Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax met mentale opsteker naar 'heel grote wedstrijd' in Lissabon

Ajax met mentale opsteker naar 'heel grote wedstrijd' in Lissabon

AMSTERDAM (ANP) - Met het op het nippertje gewonnen uitduel met Willem II (0-1) als mentale opsteker stapt Ajax dinsdag op het vliegtuig naar Lissabon, voor de eerste wedstrijd tegen Benfica in de achtste finales van de Champions League. "Dit wordt voor ons een heel grote wedstrijd", zegt trainer Erik ten Hag over de ontmoeting van woensdag met de 37-voudig kampioen van Portugal. "We hebben er ongelooflijk veel zin in."

De honger van Ajax naar Europees succes is nog niet gestild na zes groepsduels zonder puntenverlies voor de winterstop. Bij de landskampioen beseffen ze dat de loting voor de achtste finales van de Champions League zwaarder had kunnen uitvallen. "We moeten door", aldus aanvoerder Dusan Tadic. "Ook al tref je in de achtste finales alleen maar sterke tegenstanders."

Ajax is goed uit de winterstop gekomen, met overwinningen op FC Utrecht (0-3), Excelsior Maassluis (9-0), PSV (1-2), Heracles Almelo (3-0), Vitesse (5-0), FC Twente (5-0) en dus ook Willem II. Benfica, de huidige nummer 3 van Portugal, won slechts twee van de laatste vijf duels. Trainer Nélson Veríssimo, de tijdelijke opvolger van de eind december vertrokken Jorge Jesus, zag zijn ploeg vrijdag tegen Boavista een voorsprong van twee doelpunten verspelen (2-2).

Play-offs

Benfica schakelde dit seizoen PSV uit in de play-offs van de voorronden van de Champions League en verwees in de groepsfase Barcelona naar de Europa League. "Ze hebben een goede aanval", zegt Ten Hag, die onder de indruk is geraakt van Darwin Núñez. Benfica weigerde vorige maand nog een bod van 50 miljoen euro van Newcastle United op de topscorer uit Uruguay.

Ajax heeft Sébastien Haller, met tien doelpunten de huidige topscorer van de Champions League. De spits scoorde eerder dit seizoen al vier keer in Lissabon toen Sporting de tegenstander was (1-5). Ajax is bij de bookmakers torenhoog favoriet. Wie voorspelt dat de Amsterdammers de kwartfinales bereiken, die kan niet meer dan 1,30 keer zijn inleg verdienen.

Champions League

Ajax haalde dit seizoen al bijna 70 miljoen euro op in de Champions League. Ook in de achtste finales levert een gewonnen wedstrijd weer 2,8 miljoen euro op en een gelijkspel 930.000 euro. Plaatsing voor de kwartfinale wordt beloond met 10,6 miljoen euro. De koploper van de Eredivisie treft tijdens de duels met Benfica met Jan Vertonghen een oude bekende. De Belg schakelde Ajax drie jaar geleden met Tottenham Hotspur uit in de halve finales van de Champions League. Vertonghen houdt nog zoveel van zijn oude club dat hij toen nauwelijks kon juichen.

Meer uit Voetbal

Martinelli biedt excuses aan na duwen geblesseerde Bradley

LONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.

36 minuten geleden
Ajax zoekt middenvelder, linksback en aanvaller

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.

56 minuten geleden
Ajax hervat seizoen zonder geblesseerden Weghorst en Berghuis

AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.

1 uur geleden
Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

13 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

14 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

15 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

17 uur geleden