Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax moet er met veel nieuwe gezichten meteen staan in CL

Ajax moet er met veel nieuwe gezichten meteen staan in CL

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder heeft er alle vertrouwen in dat Ajax klaar is voor het nieuwe seizoen in de Champions League. "Ik denk dat we nog niet helemaal top zijn", zei hij in de aanloop naar het thuisduel van woensdag met Rangers FC. "Dat kan ook nog niet, maar ik zie dat we ons steeds beter ontwikkelen. Je ziet ook vastigheden in onze ploeg komen."

Ajax won vorig seizoen alle zes de groepswedstrijden in de Champions League. Sébastien Haller mocht zich een paar maanden topscorer van het toernooi noemen en Antony bereidde het ene na het andere doelpunt voor. Zij zijn vertrokken uit Amsterdam, net als basisspelers Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui.

Schreuder debuteert als hoofdtrainer in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Hij genoot als assistent van Erik ten Hag al wel van de sfeer die er op Europese avondjes in de Johan Cruijff ArenA hangt. De coach uit Barneveld weet ook dat Ajax er met veel nieuwe spelers al vroeg in het seizoen moet staan. Ajax is zeer gebaat bij een thuiszege op Rangers FC, met het oog op de kracht van de andere tegenstanders Liverpool en Napoli in de poule.

Rangers FC

"We gaan zeker voor een overwinning", vertelde Schreuder in een afsluitende persconferentie. "Maar dat lukt alleen als we top zijn. Rangers haalde vorig seizoen de finale van de Europa League, na overwinningen op Dortmund en Leipzig. En in de voorronden hebben ze het Belgische Union en PSV uitgeschakeld. Dan kan je wel iets."

Rangers FC verloor zaterdag met 4-0 van Celtic, de grote rivaal uit een ander gedeelte van Glasgow. "Maar dat zegt me niet zo veel", zei Schreuder. "Ik vond ze heel goed spelen tegen PSV in Eindhoven. Ze zetten soms hoog druk en ze bouwen goed en verzorgd op. Je ziet de hand van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hij heeft daar wel iets neergezet."

Schreuder opent het nieuwe seizoen van de Champions League met een nagenoeg fitte selectie. Alleen Owen Wijndal is er niet bij vanwege een enkelblessure. Vooral voor het middenveld heeft hij veel te kiezen met Edson Álvarez, Kenneth Taylor, Steven Berghuis, Davy Klaassen en Mohammed Kudus. "We hebben balvaste spelers nodig, maar ook spelers met diepgang", zei Schreuder. "Ik kijk wie er goed met elkaar kunnen spelen. Maar ik kijk ook naar wie we tegen deze tegenstander nodig hebben."

Meer uit Voetbal

FIFA-baas: Trump reikt wereldbeker uit na finale WK voetbal

DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.

4 uur geleden
FC Barcelona maand zonder geblesseerde Pedri

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.

5 uur geleden
Real Madrid weer voetbalclub met meeste inkomsten

LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.

9 uur geleden
Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

20 uur geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

20 uur geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

22 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

22 uur geleden