Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax met Taylor en Antony tegen PSV om Cruijff Schaal

Ajax met Taylor en Antony tegen PSV om Cruijff Schaal

AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 20.00 uur met Kenneth Taylor in de ploeg aan het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal. De middenvelder krijgt de voorkeur boven Davy Klaassen.

Ook Antony verschijnt aan de aftrap voor de kampioen uit Amsterdam. De nieuwe trainer Alfred Schreuder hield vrijdag nog een kleine slag om de arm of de Braziliaanse aanvaller kon starten. Antony is pas net hersteld van een enkelblessure en speelde dinsdag voor het eerst weer mee, in een oefenduel met Sjachtar Donetsk.

Jay Gorter verdedigt het doel van Ajax in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA. De 22-jarige keeper krijgt de voorkeur boven Remko Pasveer. Doelman Maarten Stekelenburg is nog geblesseerd.

De aankopen Steven Bergwijn en Owen Wijndal, overgekomen van respectievelijk Tottenham Hotspur en AZ, hebben ook een basisplaats. Aanwinsten Calvin Bassey (Rangers FC) en Francisco Conceição (FC Porto) starten op de bank.

Opstelling Ajax: Gorter; Rensch, Timber, Blind en Wijndal; Taylor, Álvarez en Berghuis; Antony, Tadic en Bergwijn.

Meer uit Voetbal

PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

29 minuten geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

1 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

1 uur geleden
Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

9 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

9 uur geleden
Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

19 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

21 uur geleden