Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax mist Promes waarschijnlijk ook tegen AZ

Ajax mist Promes waarschijnlijk ook tegen AZ

AMSTERDAM (ANP) - De kans is klein dat Ajax zondag in de topper tegen AZ weer kan beschikken over Quincy Promes. De aanvaller staat al bijna twee weken aan de kant met een kuitblessure, opgelopen in de gewonnen uitwedstrijd tegen FC Twente (2-5). Zonder Promes, de topscorer van Ajax in de eredivisie met tien doelpunten, verloor de landskampioen voor eigen publiek van Willem II (0-2) en van Valencia (0-1) in de Champions League.

"Ik kan nog niet met 100 procent garantie zeggen dat hij er niet bij is. Maar zoals het zich laat aanzien, heb ik er ook niet veel hoop op", zei trainer Erik ten Hag twee dagen voor het duel met AZ in Alkmaar. Door de nederlaag van Ajax tegen Willem II is de voorsprong op de nummer 2 van de ranglijst geslonken tot drie punten.

Ajax mist in ieder geval zeker de langdurig geblesseerde aanvallers David Neres en Zakaria Labyad. Hakim Ziyech en Nicolás Tagliafico kampen met wat fysieke klachten na het duel van dinsdag met Valencia. "Maar ik verwacht dat ze zaterdag weer op het trainingsveld staan en dat ze wel gaan spelen", aldus Ten Hag.

Achtergrond

De teleurstelling over de nederlaag tegen Valencia en daarmee de uitschakeling in de Champions League is volgens Ten Hag weer naar de achtergrond verwezen in Amsterdam. "Je kan niet te lang in die teleurstelling blijven zitten, je moet verder. De blik gaat al snel weer op de volgende wedstrijd."

Zonder Promes, Neres en Labyad heeft Ajax weinig diepgang in het spel. "Dus moeten we een andere weg vinden om tot scoren te komen. Dat eisen we van de spelers."

Meer uit Voetbal

Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

25 minuten geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

1 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

1 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

2 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

2 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

3 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

4 uur geleden