Ajax-middenvelder Álvarez officieel voor 38 miljoen naar West Ham
LONDEN (ANP) - Ajax houdt zeker 38 miljoen euro over aan de verkoop van middenvelder Edson Álvarez aan West Ham United. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot ruim 41 miljoen euro, zo melden de Amsterdammers. In Londen heeft de 25-jarige Mexicaan een contract getekend voor vijf seizoenen.
Bronnen rond de Mexicaanse international meldden eerder deze week al dat de clubs in grote lijnen een akkoord hadden bereikt over de transfersom. De clubs hebben het nu officieel bekendgemaakt. Trainer David Moyes zegt dat West Ham hiermee de gewenste versterking voor het middenveld binnen heeft. De Conference League-winnaar verkocht eerder deze zomer Declan Rice voor zo'n 120 miljoen aan Arsenal.
Álvarez laat weten trots te zijn op zijn overstap naar de Premier League, volgens hem de beste competitie ter wereld. "Ik denk dat mijn speelstijl hier goed past. Om voor deze club te mogen spelen, is een droom voor mij en mijn familie."
Europa League
Álvarez, die bij Ajax soms ook centraal achterin speelde, had in Amsterdam nog een contract tot de zomer van 2025. Hij werd met Ajax sinds zijn komst in 2019 twee keer kampioen en won in 2021 ook de KNVB-beker. Enkele weken geleden veroverde hij met Mexico de Gold Cup.
Vorig seizoen probeerde Chelsea de Mexicaan al naar de Engelse competitie te halen, maar Ajax wilde toen niet meewerken aan een transfer. Álvarez kreeg wel de belofte van de clubleiding dat Ajax deze zomer zou meewerken als er een acceptabel bod op tafel zou komen. Met West Ham speelt Álvarez sowieso in de groepsfase van de Europa League, Ajax moet zich daar nog voor zien te plaatsen.
De nieuwe trainer Maurice Steijn wilde Álvarez graag behouden, maar hij ziet nu wederom een basisspeler vertrekken. Eerder gingen de verdedigers Jurriën Timber (Arsenal) en Calvin Bassey (Fulham) al naar clubs uit de Premier League. Aanvoerder Dusan Tadic verhuisde van Ajax naar Fenerbahçe in Turkije.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
20 uur geleden