Ajax met mentale opsteker naar 'heel grote wedstrijd' in Lissabon
AMSTERDAM (ANP) - Met het op het nippertje gewonnen uitduel met Willem II (0-1) als mentale opsteker stapt Ajax dinsdag op het vliegtuig naar Lissabon, voor de eerste wedstrijd tegen Benfica in de achtste finales van de Champions League. "Dit wordt voor ons een heel grote wedstrijd", zegt trainer Erik ten Hag over de ontmoeting van woensdag met de 37-voudig kampioen van Portugal. "We hebben er ongelooflijk veel zin in."
De honger van Ajax naar Europees succes is nog niet gestild na zes groepsduels zonder puntenverlies voor de winterstop. Bij de landskampioen beseffen ze dat de loting voor de achtste finales van de Champions League zwaarder had kunnen uitvallen. "We moeten door", aldus aanvoerder Dusan Tadic. "Ook al tref je in de achtste finales alleen maar sterke tegenstanders."
Ajax is goed uit de winterstop gekomen, met overwinningen op FC Utrecht (0-3), Excelsior Maassluis (9-0), PSV (1-2), Heracles Almelo (3-0), Vitesse (5-0), FC Twente (5-0) en dus ook Willem II. Benfica, de huidige nummer 3 van Portugal, won slechts twee van de laatste vijf duels. Trainer Nélson Veríssimo, de tijdelijke opvolger van de eind december vertrokken Jorge Jesus, zag zijn ploeg vrijdag tegen Boavista een voorsprong van twee doelpunten verspelen (2-2).
Play-offs
Benfica schakelde dit seizoen PSV uit in de play-offs van de voorronden van de Champions League en verwees in de groepsfase Barcelona naar de Europa League. "Ze hebben een goede aanval", zegt Ten Hag, die onder de indruk is geraakt van Darwin Núñez. Benfica weigerde vorige maand nog een bod van 50 miljoen euro van Newcastle United op de topscorer uit Uruguay.
Ajax heeft Sébastien Haller, met tien doelpunten de huidige topscorer van de Champions League. De spits scoorde eerder dit seizoen al vier keer in Lissabon toen Sporting de tegenstander was (1-5). Ajax is bij de bookmakers torenhoog favoriet. Wie voorspelt dat de Amsterdammers de kwartfinales bereiken, die kan niet meer dan 1,30 keer zijn inleg verdienen.
Champions League
Ajax haalde dit seizoen al bijna 70 miljoen euro op in de Champions League. Ook in de achtste finales levert een gewonnen wedstrijd weer 2,8 miljoen euro op en een gelijkspel 930.000 euro. Plaatsing voor de kwartfinale wordt beloond met 10,6 miljoen euro. De koploper van de Eredivisie treft tijdens de duels met Benfica met Jan Vertonghen een oude bekende. De Belg schakelde Ajax drie jaar geleden met Tottenham Hotspur uit in de halve finales van de Champions League. Vertonghen houdt nog zoveel van zijn oude club dat hij toen nauwelijks kon juichen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
19 uur geleden