Ajax met Taylor en Antony tegen PSV om Cruijff Schaal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 20.00 uur met Kenneth Taylor in de ploeg aan het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal. De middenvelder krijgt de voorkeur boven Davy Klaassen.
Ook Antony verschijnt aan de aftrap voor de kampioen uit Amsterdam. De nieuwe trainer Alfred Schreuder hield vrijdag nog een kleine slag om de arm of de Braziliaanse aanvaller kon starten. Antony is pas net hersteld van een enkelblessure en speelde dinsdag voor het eerst weer mee, in een oefenduel met Sjachtar Donetsk.
Jay Gorter verdedigt het doel van Ajax in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA. De 22-jarige keeper krijgt de voorkeur boven Remko Pasveer. Doelman Maarten Stekelenburg is nog geblesseerd.
De aankopen Steven Bergwijn en Owen Wijndal, overgekomen van respectievelijk Tottenham Hotspur en AZ, hebben ook een basisplaats. Aanwinsten Calvin Bassey (Rangers FC) en Francisco Conceição (FC Porto) starten op de bank.
Opstelling Ajax: Gorter; Rensch, Timber, Blind en Wijndal; Taylor, Álvarez en Berghuis; Antony, Tadic en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
8 uur geleden