Ajax mist Henderson, Brobbey, Berghuis, Kaplan en Sutalo in Zwolle
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson mist de komende drie wedstrijden van Ajax tegen PEC Zwolle, Go Ahead Eagles en Feyenoord. "Hij heeft een terugslag gekregen bij het Engelse nationale elftal", vertelde trainer John van 't Schip op een persconferentie. "Hij revalideert nu in Engeland en mist onze komende drie duels."
Voor de geblesseerde Brian Brobbey, Steven Berghuis en Josip Sutalo komt het uitduel van zondag met PEC Zwolle te vroeg. Ahmetcan Kaplan is geschorst. Hij kreeg in de laatste competitiewedstrijd tegen Sparta Rotterdam een rode kaart. Steven Bergwijn is wel inzetbaar, maar kan nog geen volledige wedstrijd in Zwolle spelen.
Ajax is de nummer 5 van de Eredivisie, met 8 punten minder dan AZ en 2 punten meer dan NEC. "De vierde positie is het hoogst haalbare", denkt Van 't Schip. "Maar we moeten minimaal als vijfde eindigen. We willen de play-offs voor Europees voetbal natuurlijk graag ontlopen."
Rug- en knieklachten
Berghuis stond de afgelopen weken aan de kant met rug- en knieklachten. "Het gaat wel beter met hem, maar het duel met PEC Zwolle komt te vroeg", zei Van 't Schip die Brobbey nog niet helemaal heeft afgeschreven voor het uitduel van volgende week zondag met Feyenoord.
De topscorer van Ajax kampt met een hamstringblessure. "Zijn hamstringblessure is minder ernstig dan die van Bergwijn", zei Van 't Schip. "Maar het is natuurlijk wel iets waar we voorzichtig mee moeten zijn."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
6 uur geleden