wil onderzoek naar incident tijdens WK-match

LONDEN (ANP) - De Britse handelsminister Peter Kyle wil dat wereldvoetbalbond FIFA een onderzoek instelt naar een incident op het veld na de halve WK-finale tussen Engeland en Argentinië woensdagavond. Argentijnse spelers hielden een spandoek omhoog met daarop de boodschap dat de Falklandeilanden, een overzees Brits gebiedsdeel voor de kust van Argentinië, in feite Argentijns zijn.

1 uur geleden
Engelse media: Tuchel mag aanblijven na uitschakeling op WK

ATLANTA (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel mag aanblijven, ondanks de pijnlijke uitschakeling in de halve finale van het WK woensdag tegen Argentinië (1-2). Vooraanstaande Britse media als de BBC en The Times schrijven dat de 52-jarige Duitser nog het vertrouwen van de Engelse voetbalbond geniet. Tuchel verlengde begin dit jaar zijn contract tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland wordt gespeeld.

1 uur geleden
Messi: waanzinnig om twee WK-finales op rij te spelen

ATLANTA (ANP) - Lionel Messi vond het na de late zege van Argentinië op Engeland (2-1) nog maar moeilijk te bevatten dat hij zondag opnieuw in de finale van het wereldkampioenschap voetbal staat. "Het is waanzinnig om twee WK-finales achter elkaar te spelen", zei de 39-jarige spelmaker in Atlanta, waar hij met een voorzet in de blessuretijd op matchwinner Lautaro Martínez een belangrijk aandeel had in de overwinning.

6 uur geleden
Tuchel voelt zich verantwoordelijk voor uitschakeling Engeland

ATLANTA (ANP) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel was na uitschakeling door Argentinië in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kritisch op zichzelf. De Duitser zag zijn elftal in de slotfase een voorsprong van 1-0 weggeven en met 2-1 verliezen.

9 uur geleden
Martínez in tranen na nieuwe ontsnapping Argentinië op WK

ATLANTA (ANP) - Matchwinner Lautaro Martínez was zijn emoties na afloop van de door Argentinië met 2-1 gewonnen halve finale tegen Engeland op het wereldkampioenschap voetbal niet de baas. "Ik kan het niet geloven, dit is allemaal zo emotioneel. Toen mijn vader mijn eerste voetbalschoenen kocht, droomde ik ervan om dit doelpunt te maken", sprak de aanvaller van Internazionale, terwijl hij zijn tranen de vrije loop liet.

9 uur geleden
Uitschakeling komt hard aan bij Engelse aanvoerder Kane

ATLANTA (ANP/RTR) - De uitschakeling in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kwam woensdag hard aan bij de Engelse aanvoerder Harry Kane. "Ik baal er enorm van, voor de jongens, voor iedereen. We hebben het grootste deel van de wedstrijd goed gespeeld. We konden het gewoon niet volhouden. We hebben zo hard gewerkt om hier te komen", sprak de spits na de nederlaag in Atlanta tegen Argentinië.

11 uur geleden