Ajax met Pasveer, Berghuis en wellicht ook Álvarez tegen PSV
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax wilde desgevraagd wel een paar namen prijsgeven van spelers die zaterdag zullen aantreden in zijn basisteam in de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV. "Het klopt dat Remko Pasveer bij ons in het doel staat en dat Steven Berghuis ook gaat spelen", zei hij over beide nieuwkomers in Amsterdam.
De Mexicaan Edson Álvarez is ook weer beschikbaar. De middenvelder speelde zondag nog in de Verenigde Staten in de verloren finale van de Gold Cup tegen het gastland (1-0). Hij keerde dinsdag terug in Nederland en sloot vrijdag weer bij de training van Ajax aan. "Het gaat prima met hem, hij heeft een goede zomer gehad. Hij behoort tot onze wedstrijdselectie en kan spelen tegen PSV", gaf Ten Hag aan.
Bij Ajax ontbreken doelman Maarten Stekelenburg, verdediger Perr Schuurs en de middenvelders Mohammed Kudus en Zakaria Labyad door blessures. De Braziliaanse aanvaller Antony verblijft nog in Japan waar hij zaterdag in de olympische finale aantreedt tegen Spanje. De Argentijnse verdediger Nicolás Tagliafico, die afgelopen woensdag in het oefenduel met Leeds United (4-0) ontbrak door een lichte blessure, is wel weer beschikbaar.
Favoriet
Ten Hag erkende na de wedstrijd tegen Leeds dat PSV qua fitheid op dit moment verder is dan Ajax. De Brabanders moesten eerder aan de voorbereiding beginnen vanwege de vroege instroom in de voorronde van de Champions League. Met drie gewonnen wedstrijden, twee tegen Galatasaray (5-1 en 2-1) en één tegen FC Midtjylland (3-0), lijkt PSV de goede vorm al snel te pakken te hebben.
Volgens Ten Hag is de prima seizoensstart van de rivaal uit Eindhoven niet zozeer het gevolg van een ander systeem dat PSV volgens waarnemers zou hanteren. "Spelen ze een ander systeem? Ik denk niet dat er zo heel veel verschil inzit. Bij balbezit hebben ze misschien een iets andere veldbezetting, maar defensief gezien en in het druk zetten, doen ze volgens mij nog steeds hetzelfde als wat ze vorig seizoen deden. Misschien dat ze dat dan nu wat beter uitvoeren. We gaan het zaterdag zien. Ze hebben ook tegen ploegen gespeeld, die niet zo spelen als wij. Wij zijn een andere ploeg en wij gaan altijd van onze eigen kracht uit."
Volgens Ten Hag is er dan ook maar één favoriet voor de Johan Cruijff Schaal. "En dat is Ajax, want Ajax is altijd favoriet. Het gaat in de Supercup om de Johan Cruijff Schaal, een duel tussen de kampioen en de bekerwinnaar en dat zijn we allebei. Logisch dat je dan favoriet bent."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
8 uur geleden