Ajax moet er met veel nieuwe gezichten meteen staan in CL
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder heeft er alle vertrouwen in dat Ajax klaar is voor het nieuwe seizoen in de Champions League. "Ik denk dat we nog niet helemaal top zijn", zei hij in de aanloop naar het thuisduel van woensdag met Rangers FC. "Dat kan ook nog niet, maar ik zie dat we ons steeds beter ontwikkelen. Je ziet ook vastigheden in onze ploeg komen."
Ajax won vorig seizoen alle zes de groepswedstrijden in de Champions League. Sébastien Haller mocht zich een paar maanden topscorer van het toernooi noemen en Antony bereidde het ene na het andere doelpunt voor. Zij zijn vertrokken uit Amsterdam, net als basisspelers Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui.
Schreuder debuteert als hoofdtrainer in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Hij genoot als assistent van Erik ten Hag al wel van de sfeer die er op Europese avondjes in de Johan Cruijff ArenA hangt. De coach uit Barneveld weet ook dat Ajax er met veel nieuwe spelers al vroeg in het seizoen moet staan. Ajax is zeer gebaat bij een thuiszege op Rangers FC, met het oog op de kracht van de andere tegenstanders Liverpool en Napoli in de poule.
Rangers FC
"We gaan zeker voor een overwinning", vertelde Schreuder in een afsluitende persconferentie. "Maar dat lukt alleen als we top zijn. Rangers haalde vorig seizoen de finale van de Europa League, na overwinningen op Dortmund en Leipzig. En in de voorronden hebben ze het Belgische Union en PSV uitgeschakeld. Dan kan je wel iets."
Rangers FC verloor zaterdag met 4-0 van Celtic, de grote rivaal uit een ander gedeelte van Glasgow. "Maar dat zegt me niet zo veel", zei Schreuder. "Ik vond ze heel goed spelen tegen PSV in Eindhoven. Ze zetten soms hoog druk en ze bouwen goed en verzorgd op. Je ziet de hand van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hij heeft daar wel iets neergezet."
Schreuder opent het nieuwe seizoen van de Champions League met een nagenoeg fitte selectie. Alleen Owen Wijndal is er niet bij vanwege een enkelblessure. Vooral voor het middenveld heeft hij veel te kiezen met Edson Álvarez, Kenneth Taylor, Steven Berghuis, Davy Klaassen en Mohammed Kudus. "We hebben balvaste spelers nodig, maar ook spelers met diepgang", zei Schreuder. "Ik kijk wie er goed met elkaar kunnen spelen. Maar ik kijk ook naar wie we tegen deze tegenstander nodig hebben."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
39 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
42 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
49 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
1 dag geleden