Ajax met mentale opsteker naar 'heel grote wedstrijd' in Lissabon
AMSTERDAM (ANP) - Met het op het nippertje gewonnen uitduel met Willem II (0-1) als mentale opsteker stapt Ajax dinsdag op het vliegtuig naar Lissabon, voor de eerste wedstrijd tegen Benfica in de achtste finales van de Champions League. "Dit wordt voor ons een heel grote wedstrijd", zegt trainer Erik ten Hag over de ontmoeting van woensdag met de 37-voudig kampioen van Portugal. "We hebben er ongelooflijk veel zin in."
De honger van Ajax naar Europees succes is nog niet gestild na zes groepsduels zonder puntenverlies voor de winterstop. Bij de landskampioen beseffen ze dat de loting voor de achtste finales van de Champions League zwaarder had kunnen uitvallen. "We moeten door", aldus aanvoerder Dusan Tadic. "Ook al tref je in de achtste finales alleen maar sterke tegenstanders."
Ajax is goed uit de winterstop gekomen, met overwinningen op FC Utrecht (0-3), Excelsior Maassluis (9-0), PSV (1-2), Heracles Almelo (3-0), Vitesse (5-0), FC Twente (5-0) en dus ook Willem II. Benfica, de huidige nummer 3 van Portugal, won slechts twee van de laatste vijf duels. Trainer Nélson Veríssimo, de tijdelijke opvolger van de eind december vertrokken Jorge Jesus, zag zijn ploeg vrijdag tegen Boavista een voorsprong van twee doelpunten verspelen (2-2).
Play-offs
Benfica schakelde dit seizoen PSV uit in de play-offs van de voorronden van de Champions League en verwees in de groepsfase Barcelona naar de Europa League. "Ze hebben een goede aanval", zegt Ten Hag, die onder de indruk is geraakt van Darwin Núñez. Benfica weigerde vorige maand nog een bod van 50 miljoen euro van Newcastle United op de topscorer uit Uruguay.
Ajax heeft Sébastien Haller, met tien doelpunten de huidige topscorer van de Champions League. De spits scoorde eerder dit seizoen al vier keer in Lissabon toen Sporting de tegenstander was (1-5). Ajax is bij de bookmakers torenhoog favoriet. Wie voorspelt dat de Amsterdammers de kwartfinales bereiken, die kan niet meer dan 1,30 keer zijn inleg verdienen.
Champions League
Ajax haalde dit seizoen al bijna 70 miljoen euro op in de Champions League. Ook in de achtste finales levert een gewonnen wedstrijd weer 2,8 miljoen euro op en een gelijkspel 930.000 euro. Plaatsing voor de kwartfinale wordt beloond met 10,6 miljoen euro. De koploper van de Eredivisie treft tijdens de duels met Benfica met Jan Vertonghen een oude bekende. De Belg schakelde Ajax drie jaar geleden met Tottenham Hotspur uit in de halve finales van de Champions League. Vertonghen houdt nog zoveel van zijn oude club dat hij toen nauwelijks kon juichen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
44 minuten geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).
3 uur geleden