Ajax moet mogelijk Blind tegen PSV missen
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind mist zondag mogelijk de uitwedstrijd van Ajax tegen PSV. De Amsterdammer is met klachten uit het thuisduel van donderdag met Lille (2-1) in de Europa League gekomen. "Als hij niet kan spelen, dan hebben we een selectie die dat kan opvangen", zei trainer Erik ten Hag bij Ajax TV.
Ten Hag moet Noussair Mazraoui zeker missen in Eindhoven. Achter de naam van Nicolás Tagliafico staat een groot vraagteken. "We verheugen ons enorm op de wedstrijd tegen PSV", zei Ten Hag. "Het wordt weer een ongelooflijke clash. De wedstrijden volgen elkaar snel op. Daar houden we van. We moeten laten zien dat we er klaar voor zijn."
Ajax kan PSV zondag op een achterstand van 9 punten zetten, met een duel minder gespeeld. De 35e landstitel komt in dat geval wel heel dichtbij. Maar Ten Hag wil nog niet over een mogelijk kampioenschap spreken.
"Ik heb wel eens vaker gezegd dat we geen titels winnen in februari. PSV is een tegenstander die uitdaagt. We hebben onlangs tweemaal tegen ze gespeeld", doelde hij op een gelijkspel (2-2) in de competitie en een zege (2-1) in het bekertoernooi. "We willen zondag weer kwaliteit brengen en van PSV winnen."
Ajax reist met elf overwinningen op rij af richting Eindhoven. "Maar dat mag niet tot luiheid leiden", waarschuwde Ten Hag. "Goed is niet goed genoeg, zo moeten we iedere dag benaderen."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
6 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
17 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden