Ajax met simpele zege naar halve finale KNVB-beker
DOETINCHEM (ANP) - Zonder veel gebruikelijke basisspelers heeft Ajax zich vrij eenvoudig voor de halve finales van de KNVB-beker geplaatst. De verliezend finalist van het afgelopen seizoen was vooral voor rust veel te sterk voor De Graafschap in Doetinchem (3-0).
Ajax weet zaterdagavond na de loting op welke club het in de halve eindstrijd stuit. PSV, Feyenoord en Spakenburg zijn de andere halvefinalisten. De club uit Amsterdam schakelde eerder dit seizoen FC Den Bosch en FC Twente uit in het bekertoernooi. De Graafschap rekende op weg naar de kwartfinale af met de amateurs van Rijnsburgse Boys, Quick uit Den Haag en De Treffers.
Bij De Graafschap droomden ze de afgelopen weken over een stunt als op 8 mei 2016, toen het Ajax met een gelijkspel (1-1) van de landstitel hield. De kans op succes leek groter toen trainer John Heitinga zijn opstelling bekendmaakte. De opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder koos voor maar liefst zeven andere basisspelers dan zondag tegen Vitesse.
Basisdebuut voor 16-jarige Hato
Dusan Tadic. Edson Álvarez, Devyne Rensch, Owen Wijndal, Steven Berghuis en doelman Gerónimo Rulli zaten op de bank toen de kwartfinale op een uitverkochte Vijverberg van start ging. Kenneth Taylor moest een schorsing uitzitten. De 16-jarige Jorrel Hato debuteerde als basisspeler. Brian Brobbey, Calvin Bassey, Florian Grillitsch, Francisco Conceiçao, Jorge Sánchez en keeper Remko Pasveer verschenen eveneens aan de aftrap.
Ajax was vooral voor rust ook met veel andere basisspelers veel te sterk voor de nummer 13 van de Keuken Kampioen Divisie. Sánchez opende in de 12e minuut de score en Steven Bergwijn maakte in de 26e minuut zijn eerste treffer sinds 12 november vorig jaar. Hij vond met zijn rechtervoet eindelijk weer eens het uiterste linkerhoekje van het doel.
Ajax kansrijk
Ajax had voor rust ook zo maar vijf keer kunnen scoren. De bezoekers speelden in de tweede helft een stuk minder, maar bleven vrij eenvoudig overeind. Brian Brobbey bepaalde in de 79e minuut de eindstand, na een mislukte terugspeelbal van Rio Hillen.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - NEC-aanvaller Dušan Tadić keert terug bij de nationale ploeg van Servië. Dat bevestigde de 37-jarige recordinternational na afloop van de verloren wedstrijd van de club uit Nijmegen bij Juventus in de Europa League (5-0). Tadić beëindigde zijn internationale carrière na het EK van 2024.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Feyenoord-supportersgroep De Noordzijde boycot voorlopig als groep de duels van de Rotterdamse club. De groep is boos over de wijze waarop 47 stadionverboden zijn opgelegd door Feyenoord na het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd bij SC Cambuur in augustus. Ook vindt de groep dat er een gebrek aan communicatie is met de club.
1 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Justin Kluivert is opnieuw van waarde geweest voor Bournemouth. De 27-jarige Nederlandse aanvaller opende in de uitwedstrijd in de Europa League tegen Real Sociedad in de elfde minuut de score. Bournemouth won het duel met 2-1.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - NEC heeft weinig plezier beleefd aan de start van het hoofdtoernooi van de Europa League. De Nijmegenaren gingen in Turijn kansloos onderuit tegen Juventus: 5-0. Bij rust was de stand al 3-0 voor de nummer 6 uit de Italiaanse voetbalcompetitie van vorig seizoen. NEC eindigde zelf als derde in de Eredivisie.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City staat in de vierde ronde van de League Cup. De titelhouder was veel te sterk voor Norwich City, dat in Engeland op het tweede niveau speelt. Het werd 5-0.
12 uur geledenFAYETTEVILLE (ANP/AFP) - PSV'ers Sergiño Dest en Ricardo Pepi zijn door voetbalbondscoach Mauricio Pochettino opgenomen in de Amerikaanse selectie voor de komende vier oefenwedstrijden tegen Peru, Chili, Mexico en Canada. Ten opzichte van het voorbije wereldkampioenschap, waar de Amerikanen in eigen land in de achtste finales door België werden uitgeschakeld, zijn nog dertien spelers over.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan wereldvoetbalbond FIFA met het verzoek om alle documenten rondom het veelbesproken en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond het WK vrij te geven. Dat meldt de BBC. Ook wil de FA een schriftelijke verklaring voor de ingetrokken schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun tijdens het afgelopen WK.
16 uur geleden