Ajax met teruggekeerde Brobbey in de basis tegen FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax kan zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht beschikken over bijna al zijn basisspelers. Alleen spits Sébastien Haller ontbreekt omdat hij met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup. De van RB Leipzig gehuurde Brian Brobbey neemt zijn plek centraal in de voorhoede over.
Op alle andere plekken staan spelers die daar voor de winterstop ook al stonden. Dat betekent dat onder anderen Davy Klaassen genoegen moet nemen met een plek op de reservebank.
Ajax verloor begin oktober de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht met 1-0. Doelman Maarten Paes blonk in de Johan Cruijff ArenA bij Utrecht uit met een aantal goede reddingen. De keeper is, na een aantal mindere optredens in de periode daarna, zijn basisplaats deze winterstop kwijtgeraakt. Fabian de Keijzer is vanaf nu de eerste doelman van FC Utrecht. Paes, die op weg is naar de Amerikaanse voetbalcompetitie, zit tegen Ajax al niet meer op de bank.
Opstelling
De Japanse aanvaller Naoki Maeda, die in de winterstop werd gehuurd, debuteert in de basis bij FC Utrecht. Willem Janssen, Simon Gustafson en Bart Ramselaar moeten tegen de Amsterdammers op de bank beginnen.
Ajax neemt bij winst de koppositie over van PSV, dat later op zondag een uitwedstrijd tegen FC Groningen speelt.
Opstelling FC Utrecht: De Keijzer; Ter Avest, Van der Maarel, Van der Hoorn en Warmerdam; Quinten Timber, Van de Streek, Maher; Maeda, Douvikas en Mahi.
Ajax: Pasveer; Mazraoui, Jurriën Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Brobbey en Tadic.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
9 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
20 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
23 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 dag geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 dag geleden