Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax moet na gelijkspel ook vrezen voor tweede plaats

Ajax moet na gelijkspel ook vrezen voor tweede plaats

DEVENTER (ANP) - Het heeft er veel van weg dat Ajax zich de rest van de competitie op een strijd om de tweede plaats moet richten. De club uit de hoofdstad bleef in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles steken op een gelijkspel (0-0). Feyenoord kan later op zondag uitlopen naar een voorsprong van 8 punten.

Ajax staat nog wel tweede op de ranglijst, maar PSV is inmiddels in punten op gelijke hoogte gekomen. De nummer 2 van Eredivisie mag volgend seizoen aan de voorronden van de Champions League deelnemen.

Go Ahead Eagles was de laatste jaren al vaker een lastige tegenstander voor Ajax. De club uit Deventer stuntte vorig seizoen met een thuiszege (2-1) en pakte in de laatste twee uitduels een punt in Amsterdam (0-0, 1-1).

Basisopstelling

Ajax-trainer John Heitinga koos voor een basisopstelling waarin Owen Wijndal, Calvin Bassey en Steven Bergwijn ontbraken. Het drietal, afgelopen zomer aangetrokken voor ruim 65 miljoen euro, heeft hem nog onvoldoende kunnen overtuigen. Bergwijn is nog maar net hersteld van een knieblessure. Maar Heitinga was na het verloren duel met Feyenoord zo ontevreden over Wijndal en Bassey, dat Youri Baas een kans kreeg in Deventer en Edson Álvarez centraal achterin moest spelen. Baas deed zijn best maar kon zijn uitverkiezing niet waarmaken.

Brian Brobbey mocht weer eens aan de aftrap verschijnen. Hij was voortdurend aanspeelbaar en voor rust tweemaal dichtbij de openingstreffer. Oog in oog met doelman Jeffrey de Lange kreeg hij de bal echter niet in het doel. Mohammed Kudus scoorde wel in de eerste helft voor Ajax maar een grensrechter en de videoscheidsrechter concludeerden dat hij buitenspel stond. De beelden op televisie ondersteunden die beslissing niet.

Slordig

Ajax speelde ook slordig en ontsnapte voor rust twee keer aan een achterstand. Doelman Géronimo Rulli voorkwam dat Finn Stokkers balverlies van Steven Berghuis afstrafte. De Argentijnse doelman keerde ook een inzet van Isac Lindberg, na geklungel van Jorge Sánchez die de geblesseerde Devyne Rensch verving.

In een poging puntenverlies te voorkomen, bracht trainer Heitinga halverwege de tweede helft Bergwijn en Wijndal voor Brobbey en Baas. In de slotfase verschenen Francisco Conceição en Lorenzo Lucca als extra aanvallers in het veld. Ook zij konden de bezoekers niet aan een begeerde treffer helpen.

Meer uit Voetbal

NAC Breda met tien man ten onder tegen Excelsior

BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.

2 uur geleden
Real Madrid voorlopig zonder geblesseerde Rodrygo

MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.

4 uur geleden
Boze Ronaldo ontbreekt opnieuw bij Al Nassr

RIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.

5 uur geleden
Feyenoord haalt Kraaijeveld bij selectie van eerste elftal

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.

7 uur geleden
Torino neemt per direct afscheid van verdediger Schuurs

TURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.

7 uur geleden
Van Persie: bedreigingen aan Te Kloese respectloos en ongepast

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.

9 uur geleden
Verdediger Nuytinck na bijna een jaar revalideren terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.

12 uur geleden