Ajax met Sutalo en Brobbey naar FC Groningen
AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo en Brian Brobbey maken deel uit van de selectie van Ajax voor de uitwedstrijd van woensdag tegen FC Groningen. De verdediger en aanvaller zijn op tijd fit, meldt trainer Francesco Farioli op de website van Ajax.
Sutalo werd zondag in het thuisduel met NEC (0-3) duizelig en moest zich in de rust laten vervangen. Brobbey liep in aanloop naar die wedstrijd een enkelblessure op en bleef op de reservebank. Wout Weghorst stond in de spits.
Koploper Ajax heeft met nog twee wedstrijden te gaan nog maar een voorsprong van 1 punt op PSV. Farioli wil niet praten over revanche. "Daar gaat het niet om. Het gaat om een mooi seizoen nog mooier maken", zegt hij. "Als je naar de statistieken kijkt van de laatste drie wedstrijden krijg je een ander beeld. Maar eerder in het seizoen kregen we misschien ook wel eens iets te veel. Dat streep je aan het einde tegen elkaar weg. Nu moeten we vechten om ons lot te bepalen. Het gevoel is bij iedereen hetzelfde: we blijven strijden."
Selectie herpakt zich
De ruime nederlaag tegen NEC kwam hard aan. Farioli: "Gisteren was een dag waarop we onszelf moesten herpakken, opladen en weer voorbereiden. We hebben gepraat in de frisse lucht en gewerkt. Arbeid leveren we altijd en nu moeten we de bladzijde omslaan. Het gevoel na zondag was heftig, dat valt niet te ontkennen. Die emotie moet eruit door ons hoofd leeg te maken."
Farioli zegt zich gesteund te voelen door de fans. "Ik weet dat ruim duizend Ajacieden richting Groningen reizen om ons aan te moedigen. Ze zijn ontzettend belangrijk. Ook zondag na een zware dag in de Johan Cruijff ArenA was het mooi om te zien dat de meerderheid van de fans ons steunden."
Meer uit Voetbal
TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
6 uur geleden