Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax moet spits Brobbey voorlopig missen

Ajax moet spits Brobbey voorlopig missen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax kan voorlopig geen beroep doen op Brian Brobbey. De spits heeft zondag tijdens de gewonnen uitwedstrijd tegen PSV (1-2) een knieblessure opgelopen en is voorlopig uitgeschakeld. "Brobbey is in elk geval de komende weken niet inzetbaar", zo liet de koploper van de Eredivisie weten, nadat de speler in het ziekenhuis was onderzocht.

"Het is heel vervelend dat ik de komende tijd langs de kant zal moeten staan", zei Brobbey. "Ik zat er juist lekker in, wist het doel goed te vinden. Voor mij is het nu zaak om er alles aan te doen om spoedig nog sterker terug te komen."

De 19-jarige Brobbey verliet Ajax afgelopen zomer transfervrij voor RB Leipzig. Hij keerde tijdens de winterstop op huurbasis terug. Brobbey scoorde vorige week tweemaal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (0-3). De spits opende zondag ook de score tegen PSV, terwijl hij vanwege een knieblessure nauwelijks meer kon lopen.

Fikse tegenvaller

De blessure van Brobbey is een fikse tegenvaller voor Ajax. Sébastien Haller, de eerste centrumspits, is voorlopig nog actief met Ivoorkust in de strijd om de Afrika Cup. Ajax slaagde er de afgelopen weken niet in om Steven Bergwijn van Tottenham Hotspur over te nemen.

De Eredivisie staat komend weekeinde stil vanwege de vele wedstrijden voor landenploegen buiten Europa.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

1 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

2 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

3 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

5 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

15 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

18 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

19 uur geleden