Ajax met Schuurs, Klaassen en Kudus tegen FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Ajax treedt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen aan met drie wijzigingen in de ploeg. Trainer Erik ten Hag mist de geschorste Braziliaanse aanvaller Antony, de Argentijnse verdediger Lisandro Martínez is geblesseerd. De Mexicaanse middenvelder Edson Álvarez begint om 16.30 uur in Groningen op de bank.
Perr Schuurs neemt centraal achterin de plek van Martínez over. Davy Klaassen vervangt Álvarez en Mohammed Kudus neemt de plek van Antony over. Ajax voert de Eredivisie aan met 2 punten voorsprong op PSV, dat later op zaterdag in Enschede tegen FC Twente speelt.
De ploeg van Ten Hag won de laatste drie competitiewedstrijden voor de interlandperiode allemaal met 3-2. Antony besliste twee weken geleden de topper tegen Feyenoord, maar de rechtsbuiten werd in de blessuretijd wel met zijn tweede gele kaart van het veld gestuurd.
Opstelling Ajax: Onana; Mazraoui, Timber, Schuurs en Blind; Kudus, Klaassen en Gravenberch; Berghuis, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
19 uur geleden