Ajax moet er met veel nieuwe gezichten meteen staan in CL
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder heeft er alle vertrouwen in dat Ajax klaar is voor het nieuwe seizoen in de Champions League. "Ik denk dat we nog niet helemaal top zijn", zei hij in de aanloop naar het thuisduel van woensdag met Rangers FC. "Dat kan ook nog niet, maar ik zie dat we ons steeds beter ontwikkelen. Je ziet ook vastigheden in onze ploeg komen."
Ajax won vorig seizoen alle zes de groepswedstrijden in de Champions League. Sébastien Haller mocht zich een paar maanden topscorer van het toernooi noemen en Antony bereidde het ene na het andere doelpunt voor. Zij zijn vertrokken uit Amsterdam, net als basisspelers Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui.
Schreuder debuteert als hoofdtrainer in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Hij genoot als assistent van Erik ten Hag al wel van de sfeer die er op Europese avondjes in de Johan Cruijff ArenA hangt. De coach uit Barneveld weet ook dat Ajax er met veel nieuwe spelers al vroeg in het seizoen moet staan. Ajax is zeer gebaat bij een thuiszege op Rangers FC, met het oog op de kracht van de andere tegenstanders Liverpool en Napoli in de poule.
Rangers FC
"We gaan zeker voor een overwinning", vertelde Schreuder in een afsluitende persconferentie. "Maar dat lukt alleen als we top zijn. Rangers haalde vorig seizoen de finale van de Europa League, na overwinningen op Dortmund en Leipzig. En in de voorronden hebben ze het Belgische Union en PSV uitgeschakeld. Dan kan je wel iets."
Rangers FC verloor zaterdag met 4-0 van Celtic, de grote rivaal uit een ander gedeelte van Glasgow. "Maar dat zegt me niet zo veel", zei Schreuder. "Ik vond ze heel goed spelen tegen PSV in Eindhoven. Ze zetten soms hoog druk en ze bouwen goed en verzorgd op. Je ziet de hand van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hij heeft daar wel iets neergezet."
Schreuder opent het nieuwe seizoen van de Champions League met een nagenoeg fitte selectie. Alleen Owen Wijndal is er niet bij vanwege een enkelblessure. Vooral voor het middenveld heeft hij veel te kiezen met Edson Álvarez, Kenneth Taylor, Steven Berghuis, Davy Klaassen en Mohammed Kudus. "We hebben balvaste spelers nodig, maar ook spelers met diepgang", zei Schreuder. "Ik kijk wie er goed met elkaar kunnen spelen. Maar ik kijk ook naar wie we tegen deze tegenstander nodig hebben."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
9 uur geleden