Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax moet na gelijkspel ook vrezen voor tweede plaats

Ajax moet na gelijkspel ook vrezen voor tweede plaats

DEVENTER (ANP) - Het heeft er veel van weg dat Ajax zich de rest van de competitie op een strijd om de tweede plaats moet richten. De club uit de hoofdstad bleef in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles steken op een gelijkspel (0-0). Feyenoord kan later op zondag uitlopen naar een voorsprong van 8 punten.

Ajax staat nog wel tweede op de ranglijst, maar PSV is inmiddels in punten op gelijke hoogte gekomen. De nummer 2 van Eredivisie mag volgend seizoen aan de voorronden van de Champions League deelnemen.

Go Ahead Eagles was de laatste jaren al vaker een lastige tegenstander voor Ajax. De club uit Deventer stuntte vorig seizoen met een thuiszege (2-1) en pakte in de laatste twee uitduels een punt in Amsterdam (0-0, 1-1).

Basisopstelling

Ajax-trainer John Heitinga koos voor een basisopstelling waarin Owen Wijndal, Calvin Bassey en Steven Bergwijn ontbraken. Het drietal, afgelopen zomer aangetrokken voor ruim 65 miljoen euro, heeft hem nog onvoldoende kunnen overtuigen. Bergwijn is nog maar net hersteld van een knieblessure. Maar Heitinga was na het verloren duel met Feyenoord zo ontevreden over Wijndal en Bassey, dat Youri Baas een kans kreeg in Deventer en Edson Álvarez centraal achterin moest spelen. Baas deed zijn best maar kon zijn uitverkiezing niet waarmaken.

Brian Brobbey mocht weer eens aan de aftrap verschijnen. Hij was voortdurend aanspeelbaar en voor rust tweemaal dichtbij de openingstreffer. Oog in oog met doelman Jeffrey de Lange kreeg hij de bal echter niet in het doel. Mohammed Kudus scoorde wel in de eerste helft voor Ajax maar een grensrechter en de videoscheidsrechter concludeerden dat hij buitenspel stond. De beelden op televisie ondersteunden die beslissing niet.

Slordig

Ajax speelde ook slordig en ontsnapte voor rust twee keer aan een achterstand. Doelman Géronimo Rulli voorkwam dat Finn Stokkers balverlies van Steven Berghuis afstrafte. De Argentijnse doelman keerde ook een inzet van Isac Lindberg, na geklungel van Jorge Sánchez die de geblesseerde Devyne Rensch verving.

In een poging puntenverlies te voorkomen, bracht trainer Heitinga halverwege de tweede helft Bergwijn en Wijndal voor Brobbey en Baas. In de slotfase verschenen Francisco Conceição en Lorenzo Lucca als extra aanvallers in het veld. Ook zij konden de bezoekers niet aan een begeerde treffer helpen.

Meer uit Voetbal

Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

11 minuten geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

48 minuten geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

1 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

2 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Oezbekistan

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

4 uur geleden
Voetballers Congo wijken voor oefenduel uit naar Frankrijk

ORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.

4 uur geleden
Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

12 uur geleden