Ajax moet al na twee competitiewedstrijden in achtervolging
ENSCHEDE (ANP) - Ajax moet al na twee competitiewedstrijden in de achtervolging. De kampioen uit Amsterdam sloot een matig optreden in de uitwedstrijd tegen FC Twente af met een gelijkspel (1-1). Robin Pröpper, overgekomen van Heracles Almelo, bezorgde de thuisploeg in de slotfase een punt.
Ajax had veel de bal maar deed er weinig goeds mee. De kampioen viel vooral voor rust aan in een laag tempo en gaf FC Twente zo alle gelegenheid om duels aan te gaan. De spelers van trainer Erik ten Hag raakten al snel geïrriteerd over het soms felle spel van de thuisploeg. Davy Klaassen kreeg een gele kaart toen hij met een arm Giovanni Troupée in zijn gezicht raakte. Edson Álvarez werd niet bestraft toen hij Michal Sadílek naar de grond werkte zonder dat de bal in de buurt was.
Twente verdedigde fel en gegroepeerd en probeerde de snelheid van aanvaller Queensy Menig uit te buiten. Trainer Ron Jans verwelkomde deze zomer maar liefst 12 nieuwe spelers. Michel Vlap en Sadilek, gehuurd van Anderlecht en PSV, hadden een basisplaats. Ricky van Wolfswinkel ontbrak nog vanwege een blessure.
Haller
Bij Ajax waren veel ogen gericht op Sébastien Haller. De spits van 22,5 miljoen euro werd nauwelijks in stelling gebracht maar liet zich ook een paar simpel van de bal zetten door Jayden Oosterwolde. Haller vormde een aanval met Steven Berghuis en Dusan Tadic. De kersverse olympisch kampioen Antony begon op de bank. De Braziliaan mocht Berghuis na ruim een uur aflossen.
Haller bracht Ajax in de 52e minuut wel op voorsprong, net als vorige week tegen NEC. Hij kreeg de bal met een gelukje voor zijn voeten, nadat verdediger Pröpper bijna een voorzet van Daley Blind in eigen doel had gewerkt. Even na zijn openingstreffer verzuimde Haller de wedstrijd voor een groot deel te beslissen. Hij kopte in vrijstaande positie naast.
Ajax speelde slordig en leed balverlies. Ook Blind en Klaassen, normaal gesproken comfortabel aan de bal, wisten opvallend weinig een medespeler te bereiken. Ajax leek lang op weg naar een ruime beloning voor een matig optreden. Maar Pröpper beloonde zijn nieuwe ploeg voor de vele strijdlust die het leverde. Bijna nog kwam Ajax op 1-2. Keeper Lars Unnerstall werkte een inzet van de ingevallen Danilo uit zijn doel.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
12 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.
12 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.
12 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.
13 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.
15 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).
15 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.
16 uur geleden