Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax met simpele zege naar halve finale KNVB-beker

Ajax met simpele zege naar halve finale KNVB-beker

DOETINCHEM (ANP) - Zonder veel gebruikelijke basisspelers heeft Ajax zich vrij eenvoudig voor de halve finales van de KNVB-beker geplaatst. De verliezend finalist van het afgelopen seizoen was vooral voor rust veel te sterk voor De Graafschap in Doetinchem (3-0).

Ajax weet zaterdagavond na de loting op welke club het in de halve eindstrijd stuit. PSV, Feyenoord en Spakenburg zijn de andere halvefinalisten. De club uit Amsterdam schakelde eerder dit seizoen FC Den Bosch en FC Twente uit in het bekertoernooi. De Graafschap rekende op weg naar de kwartfinale af met de amateurs van Rijnsburgse Boys, Quick uit Den Haag en De Treffers.

Bij De Graafschap droomden ze de afgelopen weken over een stunt als op 8 mei 2016, toen het Ajax met een gelijkspel (1-1) van de landstitel hield. De kans op succes leek groter toen trainer John Heitinga zijn opstelling bekendmaakte. De opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder koos voor maar liefst zeven andere basisspelers dan zondag tegen Vitesse.

Basisdebuut voor 16-jarige Hato

Dusan Tadic. Edson Álvarez, Devyne Rensch, Owen Wijndal, Steven Berghuis en doelman Gerónimo Rulli zaten op de bank toen de kwartfinale op een uitverkochte Vijverberg van start ging. Kenneth Taylor moest een schorsing uitzitten. De 16-jarige Jorrel Hato debuteerde als basisspeler. Brian Brobbey, Calvin Bassey, Florian Grillitsch, Francisco Conceiçao, Jorge Sánchez en keeper Remko Pasveer verschenen eveneens aan de aftrap.

Ajax was vooral voor rust ook met veel andere basisspelers veel te sterk voor de nummer 13 van de Keuken Kampioen Divisie. Sánchez opende in de 12e minuut de score en Steven Bergwijn maakte in de 26e minuut zijn eerste treffer sinds 12 november vorig jaar. Hij vond met zijn rechtervoet eindelijk weer eens het uiterste linkerhoekje van het doel.

Ajax kansrijk

Ajax had voor rust ook zo maar vijf keer kunnen scoren. De bezoekers speelden in de tweede helft een stuk minder, maar bleven vrij eenvoudig overeind. Brian Brobbey bepaalde in de 79e minuut de eindstand, na een mislukte terugspeelbal van Rio Hillen.

Meer uit Voetbal

Ueda en Parrott scoren in Champions League bij LOSC - Real Betis

LILLE (ANP) - Ayase Ueda en Troy Parrott, vorig jaar nog de spitsen van Feyenoord en AZ, hebben in de Champions League gescoord in een duel tussen hun nieuwe clubs LOSC Lille en Real Betis. Parrott won met Real Betis met 3-2 in Lille.

11 uur geleden
Real Madrid verslaat Inter op openingsdag Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft op de eerste speeldag van de Champions League gewonnen van Internazionale. In het Bernabéu werd het 2-1 voor de Madrilenen. Denzel Dumfries stond bij Real in de basis tegen zijn oude club.

11 uur geleden
Reijnders met twee doelpunten belangrijk bij thuiszege Al Qadsiah

DAMMAM (ANP) - Tijjani Reijnders had dinsdagavond een belangrijk aandeel in een overwinning van zijn nieuwe club Al Qadsiah in de competitie van Saudi-Arabië. De Oranje-international scoorde twee keer in de thuiswedstrijd die met 3-2 gewonnen werd van Al-Ahli.

11 uur geleden
NAC Breda stelt Kruys aan als nieuwe trainer na ontslag Hoefkens

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.

12 uur geleden
Aston Villa opent Champions League met zege bij Club Brugge

BRUGGE (ANP) - Aston Villa, dat afgelopen seizoen de Europa League won, is het Champions League-seizoen begonnen met een overwinning bij Club Brugge. In het Jan Breydelstadion werd het dinsdagavond op de eerste speeldag van het toernooi 3-2 voor de bezoekers uit Engeland.

13 uur geleden
NEC voorkomt in blessuretijd nederlaag tegen Excelsior

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft een nieuwe nederlaag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. De Nijmegenaren maakten in de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de blessuretijd van de tweede helft gelijk: 2-2. Zaterdag verloor NEC voor eigen publiek met 3-1 van Feyenoord.

13 uur geleden
Van Bronckhorst: FC Barcelona is niet vaak kwetsbaar

BARCELONA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst staat woensdag met Feyenoord voor een bijna onmogelijke opgave tijdens de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We moeten onze club zo goed mogelijk vertegenwoordigen", zei hij tijdens een persconferentie in Camp Nou. "We spelen tegen een ploeg die steeds dichter bij een moment komt dat ze dit toernooi kunnen winnen. Ze zijn niet vaak kwetsbaar. Maar als er zo'n moment komt, dan moeten we dat herkennen."

13 uur geleden