Ajax met simpele zege naar halve finale KNVB-beker
DOETINCHEM (ANP) - Zonder veel gebruikelijke basisspelers heeft Ajax zich vrij eenvoudig voor de halve finales van de KNVB-beker geplaatst. De verliezend finalist van het afgelopen seizoen was vooral voor rust veel te sterk voor De Graafschap in Doetinchem (3-0).
Ajax weet zaterdagavond na de loting op welke club het in de halve eindstrijd stuit. PSV, Feyenoord en Spakenburg zijn de andere halvefinalisten. De club uit Amsterdam schakelde eerder dit seizoen FC Den Bosch en FC Twente uit in het bekertoernooi. De Graafschap rekende op weg naar de kwartfinale af met de amateurs van Rijnsburgse Boys, Quick uit Den Haag en De Treffers.
Bij De Graafschap droomden ze de afgelopen weken over een stunt als op 8 mei 2016, toen het Ajax met een gelijkspel (1-1) van de landstitel hield. De kans op succes leek groter toen trainer John Heitinga zijn opstelling bekendmaakte. De opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder koos voor maar liefst zeven andere basisspelers dan zondag tegen Vitesse.
Basisdebuut voor 16-jarige Hato
Dusan Tadic. Edson Álvarez, Devyne Rensch, Owen Wijndal, Steven Berghuis en doelman Gerónimo Rulli zaten op de bank toen de kwartfinale op een uitverkochte Vijverberg van start ging. Kenneth Taylor moest een schorsing uitzitten. De 16-jarige Jorrel Hato debuteerde als basisspeler. Brian Brobbey, Calvin Bassey, Florian Grillitsch, Francisco Conceiçao, Jorge Sánchez en keeper Remko Pasveer verschenen eveneens aan de aftrap.
Ajax was vooral voor rust ook met veel andere basisspelers veel te sterk voor de nummer 13 van de Keuken Kampioen Divisie. Sánchez opende in de 12e minuut de score en Steven Bergwijn maakte in de 26e minuut zijn eerste treffer sinds 12 november vorig jaar. Hij vond met zijn rechtervoet eindelijk weer eens het uiterste linkerhoekje van het doel.
Ajax kansrijk
Ajax had voor rust ook zo maar vijf keer kunnen scoren. De bezoekers speelden in de tweede helft een stuk minder, maar bleven vrij eenvoudig overeind. Brian Brobbey bepaalde in de 79e minuut de eindstand, na een mislukte terugspeelbal van Rio Hillen.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geleden