Ajax moet mogelijk Blind tegen PSV missen
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind mist zondag mogelijk de uitwedstrijd van Ajax tegen PSV. De Amsterdammer is met klachten uit het thuisduel van donderdag met Lille (2-1) in de Europa League gekomen. "Als hij niet kan spelen, dan hebben we een selectie die dat kan opvangen", zei trainer Erik ten Hag bij Ajax TV.
Ten Hag moet Noussair Mazraoui zeker missen in Eindhoven. Achter de naam van Nicolás Tagliafico staat een groot vraagteken. "We verheugen ons enorm op de wedstrijd tegen PSV", zei Ten Hag. "Het wordt weer een ongelooflijke clash. De wedstrijden volgen elkaar snel op. Daar houden we van. We moeten laten zien dat we er klaar voor zijn."
Ajax kan PSV zondag op een achterstand van 9 punten zetten, met een duel minder gespeeld. De 35e landstitel komt in dat geval wel heel dichtbij. Maar Ten Hag wil nog niet over een mogelijk kampioenschap spreken.
"Ik heb wel eens vaker gezegd dat we geen titels winnen in februari. PSV is een tegenstander die uitdaagt. We hebben onlangs tweemaal tegen ze gespeeld", doelde hij op een gelijkspel (2-2) in de competitie en een zege (2-1) in het bekertoernooi. "We willen zondag weer kwaliteit brengen en van PSV winnen."
Ajax reist met elf overwinningen op rij af richting Eindhoven. "Maar dat mag niet tot luiheid leiden", waarschuwde Ten Hag. "Goed is niet goed genoeg, zo moeten we iedere dag benaderen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
13 minuten geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
5 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
6 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
13 uur geleden