Ajax-middenvelder Álvarez officieel voor 38 miljoen naar West Ham
LONDEN (ANP) - Ajax houdt zeker 38 miljoen euro over aan de verkoop van middenvelder Edson Álvarez aan West Ham United. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot ruim 41 miljoen euro, zo melden de Amsterdammers. In Londen heeft de 25-jarige Mexicaan een contract getekend voor vijf seizoenen.
Bronnen rond de Mexicaanse international meldden eerder deze week al dat de clubs in grote lijnen een akkoord hadden bereikt over de transfersom. De clubs hebben het nu officieel bekendgemaakt. Trainer David Moyes zegt dat West Ham hiermee de gewenste versterking voor het middenveld binnen heeft. De Conference League-winnaar verkocht eerder deze zomer Declan Rice voor zo'n 120 miljoen aan Arsenal.
Álvarez laat weten trots te zijn op zijn overstap naar de Premier League, volgens hem de beste competitie ter wereld. "Ik denk dat mijn speelstijl hier goed past. Om voor deze club te mogen spelen, is een droom voor mij en mijn familie."
Europa League
Álvarez, die bij Ajax soms ook centraal achterin speelde, had in Amsterdam nog een contract tot de zomer van 2025. Hij werd met Ajax sinds zijn komst in 2019 twee keer kampioen en won in 2021 ook de KNVB-beker. Enkele weken geleden veroverde hij met Mexico de Gold Cup.
Vorig seizoen probeerde Chelsea de Mexicaan al naar de Engelse competitie te halen, maar Ajax wilde toen niet meewerken aan een transfer. Álvarez kreeg wel de belofte van de clubleiding dat Ajax deze zomer zou meewerken als er een acceptabel bod op tafel zou komen. Met West Ham speelt Álvarez sowieso in de groepsfase van de Europa League, Ajax moet zich daar nog voor zien te plaatsen.
De nieuwe trainer Maurice Steijn wilde Álvarez graag behouden, maar hij ziet nu wederom een basisspeler vertrekken. Eerder gingen de verdedigers Jurriën Timber (Arsenal) en Calvin Bassey (Fulham) al naar clubs uit de Premier League. Aanvoerder Dusan Tadic verhuisde van Ajax naar Fenerbahçe in Turkije.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
14 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
16 uur geleden