Ajax met mentale opsteker naar 'heel grote wedstrijd' in Lissabon
AMSTERDAM (ANP) - Met het op het nippertje gewonnen uitduel met Willem II (0-1) als mentale opsteker stapt Ajax dinsdag op het vliegtuig naar Lissabon, voor de eerste wedstrijd tegen Benfica in de achtste finales van de Champions League. "Dit wordt voor ons een heel grote wedstrijd", zegt trainer Erik ten Hag over de ontmoeting van woensdag met de 37-voudig kampioen van Portugal. "We hebben er ongelooflijk veel zin in."
De honger van Ajax naar Europees succes is nog niet gestild na zes groepsduels zonder puntenverlies voor de winterstop. Bij de landskampioen beseffen ze dat de loting voor de achtste finales van de Champions League zwaarder had kunnen uitvallen. "We moeten door", aldus aanvoerder Dusan Tadic. "Ook al tref je in de achtste finales alleen maar sterke tegenstanders."
Ajax is goed uit de winterstop gekomen, met overwinningen op FC Utrecht (0-3), Excelsior Maassluis (9-0), PSV (1-2), Heracles Almelo (3-0), Vitesse (5-0), FC Twente (5-0) en dus ook Willem II. Benfica, de huidige nummer 3 van Portugal, won slechts twee van de laatste vijf duels. Trainer Nélson Veríssimo, de tijdelijke opvolger van de eind december vertrokken Jorge Jesus, zag zijn ploeg vrijdag tegen Boavista een voorsprong van twee doelpunten verspelen (2-2).
Play-offs
Benfica schakelde dit seizoen PSV uit in de play-offs van de voorronden van de Champions League en verwees in de groepsfase Barcelona naar de Europa League. "Ze hebben een goede aanval", zegt Ten Hag, die onder de indruk is geraakt van Darwin Núñez. Benfica weigerde vorige maand nog een bod van 50 miljoen euro van Newcastle United op de topscorer uit Uruguay.
Ajax heeft Sébastien Haller, met tien doelpunten de huidige topscorer van de Champions League. De spits scoorde eerder dit seizoen al vier keer in Lissabon toen Sporting de tegenstander was (1-5). Ajax is bij de bookmakers torenhoog favoriet. Wie voorspelt dat de Amsterdammers de kwartfinales bereiken, die kan niet meer dan 1,30 keer zijn inleg verdienen.
Champions League
Ajax haalde dit seizoen al bijna 70 miljoen euro op in de Champions League. Ook in de achtste finales levert een gewonnen wedstrijd weer 2,8 miljoen euro op en een gelijkspel 930.000 euro. Plaatsing voor de kwartfinale wordt beloond met 10,6 miljoen euro. De koploper van de Eredivisie treft tijdens de duels met Benfica met Jan Vertonghen een oude bekende. De Belg schakelde Ajax drie jaar geleden met Tottenham Hotspur uit in de halve finales van de Champions League. Vertonghen houdt nog zoveel van zijn oude club dat hij toen nauwelijks kon juichen.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
7 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden