Ajax mist Mazraoui en Tagliafico tegen Lille
AMSTERDAM (ANP) - Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico missen donderdag de tweede wedstrijd tussen Ajax en Lille in de zestiende finales van de Europa League. Beide vleugelverdedigers zijn niet fit genoeg om aan de aftrap te kunnen verschijnen in de Johan Cruijff ArenA.
Mazraoui viel anderhalve week geleden tijdens een uitduel met Heracles Almelo geblesseerd uit. Tagliafico heeft nog te veel last van een hoofdblessure die hij eind vorige maand opliep tijdens een duel met Willem II. De Argentijn speelde vorige week in de uitwedstrijd tegen Lille nog met een bril op maar klaagde na afloop dat hij niet goed kon zien. Hij was ook schuldig aan de enige treffer van de koploper van Frankrijk (1-2).
Trainer Ten Hag kan niet zeggen wanneer Mazraoui weer terugkeert. "Hij heeft een verminderd gezichtsvermogen, dat is niet echt een voetbalblessure", zei hij. "De kans bestaat dat Taglaifico zondag tegen PSV weer beschikbaar is, maar dat kan ik nu niet zeggen."
Gravenberch
Trainer Erik ten Hag kan wel weer een beroep doen op Ryan Gravenberch, die het uitduel met Lille miste vanwege een schorsing. Daley Blind kan Tagliafico als linksback vervangen. Ten Hag ziet Devyne Rensch ook als een optie voor de positie links in defensie. Rensch verving eerder al Mazraoui als rechtsback. Jurriën Timber en Sean Klaiber kunnen ook de positie van de afwezige rechtsback Mazraoui innemen.
De winnaar van de dubbele ontmoeting tussen Ajax en Lille kwalificeert zich voor de achtste finales die op 11 en 18 maart worden afgewerkt.
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
10 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
14 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
14 uur geleden