Ajax mist Promes waarschijnlijk ook tegen AZ
AMSTERDAM (ANP) - De kans is klein dat Ajax zondag in de topper tegen AZ weer kan beschikken over Quincy Promes. De aanvaller staat al bijna twee weken aan de kant met een kuitblessure, opgelopen in de gewonnen uitwedstrijd tegen FC Twente (2-5). Zonder Promes, de topscorer van Ajax in de eredivisie met tien doelpunten, verloor de landskampioen voor eigen publiek van Willem II (0-2) en van Valencia (0-1) in de Champions League.
"Ik kan nog niet met 100 procent garantie zeggen dat hij er niet bij is. Maar zoals het zich laat aanzien, heb ik er ook niet veel hoop op", zei trainer Erik ten Hag twee dagen voor het duel met AZ in Alkmaar. Door de nederlaag van Ajax tegen Willem II is de voorsprong op de nummer 2 van de ranglijst geslonken tot drie punten.
Ajax mist in ieder geval zeker de langdurig geblesseerde aanvallers David Neres en Zakaria Labyad. Hakim Ziyech en Nicolás Tagliafico kampen met wat fysieke klachten na het duel van dinsdag met Valencia. "Maar ik verwacht dat ze zaterdag weer op het trainingsveld staan en dat ze wel gaan spelen", aldus Ten Hag.
Achtergrond
De teleurstelling over de nederlaag tegen Valencia en daarmee de uitschakeling in de Champions League is volgens Ten Hag weer naar de achtergrond verwezen in Amsterdam. "Je kan niet te lang in die teleurstelling blijven zitten, je moet verder. De blik gaat al snel weer op de volgende wedstrijd."
Zonder Promes, Neres en Labyad heeft Ajax weinig diepgang in het spel. "Dus moeten we een andere weg vinden om tot scoren te komen. Dat eisen we van de spelers."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
2 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
3 uur geleden