Ajax met Onana tegen Eagles vanwege blessures Pasveer en Gorter
AMSTERDAM (ANP) - André Onana verdedigt zondag het doel van Ajax in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De doelman uit Kameroen speelt omdat Remko Pasveer en Jay Gorter beiden geblesseerd zijn geraakt. Maarten Stekelenburg werd in oktober aan een heup geopereerd en mist waarschijnlijk het hele seizoen.
Onana is sinds november weer beschikbaar voor Ajax na een dopingschorsing. Trainer Erik ten Hag deed de afgelopen maanden nauwelijks een beroep op de doelman, die zijn aflopende contract bij Ajax niet wil verlengen. Onana verdedigde eind november wel het doel van Ajax in het laatste groepsduel met Besiktas in de Champions League. Hij was half december ook de keeper van Ajax in de bekerwedstrijd tegen Barendrecht. Onana eindigde begin deze maand met Kameroen als derde op het toernooi om de Afrika Cup.
Pasveer speelde woensdag de hele wedstrijd voor Ajax in de achtste finales van de Champions League tegen Benfica (2-2) met een blessure. "Het gebeurde bij de laatste bal van de warming-up", vertelt Pasveer op de website van Ajax. "Met dat soort schoten zetten de spelers en ik elkaar nog even op scherp. Die bal kwam niet goed op mijn vinger, dat gebeurt wel vaker. Dan is het een kwestie van tape erom en door. Pas na de wedstrijd en 's avonds laat in het hotel nam de pijn toe en mijn vinger was ook een stuk dikker geworden. Ik baal er enorm van, want we zitten in een goede reeks en spelen veel wedstrijden achter elkaar die allemaal belangrijk zijn."
Reservekeeper Gorter raakte eveneens geblesseerd, aan een duim, in de warming-up in Lissabon. Ajax verwacht na het weekeinde meer duidelijkheid te kunnen geven over de ernst van de blessures van Pasveer en Gorter. Dan wordt mogelijk ook bekend hoe lang ze afwezig zijn.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
13 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
50 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
55 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
19 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
21 uur geleden