Ajax moet na gelijkspel ook vrezen voor tweede plaats
DEVENTER (ANP) - Het heeft er veel van weg dat Ajax zich de rest van de competitie op een strijd om de tweede plaats moet richten. De club uit de hoofdstad bleef in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles steken op een gelijkspel (0-0). Feyenoord kan later op zondag uitlopen naar een voorsprong van 8 punten.
Ajax staat nog wel tweede op de ranglijst, maar PSV is inmiddels in punten op gelijke hoogte gekomen. De nummer 2 van Eredivisie mag volgend seizoen aan de voorronden van de Champions League deelnemen.
Go Ahead Eagles was de laatste jaren al vaker een lastige tegenstander voor Ajax. De club uit Deventer stuntte vorig seizoen met een thuiszege (2-1) en pakte in de laatste twee uitduels een punt in Amsterdam (0-0, 1-1).
Basisopstelling
Ajax-trainer John Heitinga koos voor een basisopstelling waarin Owen Wijndal, Calvin Bassey en Steven Bergwijn ontbraken. Het drietal, afgelopen zomer aangetrokken voor ruim 65 miljoen euro, heeft hem nog onvoldoende kunnen overtuigen. Bergwijn is nog maar net hersteld van een knieblessure. Maar Heitinga was na het verloren duel met Feyenoord zo ontevreden over Wijndal en Bassey, dat Youri Baas een kans kreeg in Deventer en Edson Álvarez centraal achterin moest spelen. Baas deed zijn best maar kon zijn uitverkiezing niet waarmaken.
Brian Brobbey mocht weer eens aan de aftrap verschijnen. Hij was voortdurend aanspeelbaar en voor rust tweemaal dichtbij de openingstreffer. Oog in oog met doelman Jeffrey de Lange kreeg hij de bal echter niet in het doel. Mohammed Kudus scoorde wel in de eerste helft voor Ajax maar een grensrechter en de videoscheidsrechter concludeerden dat hij buitenspel stond. De beelden op televisie ondersteunden die beslissing niet.
Slordig
Ajax speelde ook slordig en ontsnapte voor rust twee keer aan een achterstand. Doelman Géronimo Rulli voorkwam dat Finn Stokkers balverlies van Steven Berghuis afstrafte. De Argentijnse doelman keerde ook een inzet van Isac Lindberg, na geklungel van Jorge Sánchez die de geblesseerde Devyne Rensch verving.
In een poging puntenverlies te voorkomen, bracht trainer Heitinga halverwege de tweede helft Bergwijn en Wijndal voor Brobbey en Baas. In de slotfase verschenen Francisco Conceição en Lorenzo Lucca als extra aanvallers in het veld. Ook zij konden de bezoekers niet aan een begeerde treffer helpen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
11 minuten geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
9 uur geleden