Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax met slechte uitgangspositie naar Frankfurt voor return

Ajax met slechte uitgangspositie naar Frankfurt voor return

AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint volgende week met een ongunstige uitgangspositie aan de return tegen Eintracht Frankfurt voor een plek in de kwartfinale van de Europa League. De koploper van de Eredivisie verloor het thuisduel met de nummer 3 van Duitsland met 2-1, nadat het een voorsprong had weggegeven.

Ajax begon sterk aan het zeventiende Europese duel van dit seizoen. Brian Brobbey schoot in de tweede minuut op de paal en scoorde acht minuten later. De spits kopte raak na een nauwkeurige voorzet van Jordan Henderson, die samen met Remko Pasveer en Josip Sutalo terugkeerde in de basisformatie.

Kort na de openingstreffer voorkwam Pasveer de gelijkmaker van de bezoekers. Hij kreeg nog net een arm tegen een schot van Ansgar Knauff. Daarna blesseerde de 41-jarige keeper zich bij het wegtrappen van een bal. Trainer Francesco Farioli kon geen beroep doen op zijn reservedoelman Matheus. Ajax heeft de Braziliaan, die in de laatste transferperiode van Braga overkwam, niet ingeschreven voor de Europa League. Clubs mochten halverwege het seizoen drie nieuwe spelers op de Europese lijst zetten. Bij Ajax koos men voor Davy Klaassen, Lucas Rosa en Oliver Edvardsen.

Goals Frankfurt

Jay Gorter, de derde doelman van Ajax, stond nog geen vier minuten onder de lat toen de bezoekers gelijkmaakten. Hugo Larsson probeerde het met een afstandsschot en trof doel via het lichaam van Brobbey. Eenmaal op gelijke hoogte had de ploeg die de Europa League in 2022 won het betere van het spel. Beide teams kozen waar mogelijk de aanval in een aantrekkelijk duel. De nummer 3 van Duitsland combineerde net iets soepeler en effectiever.

Twee tieners vielen op in de basisformatie van Ajax. Jorrel Hato speelde een dag voor zijn 19e verjaardag zijn honderdste wedstrijd voor zijn club. Jorthy Mokio kreeg een kleine week na zijn 17e verjaardag de voorkeur boven Steven Berghuis en Kian Fitz-Jim op het middenveld, waar de geschorste Klaassen ontbrak. De 18-jarige Don-Angelo Konadu kwam nog in het veld omdat coach Farioli de sterk spelende Brobbey na 64 minuten naar de kant haalde en Bertrand Traoré kramp kreeg.

Eintracht Frankfurt kwam in de zeventigste minuut op voorsprong door Ellyes Skhiri. Hij kon scoren omdat de Italiaanse scheidsrechter Simone Sozza niet floot toen Youri Baas na een duel met Knauff naar de grond ging. Konadu miste in de slotfase een grote kans. Henderson kreeg nog een gele kaart voor zijn commentaar op de arbiter. Hij is daardoor geschorst voor de return.

Meer uit Voetbal

16 Feyenoord-supporters aangehouden in Stuttgart na vernielingen

STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.

1 uur geleden
AZ buigt in Conference League voor Crystal Palace: 1-3

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.

9 uur geleden
VfB Stuttgart neemt in slotfase afstand van Feyenoord

STUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).

9 uur geleden
Voormalig Ajax-trainer Farioli: blij om coach van Porto te zijn

UTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.

9 uur geleden
FC Utrecht pakt tegen FC Porto met 10 man eerste punt in Europa

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.

11 uur geleden
Go Ahead Eagles kan tegen RB Salzburg niet opnieuw stunten

SALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .

11 uur geleden
Feyenoord begint met Borges en Larin tegen VfB Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.

11 uur geleden