Ajax moet na gelijkspel ook vrezen voor tweede plaats
DEVENTER (ANP) - Het heeft er veel van weg dat Ajax zich de rest van de competitie op een strijd om de tweede plaats moet richten. De club uit de hoofdstad bleef in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles steken op een gelijkspel (0-0). Feyenoord kan later op zondag uitlopen naar een voorsprong van 8 punten.
Ajax staat nog wel tweede op de ranglijst, maar PSV is inmiddels in punten op gelijke hoogte gekomen. De nummer 2 van Eredivisie mag volgend seizoen aan de voorronden van de Champions League deelnemen.
Go Ahead Eagles was de laatste jaren al vaker een lastige tegenstander voor Ajax. De club uit Deventer stuntte vorig seizoen met een thuiszege (2-1) en pakte in de laatste twee uitduels een punt in Amsterdam (0-0, 1-1).
Basisopstelling
Ajax-trainer John Heitinga koos voor een basisopstelling waarin Owen Wijndal, Calvin Bassey en Steven Bergwijn ontbraken. Het drietal, afgelopen zomer aangetrokken voor ruim 65 miljoen euro, heeft hem nog onvoldoende kunnen overtuigen. Bergwijn is nog maar net hersteld van een knieblessure. Maar Heitinga was na het verloren duel met Feyenoord zo ontevreden over Wijndal en Bassey, dat Youri Baas een kans kreeg in Deventer en Edson Álvarez centraal achterin moest spelen. Baas deed zijn best maar kon zijn uitverkiezing niet waarmaken.
Brian Brobbey mocht weer eens aan de aftrap verschijnen. Hij was voortdurend aanspeelbaar en voor rust tweemaal dichtbij de openingstreffer. Oog in oog met doelman Jeffrey de Lange kreeg hij de bal echter niet in het doel. Mohammed Kudus scoorde wel in de eerste helft voor Ajax maar een grensrechter en de videoscheidsrechter concludeerden dat hij buitenspel stond. De beelden op televisie ondersteunden die beslissing niet.
Slordig
Ajax speelde ook slordig en ontsnapte voor rust twee keer aan een achterstand. Doelman Géronimo Rulli voorkwam dat Finn Stokkers balverlies van Steven Berghuis afstrafte. De Argentijnse doelman keerde ook een inzet van Isac Lindberg, na geklungel van Jorge Sánchez die de geblesseerde Devyne Rensch verving.
In een poging puntenverlies te voorkomen, bracht trainer Heitinga halverwege de tweede helft Bergwijn en Wijndal voor Brobbey en Baas. In de slotfase verschenen Francisco Conceição en Lorenzo Lucca als extra aanvallers in het veld. Ook zij konden de bezoekers niet aan een begeerde treffer helpen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
7 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
11 uur geleden