Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax moet er met veel nieuwe gezichten meteen staan in CL

Ajax moet er met veel nieuwe gezichten meteen staan in CL

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder heeft er alle vertrouwen in dat Ajax klaar is voor het nieuwe seizoen in de Champions League. "Ik denk dat we nog niet helemaal top zijn", zei hij in de aanloop naar het thuisduel van woensdag met Rangers FC. "Dat kan ook nog niet, maar ik zie dat we ons steeds beter ontwikkelen. Je ziet ook vastigheden in onze ploeg komen."

Ajax won vorig seizoen alle zes de groepswedstrijden in de Champions League. Sébastien Haller mocht zich een paar maanden topscorer van het toernooi noemen en Antony bereidde het ene na het andere doelpunt voor. Zij zijn vertrokken uit Amsterdam, net als basisspelers Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui.

Schreuder debuteert als hoofdtrainer in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Hij genoot als assistent van Erik ten Hag al wel van de sfeer die er op Europese avondjes in de Johan Cruijff ArenA hangt. De coach uit Barneveld weet ook dat Ajax er met veel nieuwe spelers al vroeg in het seizoen moet staan. Ajax is zeer gebaat bij een thuiszege op Rangers FC, met het oog op de kracht van de andere tegenstanders Liverpool en Napoli in de poule.

Rangers FC

"We gaan zeker voor een overwinning", vertelde Schreuder in een afsluitende persconferentie. "Maar dat lukt alleen als we top zijn. Rangers haalde vorig seizoen de finale van de Europa League, na overwinningen op Dortmund en Leipzig. En in de voorronden hebben ze het Belgische Union en PSV uitgeschakeld. Dan kan je wel iets."

Rangers FC verloor zaterdag met 4-0 van Celtic, de grote rivaal uit een ander gedeelte van Glasgow. "Maar dat zegt me niet zo veel", zei Schreuder. "Ik vond ze heel goed spelen tegen PSV in Eindhoven. Ze zetten soms hoog druk en ze bouwen goed en verzorgd op. Je ziet de hand van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hij heeft daar wel iets neergezet."

Schreuder opent het nieuwe seizoen van de Champions League met een nagenoeg fitte selectie. Alleen Owen Wijndal is er niet bij vanwege een enkelblessure. Vooral voor het middenveld heeft hij veel te kiezen met Edson Álvarez, Kenneth Taylor, Steven Berghuis, Davy Klaassen en Mohammed Kudus. "We hebben balvaste spelers nodig, maar ook spelers met diepgang", zei Schreuder. "Ik kijk wie er goed met elkaar kunnen spelen. Maar ik kijk ook naar wie we tegen deze tegenstander nodig hebben."

Meer uit Voetbal

Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

4 minuten geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

9 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

12 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

17 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

21 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

22 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

23 uur geleden