Ajax mist Henderson, Brobbey, Berghuis, Kaplan en Sutalo in Zwolle
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson mist de komende drie wedstrijden van Ajax tegen PEC Zwolle, Go Ahead Eagles en Feyenoord. "Hij heeft een terugslag gekregen bij het Engelse nationale elftal", vertelde trainer John van 't Schip op een persconferentie. "Hij revalideert nu in Engeland en mist onze komende drie duels."
Voor de geblesseerde Brian Brobbey, Steven Berghuis en Josip Sutalo komt het uitduel van zondag met PEC Zwolle te vroeg. Ahmetcan Kaplan is geschorst. Hij kreeg in de laatste competitiewedstrijd tegen Sparta Rotterdam een rode kaart. Steven Bergwijn is wel inzetbaar, maar kan nog geen volledige wedstrijd in Zwolle spelen.
Ajax is de nummer 5 van de Eredivisie, met 8 punten minder dan AZ en 2 punten meer dan NEC. "De vierde positie is het hoogst haalbare", denkt Van 't Schip. "Maar we moeten minimaal als vijfde eindigen. We willen de play-offs voor Europees voetbal natuurlijk graag ontlopen."
Rug- en knieklachten
Berghuis stond de afgelopen weken aan de kant met rug- en knieklachten. "Het gaat wel beter met hem, maar het duel met PEC Zwolle komt te vroeg", zei Van 't Schip die Brobbey nog niet helemaal heeft afgeschreven voor het uitduel van volgende week zondag met Feyenoord.
De topscorer van Ajax kampt met een hamstringblessure. "Zijn hamstringblessure is minder ernstig dan die van Bergwijn", zei Van 't Schip. "Maar het is natuurlijk wel iets waar we voorzichtig mee moeten zijn."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
21 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
57 minuten geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
4 uur geleden