Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax moet na gelijkspel ook vrezen voor tweede plaats

Ajax moet na gelijkspel ook vrezen voor tweede plaats

DEVENTER (ANP) - Het heeft er veel van weg dat Ajax zich de rest van de competitie op een strijd om de tweede plaats moet richten. De club uit de hoofdstad bleef in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles steken op een gelijkspel (0-0). Feyenoord kan later op zondag uitlopen naar een voorsprong van 8 punten.

Ajax staat nog wel tweede op de ranglijst, maar PSV is inmiddels in punten op gelijke hoogte gekomen. De nummer 2 van Eredivisie mag volgend seizoen aan de voorronden van de Champions League deelnemen.

Go Ahead Eagles was de laatste jaren al vaker een lastige tegenstander voor Ajax. De club uit Deventer stuntte vorig seizoen met een thuiszege (2-1) en pakte in de laatste twee uitduels een punt in Amsterdam (0-0, 1-1).

Basisopstelling

Ajax-trainer John Heitinga koos voor een basisopstelling waarin Owen Wijndal, Calvin Bassey en Steven Bergwijn ontbraken. Het drietal, afgelopen zomer aangetrokken voor ruim 65 miljoen euro, heeft hem nog onvoldoende kunnen overtuigen. Bergwijn is nog maar net hersteld van een knieblessure. Maar Heitinga was na het verloren duel met Feyenoord zo ontevreden over Wijndal en Bassey, dat Youri Baas een kans kreeg in Deventer en Edson Álvarez centraal achterin moest spelen. Baas deed zijn best maar kon zijn uitverkiezing niet waarmaken.

Brian Brobbey mocht weer eens aan de aftrap verschijnen. Hij was voortdurend aanspeelbaar en voor rust tweemaal dichtbij de openingstreffer. Oog in oog met doelman Jeffrey de Lange kreeg hij de bal echter niet in het doel. Mohammed Kudus scoorde wel in de eerste helft voor Ajax maar een grensrechter en de videoscheidsrechter concludeerden dat hij buitenspel stond. De beelden op televisie ondersteunden die beslissing niet.

Slordig

Ajax speelde ook slordig en ontsnapte voor rust twee keer aan een achterstand. Doelman Géronimo Rulli voorkwam dat Finn Stokkers balverlies van Steven Berghuis afstrafte. De Argentijnse doelman keerde ook een inzet van Isac Lindberg, na geklungel van Jorge Sánchez die de geblesseerde Devyne Rensch verving.

In een poging puntenverlies te voorkomen, bracht trainer Heitinga halverwege de tweede helft Bergwijn en Wijndal voor Brobbey en Baas. In de slotfase verschenen Francisco Conceição en Lorenzo Lucca als extra aanvallers in het veld. Ook zij konden de bezoekers niet aan een begeerde treffer helpen.

Meer uit Voetbal

Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

12 minuten geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

12 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

12 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

14 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

15 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

15 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

18 uur geleden