Ajax met Martínez en Kudus tegen RKC
AMSTERDAM (ANP) - Lisandro Martínez en Mohammed Kudus beginnen om 16.45 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. De Argentijn vervangt links in de defensie zijn geschorste landgenoot Nicolás Tagliafico. Kudus speelt op de positie van Ryan Gravenberch, die niet bij de selectie zit.
Martínez miste vorige week de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam vanwege een lichte blessure. Hij is in de voorbereiding op dit seizoen zijn basisplaats verloren, na een goed eerste jaar in Amsterdam. Kudus is nieuw bij Ajax. Hij kwam in juli over van het Deense FC Nordsjælland.
Zakaria Labyad start als spits bij de thuisploeg in de Johan Cruijff ArenA, waar 15.000 fans welkom zijn. David Neres begint nog op de bank, net als Sergino Dest die in de belangstelling staat van Bayern München.
Opstelling: Onana; Mazraoui, Schuurs, Blind en Martínez; Álvarez, Promes en Kudus; Antony, Labyad en Tadic.
Meer uit Voetbal
CASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.
17 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.
43 minuten geledenLYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
14 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
15 uur geleden