Ajax mist Promes waarschijnlijk ook tegen AZ
AMSTERDAM (ANP) - De kans is klein dat Ajax zondag in de topper tegen AZ weer kan beschikken over Quincy Promes. De aanvaller staat al bijna twee weken aan de kant met een kuitblessure, opgelopen in de gewonnen uitwedstrijd tegen FC Twente (2-5). Zonder Promes, de topscorer van Ajax in de eredivisie met tien doelpunten, verloor de landskampioen voor eigen publiek van Willem II (0-2) en van Valencia (0-1) in de Champions League.
"Ik kan nog niet met 100 procent garantie zeggen dat hij er niet bij is. Maar zoals het zich laat aanzien, heb ik er ook niet veel hoop op", zei trainer Erik ten Hag twee dagen voor het duel met AZ in Alkmaar. Door de nederlaag van Ajax tegen Willem II is de voorsprong op de nummer 2 van de ranglijst geslonken tot drie punten.
Ajax mist in ieder geval zeker de langdurig geblesseerde aanvallers David Neres en Zakaria Labyad. Hakim Ziyech en Nicolás Tagliafico kampen met wat fysieke klachten na het duel van dinsdag met Valencia. "Maar ik verwacht dat ze zaterdag weer op het trainingsveld staan en dat ze wel gaan spelen", aldus Ten Hag.
Achtergrond
De teleurstelling over de nederlaag tegen Valencia en daarmee de uitschakeling in de Champions League is volgens Ten Hag weer naar de achtergrond verwezen in Amsterdam. "Je kan niet te lang in die teleurstelling blijven zitten, je moet verder. De blik gaat al snel weer op de volgende wedstrijd."
Zonder Promes, Neres en Labyad heeft Ajax weinig diepgang in het spel. "Dus moeten we een andere weg vinden om tot scoren te komen. Dat eisen we van de spelers."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
5 minuten geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
6 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
8 uur geleden