Ajax met Taylor en Antony tegen PSV om Cruijff Schaal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 20.00 uur met Kenneth Taylor in de ploeg aan het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal. De middenvelder krijgt de voorkeur boven Davy Klaassen.
Ook Antony verschijnt aan de aftrap voor de kampioen uit Amsterdam. De nieuwe trainer Alfred Schreuder hield vrijdag nog een kleine slag om de arm of de Braziliaanse aanvaller kon starten. Antony is pas net hersteld van een enkelblessure en speelde dinsdag voor het eerst weer mee, in een oefenduel met Sjachtar Donetsk.
Jay Gorter verdedigt het doel van Ajax in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA. De 22-jarige keeper krijgt de voorkeur boven Remko Pasveer. Doelman Maarten Stekelenburg is nog geblesseerd.
De aankopen Steven Bergwijn en Owen Wijndal, overgekomen van respectievelijk Tottenham Hotspur en AZ, hebben ook een basisplaats. Aanwinsten Calvin Bassey (Rangers FC) en Francisco Conceição (FC Porto) starten op de bank.
Opstelling Ajax: Gorter; Rensch, Timber, Blind en Wijndal; Taylor, Álvarez en Berghuis; Antony, Tadic en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
36 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
12 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
14 uur geleden