Ajax met Taylor en Antony tegen PSV om Cruijff Schaal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 20.00 uur met Kenneth Taylor in de ploeg aan het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal. De middenvelder krijgt de voorkeur boven Davy Klaassen.
Ook Antony verschijnt aan de aftrap voor de kampioen uit Amsterdam. De nieuwe trainer Alfred Schreuder hield vrijdag nog een kleine slag om de arm of de Braziliaanse aanvaller kon starten. Antony is pas net hersteld van een enkelblessure en speelde dinsdag voor het eerst weer mee, in een oefenduel met Sjachtar Donetsk.
Jay Gorter verdedigt het doel van Ajax in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA. De 22-jarige keeper krijgt de voorkeur boven Remko Pasveer. Doelman Maarten Stekelenburg is nog geblesseerd.
De aankopen Steven Bergwijn en Owen Wijndal, overgekomen van respectievelijk Tottenham Hotspur en AZ, hebben ook een basisplaats. Aanwinsten Calvin Bassey (Rangers FC) en Francisco Conceição (FC Porto) starten op de bank.
Opstelling Ajax: Gorter; Rensch, Timber, Blind en Wijndal; Taylor, Álvarez en Berghuis; Antony, Tadic en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
8 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
11 uur geleden